PRFC (Proficio d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PRFC (Proficio d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Procijenili su oni i imeprijale, maestrale i ko zna sta…pa vidimo tko to kupuje

Ljudi, dajte se uozbiljite.. Netko izvali nešto iz neba i svi se uhvatite. Pa jasno piše u tome iz Horvatha da je riječ o vrijednosti TEK NAKON INVESTICIJA od 300 milijuna kuna.

Do tada recimo da vrijedi 150 milijuna kuna ali i to je jako nategnuto i optimistično. CERP ima 80% znači 120 milijuna. I sada Proficio za tužbu od 200 milijuna oprašta kamate (i male od 2013 i one velike) da bi za uzvrat naplatio samo 60% glavnice duga i to u hotelu koji je u nikakvom stanju i zahtjeva ulaganje sredstava koja ne postoje. I sve to dok u ruci drže pravomoćnu presudu sa ovršnom snagom.

A za Dražvu je valjda već svima jasno kako su dobri u svojim (naručenim) procjenama. Zato imamo jednu privatizaciju svakih pet godina u prosjeku.

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Jedino sto je ovdje konstanta je pravomocna sudska presuda. Sve ostalo ce doci s vremenom.
Pa da i prodju tri godine do konacnog dogovora onaj tko ima PRFC u portfelju nece placati porez na kapitalnu dobit. 🙂


Ljudi, dajte se uozbiljite.. Netko izvali nešto iz neba i svi se uhvatite. Pa jasno piše u tome iz Horvatha da je riječ o vrijednosti TEK NAKON INVESTICIJA od 300 milijuna kuna.

Do tada recimo da vrijedi 150 milijuna kuna ali i to je jako nategnuto i optimistično. CERP ima 80% znači 120 milijuna. I sada Proficio za tužbu od 200 milijuna oprašta kamate (i male od 2013 i one velike) da bi za uzvrat naplatio samo 60% glavnice duga i to u hotelu koji je u nikakvom stanju i zahtjeva ulaganje sredstava koja ne postoje. I sve to dok u ruci drže pravomoćnu presudu sa ovršnom snagom.

A za Dražvu je valjda već svima jasno kako su dobri u svojim (naručenim) procjenama. Zato imamo jednu privatizaciju svakih pet godina u prosjeku.

Sve si rekao…negdje sam citao da su za sve tvrtke za koje se radi procjena (54) dali 800.000 kn…to je 14.800 po firmi…meni se to cini malo…ali onda je i procjena nikakva



Ljudi, dajte se uozbiljite.. Netko izvali nešto iz neba i svi se uhvatite. Pa jasno piše u tome iz Horvatha da je riječ o vrijednosti TEK NAKON INVESTICIJA od 300 milijuna kuna.

Do tada recimo da vrijedi 150 milijuna kuna ali i to je jako nategnuto i optimistično. CERP ima 80% znači 120 milijuna. I sada Proficio za tužbu od 200 milijuna oprašta kamate (i male od 2013 i one velike) da bi za uzvrat naplatio samo 60% glavnice duga i to u hotelu koji je u nikakvom stanju i zahtjeva ulaganje sredstava koja ne postoje. I sve to dok u ruci drže pravomoćnu presudu sa ovršnom snagom.

A za Dražvu je valjda već svima jasno kako su dobri u svojim (naručenim) procjenama. Zato imamo jednu privatizaciju svakih pet godina u prosjeku.

Sve si rekao…negdje sam citao da su za sve tvrtke za koje se radi procjena (54) dali 800.000 kn…to je 14.800 po firmi…meni se to cini malo…ali onda je i procjena nikakva
[/quote]Nije netko lupio nego sam vam dao informaciju koju niste trebali znati . Ono što sam napisao to je točno, dalje vas neću uvjeravati jer nemam ništa od toga. Tu se ne radi o jednom hotelčiću nego o 8hotela, 2 kampa i jako puno zemljišta. Vrijednost 450miliona je itekako podcijenjena za cijeli jadran. Proučite još malo pa promislite šta ste napisali.

bilo kako bilo, izgleda da investitori ipak smatraju da gdje ima dima ima i vatre 🙂
zasad 6% up

450 milijuna podcijenjeno za Jadran?

Uz to ide jos pola Crikvenice ili samo Selce i Dramalj. Ajd ne trabunjaj vise, lijepo te molim.

Koliko onda Valamar vrijedi? 16 milijardi?

Proficio nema financijskog kapaciteta da hendla i investira u Jadran.

