Poruka za moderatore

Naslovnica Forum Razno Prijedlozi i primjedbe Poruka za moderatore

Da se malo ukljucim u diskusiju. Mislim da sam ja drugi otkrio identitet. Prvi je bio Barmen. U pocetku je to ljudima bilo interesantno i masu ih je udrilo u trazilicu moje ime sta ih je dovelo do web sitea moje firme (vidio sam izrazito pojacan promet iz Hrvatske). Rezultat? Besplartna reklama iako mi to nije bio cilj. Mislim da puno vecu tezinu ima pisanje pod pravim identitetom. Brodari su se u zadnje vrijeme razvodnili pa tamo sad pisem vise u saljivom tonu. No nadam se da ce ozivljavanjem trzista ponovo doci kompetentni forumasi a onda analiticko pisanje ima smisla.

@ Ludjak

Ocito tvoje pisanje nije dovoljno interesantno za odmoderiranje. Sjecam se da je bila peticija podrzana od gomile forumasa da se mene odmoderira. Zato potrudi se, isplati se.

@ Vidra

Dobro dosao u klub [thumbsup]

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

ja sam otkrio identitet …………ja sam pofuk i ostajem pofuk……………tko god je imao volje i zelje sa foruma da se nadje samnom u zivo se nasao………………..nikoga nisam odbio i moram se pohvaliti da ljudi i mene nisu odbili da se nadjemo i stvarno sam upoznao nadasve zanimljivih ,dragih i dobrih ljudi………………..dosta sam i naucio od njiih
evo upozno sam i susretljive ljude ……………neki dan me bas jedan forumas iz splita smirivo na privat jer zna da sam neki dan bezveze riknuo na burzi i dao mi je nadasve dobar savjet kaj da napravim
ali badava mi sve to kad me od moderatora jedino Vjeko dozivljava a on za mene nema vremena
pofuk
p.s. i Vjeko zato mi se dopadas kaj si naivan kao i ja……………eto ja ti sutra mogu poslati stotinu kopija osobnih da mi se da prosetati po zagrebackoj špici i da velim prijateljima za kaj mi treba kopija……………………..i ti ces vjerojatno koliko imas poverenja u mene povjerovati da sam ja tih svih stotinu osoba(jer sam stekao dojam da imas stopostotno povjerenje u mene kakve mi postove pustas da pisem i ne moderiras me) ali zapamti da sam ja pofuk i jednog dana kad otidjem na drugi svijet onda ces mozda i reci pa nije covek kriv kaj se zove pofuk ………..pa nije kriv zato kaj mu je mama pofuk dala ime pofuk
prijatna vece
pofuk
p.s. kaj ti dragi Vjeko mislis da je meni lako kaj se zovem pofuk??????????????? i dan danas me ljudi zafrkavaju pa me znaju zvati posprdno Pofuk sa veliko P a ja sam pofuk sa malo p


Da se malo ukljucim u diskusiju. Mislim da sam ja drugi otkrio identitet. Prvi je bio Barmen. U pocetku je to ljudima bilo interesantno i masu ih je udrilo u trazilicu moje ime sta ih je dovelo do web sitea moje firme (vidio sam izrazito pojacan promet iz Hrvatske). Rezultat? Besplartna reklama iako mi to nije bio cilj. Mislim da puno vecu tezinu ima pisanje pod pravim identitetom. Brodari su se u zadnje vrijeme razvodnili pa tamo sad pisem vise u saljivom tonu. No nadam se da ce ozivljavanjem trzista ponovo doci kompetentni forumasi a onda analiticko pisanje ima smisla.

@ Ludjak

Ocito tvoje pisanje nije dovoljno interesantno za odmoderiranje. Sjecam se da je bila peticija podrzana od gomile forumasa da se mene odmoderira. Zato potrudi se, isplati se.

@ Vidra
Dobro dosao u klub [thumbsup]


Ne tražim Ja da se mene odmoderira. Tko hoće čitat moje izjave u realnom vremenu slobodno se logira na P.D. forum i zatraži prijateljstvo. Ja tu ne radim probleme kao neki kolege.

Stvar je u tome Techmane da si ti morao izlaziti u javnost sa svojim identitetom da bi bio ujedno i odmoderiran iako si prethodno imamo masu kvalitetnih rasprava.
Recimo da spomenuti guverner i dizelaš nisu morali izlaziti u javnost da bi bili odmoderirani, kraće su od tebe članovi foruma, a zalomi im se često pomalo ezoterično (tipa naknadne pameti i ja znam ne pitaj me kako) i nekulturno ponašanje.
Dakle radi se samo o ujednačavanju kriterija i pridržavanju istih.

a dok svoj život živim samom sebi Ja se divim

@ludjak

Techman je bio odmoderiran cca dvije godine prije no što je zatražio da mu se prikaže pravi identitet.

