PRFC (Proficio d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PRFC (Proficio d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Na posljednjoj skupštini nije bio nitko od malih dioničara niti je bilo kakve rasprave.
Ja osobno radim ali mogao bih doći na skupštinu. Bilo bi dobro ako ima zainteresiranih da se dogovorimo oko dolaska i mogućih pitanja. Pa već i sam dolazak bi bio napredak u odnosu na ranije skupštine.
Prođoše godine, ljudima iz Uprave je misija stvaranje nove vrijednosti za dioničare a mi dioničari zapravo ne znamo što rade ni do kuda su došli. Što rade po Mađarskoj i Americi i s kojim udjelom kapitala?
Ne treba se čuditi da Uprava ne daje nikakve informacije jer im je komotnije raditi kada nikome ne podnose račune pošto mali dioničari koji imaju sigurno preko 40% vlasništva u tvrtki uopće ne pitaju što se dešava s poslovanjem. Ako ima zainteresiranih predlažem da se dogovorimo oko mogućih pitanja i odlaska na skupštinu, zajedno smo svakako uvjerljiviji nego da se spremamo pojedinačno pa na kraju odustanemo.
Preko foruma, privatne pošte ili na kavi …


Ja idem, u najmanju ruku cu pitat neke stvari koje kad sam poslao mail nisam dobio odgovor…

To je neodgovorno! Ako se i na skupštini budu izmotavali, pazite da vam pitanja budu konkretna i precizna. Svakako pitajte kako stoji hotel Rovinj, moj prijedlog. Na žalost nisam u mogućnosti doći na GS

http://zse.hr/userdocsimages/novosti/O00I0xe3IOw1N6RyU6jX4g==.pdf

Sva sreća da postoji Slpf, sredstva dobivena po pravomoćnoj presudi još vode pod ostalom imovinom.

proficio.hr

Izašlo konsolidirano…uglavnom dobit grupe je oko 4 miliona kuna…oko sudske presude samo šture informacije jer se događaj odnosi na 2016….dakle ne navodi se u konsolidiranom za 2015….

Financijski pokazatelji
U 2015. godini, Društvo je poslovalo s dobitkom prije kamata, poreza, amortizacije i vrijednosnih
usklađenja u iznosu od 508 tisuća kuna (u 2014. godini s gubitkom od 3.762 tisuća kuna) te sa
sveobuhvatnim gubitkom u iznosu od 2.307 tisuća kuna (u 2014. godini gubitak je iznosio 10.236 tisuća
kuna).
2
Neto imovina Društva na dan 31. prosinca 2015. godine iznosi 163.802 tisuće kuna.
U 2015. godini Grupa je poslovala s dobiti prije kamata, poreza, amortizacije i vrijednosnih usklađenja u
iznosu od 5.728 tisuća kuna (u 2014. godini dobit je iznosila 3.482 tisuća kuna) te sa sveobuhvatnom
dobiti u iznosu od 4.266 tisuća kuna (u 2014. godini s gubitkom od 4.939 tisuća kuna).

izvor: proficio.hr
nije loše, povećali dobitak kons. Grupe 🙂
zarada: cca 1,09 kn a dionici

Temeljem pravomoćnih rješenja Porezne uprave, a nakon višegodišnjih sporova, Društvo je dana 29.
ožujka 2016. godine naplatilo PDV potraživanja iz 2005. godine u iznosu od 1.863 tisuće kuna, te dana
06. travnja 2016. godine PDV potraživanja iz 2007. godine u iznosu od 1.243 tisuće kuna i PDV
potraživanja iz 2008. godine u iznosu od 193 tisuće kuna

izvor: proficio.hr

još cca 0,84 kn za CF po dionici, sve bolje i bolje…

u Hotelu Rovinj je, početkom 2015., povećan udjel s 50% na 53,9% čime je Društvo steklo kontrolu nad hotelom, te ga sada u FI konsolidira (prije je prikazivalo efekt hotela metodom udjela)
(toč. 19. bilješki)
tako, sad i to možemo vidjeti…
međutim, većinu prihoda od turizma i dalje čini Pakoštane d.d. jer je hotelu Rovinj potrebno kompletno uređenje pošto je, koliko ja znam, derutan
kako bi se fino poklopilo: lova od presude -> ulaganje u H Rovinj
uf!