Citajuci opcenito komentare glede HR turizma na ovom forumu stjece se dojam da je to most ‘izzy job’ i best investment opportunity on the planet, samo nastampas koliko treba milijardi da kupis, a nakon toga prodas sve ili jos bolje pola, za x2 ili x3 na kupovnu cijenu.

@bodul11 : znam jako dobro što je Jadran i koliko čega ima u svome portfelju, to se sazna za pola minute.

Evo na brzinu:

Danas hotelsko poduzeće Jadran redovito obavlja djelatnost pružanja ugostiteljsko-turističkih usluga u ukupno 9 hotela i turističkih naselja, s preko 1.250 soba, odnosno 2.500 postelja u čvrstim objektima, te 2 autokampa sa 1.700 mjesta.

Valamar
Valamar Riviera d. d. iz Poreča najveće je turističko društvo i grupa po kapacitetima u Hrvatskoj koja uključuje 30 hotela i ljetovališta te 13 kampova na jadranskoj obali, od Istre i otoka Krka do Dubrovnika, ukupnog kapaciteta za više od 48.000 gostiju.

I vama je unatoč ovim brojkama u redu da je Jadran 450 milijuna a Valamar 2.950 milijuna? Hvala vam što ste nam otvorili oči i naučili logiku koju NISMO SMJELI ZNATI???

Javite i ljudima iz Horwatha, sigurno će dobro platiti

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Neka svatko sam procijeni koliko vrijedi jadran, koliko će vrijediti proficio u slučaju spajanja. Napisali ste kako jadran posjeduje jedan hotelčić sada smo na 9.Neda mi se natezati niti raditi procjene ovako napamet. Vozim se u autu, tipkam na mobitel. Dali je dobra pogodba za proficio neka svatko promisli za sebe.


Neka svatko sam procijeni koliko vrijedi jadran, koliko će vrijediti proficio u slučaju spajanja. Napisali ste kako jadran posjeduje jedan hotelčić sada smo na 9.Neda mi se natezati niti raditi procjene ovako napamet. Vozim se u autu, tipkam na mobitel. Dali je dobra pogodba za proficio neka svatko promisli za sebe.

Te procjene mozes objesiti macku o rep jer su te procjene nastale nakon stecaja firme, pretvaranjem potrazivanja u temeljni kapital.

Jadran zahtjeva velike investicije, jer to je poslovno gledano malena firma. U 2014. su imali oko 55,8 milijuna kuna prihoda od prodaje i neznatnu ebitdu od cca 8,3 milijuna kuna. Amortizacija je iznosila svega 7 milijuna kuna sto zorno svjedoci o tome da je materijalna imovina koja je btw. vrednovana na suludih 555 milijuna kuna uglavnom otpisana odnosno da su zemljista koja se ne amortiziraju procijenjena na nevjerojatno visoke cifre. Sve u svemu, jedan veliki čorak kojeg ce prije prodaje trebati debelo diskontirati ako ce ga se pokusati prodati.


Neka svatko sam procijeni koliko vrijedi jadran, koliko će vrijediti proficio u slučaju spajanja. Napisali ste kako jadran posjeduje jedan hotelčić sada smo na 9.Neda mi se natezati niti raditi procjene ovako napamet. Vozim se u autu, tipkam na mobitel. Dali je dobra pogodba za proficio neka svatko promisli za sebe.

1. Nisam nigdje spominjao hotelčić
2. Sada vam se ne da raditi analizu na brzinu, a prije pola sata ste imali točnu brojku i bili sigurni u podcjenjenost
3. Koliko će vrijediti nakon spajanja? Koja vrijednost, koji udjeli…

Malo ste previše nedosljedni da bi vas uzimali za ozbiljno

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche


Ljudi, dajte se uozbiljite.. Netko izvali nešto iz neba i svi se uhvatite. Pa jasno piše u tome iz Horvatha da je riječ o vrijednosti TEK NAKON INVESTICIJA od 300 milijuna kuna.

Do tada recimo da vrijedi 150 milijuna kuna ali i to je jako nategnuto i optimistično. CERP ima 80% znači 120 milijuna. I sada Proficio za tužbu od 200 milijuna oprašta kamate (i male od 2013 i one velike) da bi za uzvrat naplatio samo 60% glavnice duga i to u hotelu koji je u nikakvom stanju i zahtjeva ulaganje sredstava koja ne postoje. I sve to dok u ruci drže pravomoćnu presudu sa ovršnom snagom.

A za Dražvu je valjda već svima jasno kako su dobri u svojim (naručenim) procjenama. Zato imamo jednu privatizaciju svakih pet godina u prosjeku.

“I to u hotelu koji nije u nikakvom stanju “

New Report

Close