Suricata suricatta

Ne želim umnjiti doprinos Techmana forumu, ali ako netko stane svojim imenom i prezimenom iza onoga što piše, svakako zaslužuje da ga se odmoderira, a i postovi imaju veću težinu.

Slaven Andrašić, Poslovni dnevnik


i ja bi štel pisati bez cenzure

Zbog čega? Pa ti znaš što si napisao. Drugi moraju čekati da to pročitaju. To nije tvoj problem nego njihov. Napišeš post u 00.30 i ekipa mora čekati jutro da vidi što je napisano. Napišeš dobar tip na vrijeme a ljudi zakasne to pročitati i izvući korist zbog toga jer si moderiran. Stvarno nije tvoj problem i ne vidim razlog za nervozu.

Keš je trenutno princ, do kraja godine biti će kralj a u 2010 car ili diktator!

teško je znati po kojem kriteriju je netko moderiran a netko odmoderiran kad kriterije ne obzanjujete…a za dizelasa aka ledo aka byber aka biber i sol aka aleksandra i još takvih brojnih nickova koji je od ovog foruma radio sprdačinu i maltretirao druge korisnike ( untaoč tome što je u zadnje vrijeme ušao u dobru seriju i svojim odabirima mogao donijeti dobru lovu onima koji su se njima povodili) mi nije jasno kako je prošao vašu očito strogu kontrolu.
moglo bi se postaviti i pitanje zašto je uopće meni stalo biti odmoderiran i eto odgovaram da nije nego samo imam viška vremena i tjeram mak na konac.

fundamentalist


teško je znati po kojem kriteriju je netko moderiran a netko odmoderiran kad kriterije ne obzanjujete…a za dizelasa aka ledo aka byber aka biber i sol aka aleksandra i još takvih brojnih nickova koji je od ovog foruma radio sprdačinu i maltretirao druge korisnike ( untaoč tome što je u zadnje vrijeme ušao u dobru seriju i svojim odabirima mogao donijeti dobru lovu onima koji su se njima povodili) mi nije jasno kako je prošao vašu očito strogu kontrolu.
moglo bi se postaviti i pitanje zašto je uopće meni stalo biti odmoderiran i eto odgovaram da nije nego samo imam viška vremena i tjeram mak na konac.

Ja sam slično pitanje postavio nedavno pa sam dobio sljedeći odgovor od gosp. Slavena:
beeblbrox, 25.10.2009. u 12:36

Naime forum je u početku funkcionirao bez moderiranja (bolje rečeno i nije funkcionirao). Kod uvođenja moderiranje odlučili smo da se po defaultu ne primjenjuje na sve koji su registrirani do tada, već samo na novoregestrirane članove. Naravno, neki korisnici su naknadno stavljeni na moderiranje.
Za micanje s moderiranja njabitnije je da korisnik ima dobre namjere, da ne vrijeđa druge, da ne zatrpava forum besmislenim porukama i da ne piše neistinite podatke. Nakon toga je još bitno i da što bolje argumentira poruke. Ako vidimo da netko posta poruke iznimne kvalitete koji izuzetno doprinose zajednici normalno da ćemo ga izuzetno brzo maknuti sa moderiranja. Puno ovisi naravno o ljudskoj procijeni.

Više objašnjenja bih svakako prepustio Vjeki kao ipak prvom čovjeku foruma.

Treba posebnu pozornost obratiti na ovo boldano. Pretpostavljam da je kolega governor moderiran zbog toga (iako nemam pojma koji je razlog, samo pretpostavljam), jer znale su mu se i u prijašnjim postovima omaknuti uvrede. Ovo ne treba brkati sa kvalitetom njegovih postova, nekako pretpostavljam da će vrlo brzo biti odmoderiran, mislim da mu je ovo samo opomena.

O jednakim kriterijima za toleriranje uvreda bi se dalo raspravljati, ali to nije baš lak posao za moderatore, nešto kao sudac u nogometu, uvijek ima grešaka.

Savjet onima koji žele da ih se odmoderira:
Ako budete čekali da se dogodi: "Ako vidimo da netko posta poruke iznimne kvalitete koji izuzetno doprinose zajednici…", načekat ćete se, morate sami izraziti zahtjev/želju da vas se odmoderira ili stvoriti kritičnu masu zahtjeva od drugih članova foruma.