http://www.jutarnji.hr/domidizajn/interijeri/hotel-angelo-d’oro-skriva-najljepse-dvoriste-rovinja/4510817/

Gledajući financjski izvještaj za 2015. godinu primjetno je da su povećali udio kroz firmu Vin-vin d.o.o. i da sada drže preko 95% u firmi Greenergy Szelenergia Mag…što će reći potencijalne projekte vjetroenergije u Mađarskoj…dali to mozda znaci realizaciju brzo istoga?

Ono što me još više muči je EIG. kft…ulaganja u firmu se vode na nekih 50-ak miliona kuna..i na skupštini su se prije spominjala ulaganja u neke poduzetničke projekte u Mađarskoj…na što se to odnosi sada? onaj udio u Greenergy BV su prodali prije već…odnosno vjerojatno zamijenili za udio u GSM. Da li mislite da i pored vjetroelektrana drže još neke poduzetničke projekte…upitajte na skupštini ako planirate ići…Hvala!

Superfly,
nadam se da ste bili na kojoj skupštini, kako to izgleda: ekipica se žuri odraditi svoje, uglavnom pokrivanje gubitka iz dobiti budućeg razdoblja, a ta nikako da dođe – evo sve do zadnje poslovne 2015. godine kada vidimo da su kao grupa u dobiti

ja sam bio na nekima skupštinama tamo sredinom prošlog desetljeća, s nekih sam dobio feedback, a mislim da nešto imate i u prošlim zapisnicima i tako..
mislim da je stanoviti dioničar Božina bio ‘najglasniji’ u tjeranju pravde!
onda sam jedno vrijeme izašao iz PRFC jer gledati gubitak na gubitak i cijenu dionice kako klizi nije imalo nekog smisla, pa se ponovno vratio kad sam uvidio da preslaguju ekipu u Upravi
btw vidim sad da je i Markovića zamjenio Susman?! nadzornici su sve face od formata

uglavnom, recimo da bi ova godina mogla biti prijelomna, ne samo zbog dobivene presude već i zbog pomaka u pogledu vlasništva nad HRovinj
što se tiče Greenergy-ja i Mađarske, stara je to priča i jaaaako dugo se čeka tu na neku dobit također
uz dužno poštovanje, osim povećanja udjela u takvim projektima, gdje je tu iakkva valuacija, procjena vrijednosti a da ne govorim o ostvarenoj dobiti i povratu na ulaganje?

imam naravno nešto dionica PRFC i jaaaaako bih volio da im vrijedost, koja se očizuje u cijeni iste na burzi, znatno poraste 😉

Hvala…

ali na što se uopće odnosi to ulaganje od 50 miliona kuna u EIG.kft…to me zanima…jer projekti u vjetrofarme su prikazane kroz udjel firme vin-vin d.o.o. u Greenergy szelenergia Mag…dakle nekih 7, 8 miliona kuna..


Hvala…

ali na što se uopće odnosi to ulaganje od 50 miliona kuna u EIG.kft…to me zanima…jer projekti u vjetrofarme su prikazane kroz udjel firme vin-vin d.o.o. u Greenergy szelenergia Mag…dakle nekih 7, 8 miliona kuna..

gledajte, kupili su vlasnički udio…
i sad ide onaj dio o kojem sam govorio gore: ne samo da nas sve zanima što su to kupili za te pare, nego i valuacija: kolika je multipla na trenutnu vrijednost imovine tog društva (imovina = kapital + obveze), u čemu se očituje buduća dodana vrijednost tog ulaganja (ako je trenutna premašena) itd. itd.
zašto baš to ulaganje ako je ‘preplaćeno’ po nekim pokazateljima? možda su pare štajaznam nestale, oprane? znate, kreativno računovodstvo…

New Report

Close