PRFC (Proficio d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PRFC (Proficio d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Zasad nije poznato po kojoj će cijeni Proficio, domaća holding kompanija diverzificiranog portfelja (nekretnine, alternativna energija) i sljednik nekadašnjeg fonda Expandia. prodati čitani portal i time potpuno izaći iz medijskog biznisa

Vaš link …

Bolje zaraditi malo nego izgubiti puno.

Smjer nove uprave je dobar i ide prema planu…kako je i vidljivo iz zapisnika posljednje skupštine. Prodaje se net.hr koji nije profitabilan…brzo očekujem i raspetljavanje situacije oko energetskog portfelja u Mađarskoj…osobno mislim da će zbog neizvjesnosti situacija oko obnovljivih izvora i toga se pomalo rješavati. Smjer ulaganja će biti turizam, krajem ovog mjeseca trebala je biti održana skupština hotela Rovinj d.o.o. te njegova dokapitalizacija kako bi išli u obnovu hotela Rovinj. Dakle ulaganje u Rovinj kao destinaciju putem hotela za vrhunske goste, i raznih apartmana..moguć ulazak i u segment ruralnih kuća za odmor s obzirom da im je novi čovjek izabran u okviru tvrtki Zora Adria i Istarske kuće d.o.o. Gianfranco Bercan koji ima iskustva u tome i koji je privatno napravio u Istri jednu od najboljih kuća za odmor u ruralnom stilu u Balama. Daljnji razvoj Pine Beach Pakoštana koji već generira dobit. Jedino je još nejasno što će biti s vilom San Lorenzom koja je na super poziciji preko puta Brijuna. Mislim da ne žure s prodajom…odnosno ispod cijene s obzirom da nije vrijeme za to..a moguće je da i čekaju konačan razvoj projekta Brijuni riviera te da će adekvatno tome znati reagirati.

Kako navodi jutarnji.hr za sada ipak ugovor o poslovnoj suradnji između Europa digitel i net.hr, čime portal ide u mrežu Europa digitel-a u smislu prodaje oglašivačkog prostora. To će sigurno dovesti do boljeg dizajna i tehničkih rješenja portala, a o eventualnoj dobroj suradnji ovisit će kasnija prodaja. U svakom slučaju korak naprijed u odnosu na dosadašnju situaciju.

zna li itko kakva je situacija sa tužbom? hvala

ne razumijem da nisu mogli profitirati iz net.hr koji je bio jedan od najposjećenijih portala već su godinama vukli gubitke.

čitam da onaj babić iz index.hr priča da su mu nudili 5,5 milijuna eura za prodaju,pa koliko onda vrijedi net.hr .

ako je drug bloger mogao uzeti milijune na mojposao.net koji je minoran sajt onda ne znamu čemu je problem sa net.hr

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity

Pa najlakše je otići na web stranicu i pogledati koliko reklama ima na njoj, nisam ih 5 izbrojao, a zatim odite na neku drugu web stranicu, vidjet ćete it toliko samo na naslovnici…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/pljacka-stoljeca-pavic-duzan-18-milijardi-kupio-nethr-portal/724332.aspx

Daj Bože da su za tog gubitaša našli kupca.

…ma nije toliko stvar samo u oglašavanjima…najveći problem je naplata potraživanja..kao i razlog da iza njih ne stoji nikakva medijska kuća. Pa i index koji je drugi najposjećeniji portal iza 24.sata je u gubicima…prijeti mu stečaj. Zato su oba portala pronašli spas u prodaji….iza njih će sada biti medijske kuće EPH odnosno Styria koji će tim kupnjama dobiti ogromnu bazu klijenata i nastaviti rat između sebe na tržištu. Tim potezom je Proficio napravio odličnu stvar za koju god cijenu je to napravio..jer dugoročno tu spasa nije bilo

Super je što su se rješili gubitaša net.hra. Po odluci suda trebaju dobiti 36 kuna po dionici od države bez kamata btw. sama vila San Lorenzo vrijedi preko 13 kuna po dionici[emo_palacg]

Ja već dugo čekam ovdje vatromet al taj fitilj nikako da izgori.. Od države lova mora kapnut kad tad.. Ako su drugi dobili mora i proficio…

Bolje zaraditi malo nego izgubiti puno.

Danas u NN br.19 izašla obavijest Hotela Rovinj d.o.o. o povećanju temeljnog kapitala čime pokazuju ozbiljne namjere u ulaganju u hotel Rovinj vrhunske kategorije; dozvole su vjerojatno sve pribavljene…a prema zapisniku skupštine Proficia u realizaciju bi se išlo krajem 2014.godine.(46)

Uprava društva HOTEL ROVINJ d.o.o. sa sjedištem u Rovinju, Sv. Križa 59, upisano u sudski registar Trgovačkog suda u Rijeci – Stalna služba u Pazinu pod matičnim brojem subjekta (MBS): 040165583 te OIB-om: 50988156993 (u daljnjem tekstu: Društvo), objavljuje

OBAVIJEST

1. Uprava društva HOTEL ROVINJ d.o.o. objavljuje da je na temelju članka 457. st. 1. i st. 2. Zakona o trgovačkim društvima, Skupština Društva 31. 1. 2014. donijela Odluku o povećanju temeljnog kapitala Društva uplatama uloga za nove poslovne udjele.

2. U skladu s člankom 457. st. 4. Zakona o trgovačkim društvima te Odlukom o povećanju temeljnog kapitala, postojeći članovi Društva imaju pravo prvenstva u roku od mjesec dana preuzeti nove poslovne udjele u srazmjeru svojih poslovnih udjela u Društvu.

HOTEL ROVINJ d.o.o.
Rovinj

Imam dionice Proficia i subjektivan sam, ali mislim da Proficio ide u odličnom smjeru…riješio se gubitaša…ulaže u destinaciju Rovinj,očekujem i pozitivno rješavanje spora praćenog vrhunskim odvjetničkim timom i lobistima. Svakako jedna od najtajanstvenijih dionica na našem tržištu…velik rizik…ali i još veći dobitak

New Report

Close