Evo ja sam relativno friški član foruma, pa sam odmoderiran samo zato što sam izrazio vlastiti zahtjev za tim, pa mi je gosp. Vjeko rekao da će malo obratiti pažnju na moje postove. Da sam šutio, mislim da me vjerojatno moderatori ne bi zapazili još godinama. Moderatori, nemojte se ljutiti, ali stvarno je tako.

Naprosto, dosađujte kao prof. pofuk sa malim p i imat ćete više šanse. Ili nagovorite druge da lobiraju za vas.

U bilo kojem momentu na svoj portfelj možete gledati kao da vam ga je tog časa netko poklonio i nije vam rekao kupovne cijene



@ludjak

Techman je bio odmoderiran cca dvije godine prije no što je zatražio da mu se prikaže pravi identitet.


Ispričavam se u onda zbog dijela vezanog uz Techmana.
Za onu dvojicu ostaje na snazi ranije napisano.

A sad jedan ozbiljniji problem. Primjetio sam da se stranice P.D.-a sve češće teže i sporije učitavaju.
Isto se događa kad pristupam sa nekoliko različitih računala na različitim lokacijama. Koristim Mozillu.

a dok svoj život živim samom sebi Ja se divim


A sad jedan ozbiljniji problem. Primjetio sam da se stranice P.D.-a sve češće teže i sporije učitavaju.
Isto se događa kad pristupam sa nekoliko različitih računala na različitim lokacijama. Koristim Mozillu.

I ja sam isto primjetio. Možda su u pitanju kapaciteti servera.

U bilo kojem momentu na svoj portfelj možete gledati kao da vam ga je tog časa netko poklonio i nije vam rekao kupovne cijene




@ludjak

Techman je bio odmoderiran cca dvije godine prije no što je zatražio da mu se prikaže pravi identitet.


Ispričavam se u onda zbog dijela vezanog uz Techmana.
Za onu dvojicu ostaje na snazi ranije napisano.

A sad jedan ozbiljniji problem. Primjetio sam da se stranice P.D.-a sve češće teže i sporije učitavaju.
Isto se događa kad pristupam sa nekoliko različitih računala na različitim lokacijama. Koristim Mozillu.
[/quote]

Ne. Problem je u silnim statistickim serverima na koje se sve salju informacije i na koje se sve prvo moras spojiti da bi dosao do foruma. Obratite paznju na to u donjem lijevom kutu status bara u Firefoxu pa ce vam biti jasnije. A tu su onda i x servera na kojima su kojekakve reklame pa kad koji od svih tih zasteka eto sranja





@ludjak

Techman je bio odmoderiran cca dvije godine prije no što je zatražio da mu se prikaže pravi identitet.


Ispričavam se u onda zbog dijela vezanog uz Techmana.
Za onu dvojicu ostaje na snazi ranije napisano.

A sad jedan ozbiljniji problem. Primjetio sam da se stranice P.D.-a sve češće teže i sporije učitavaju.
Isto se događa kad pristupam sa nekoliko različitih računala na različitim lokacijama. Koristim Mozillu.
[/quote]

Ne. Problem je u silnim statistickim serverima na koje se sve salju informacije i na koje se sve prvo moras spojiti da bi dosao do foruma. Obratite paznju na to u donjem lijevom kutu status bara u Firefoxu pa ce vam biti jasnije. A tu su onda i x servera na kojima su kojekakve reklame pa kad koji od svih tih zasteka eto sranja
[/quote]

To je sve zbog blesavih ad servera a hvala Bogu na poslovnom.hr reklama ko u priči…

2beeblbrox:

Mene sad samo zanima kako kolege Governor i Dizelas spadaju u ovo???

"…ima dobre namjere, da ne vrijeđa druge, da ne zatrpava forum besmislenim porukama i da ne piše neistinite podatke. Nakon toga je još bitno i da što bolje argumentira poruke. Ako vidimo da netko posta poruke iznimne kvalitete koji izuzetno doprinose zajednici…"

Klepecu li ga klepecu o Todoricu i Ledu na svim temama bez da imaju dobre namjere, bez argumenata, pisu o Todoricevim firmama kao da su bogomdane a o besmislenim porukama necu ni pricat… Te me jednako tako zanima kako kolega pofuk moze zadovoljiti slijedece?

"…da ne zatrpava forum besmislenim porukama…"

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

New Report

Close