PODR (Podravka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PODR (Podravka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

gule, 08.04.2020. u 06:26

A sada i Pbz Croatia osiguranje OMF kupuje.

Pa naravno kad je ovo blue chip . Hranu,farmaciju i telekomunikacije najmanje pogađa kriza a Podravka je u prve dve kategorije.Lijekovi se troše još više,hrana se jede.Kupujmo domaće.Još ako ćemo liznut ledo ove godine 😆

 

https://www.podravka.hr/kompanija/investitori/vijesti/najava-sjednica-uprave-i-nadzornog-odbora-podravke-d-d-obavijest-na-dan-27-4-2020/

Pogledajte samo brutalno izvješće ATGR. Zbog stvaranja zaliha.

Lako je za očekivati da slično bude i kod PODR i CKML.

 

sve je to ok 1. kvartal. I smatram da će biti odličan. Ono što me zabrinjava je prodaja od 2. kvartala. Očekujem smanjene prihode pogotovo iz segmenta hrane.

 

 

 

 

Podavka je odlična firma sa lošom vl strukturom, da i to je moguće. Sigurno vrijedi puno više.

Ali… Kako turisti imaju izvanrednu negativnu okolnost tako Podravka ima pozitivnu jer se hrana masovno kupovala, a i lijekovi.

E sad, koliko je realno očekivati kad jednom stanje dođe u normalu, a svi se nadamo što prije, da će Podravka ostvariti prodaju kao u 3. mj ove god.

Nadalje ako turizam potpuno podbaci Podravka će to itekako osjetiti u odnosu na isto razdoblje lani.

Tako da treba sve promatrati na malo duže staze kao što se to na burzi inače radi.

 

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

FI za 1Q će vjerojatno biti odlično zbog stvaranja zaliha hrane u kućanstvima, ALI:

1. ljudi sada uviđaju da je stvaranje zaliha bilo nepotrebno jer robe ima i biti će je dovoljno koliko god kome treba pa će se početi trošiti kupljene zalihe, tj. prestat će se ili bitno smanjiti prodaja nove robe u trgovinama

2. kupovna moć ljudi sve više i više pada jer su ljudi na minimalcu, a mnogi svaki dan ostaju bez posla. najveći problem je što će ljetna sezona biti vrlo loša pa će to s jedne strane drastično smanjiti novo zapošljavanje nezaposlenih, a s druge strane prepoloviti inače snažnu ljetnu potražnju hotela i restorana

 

Ja ocekujem da 1Q bude puno jaci nego proslogodisnji (trebalo bi da bude jace nego Bozicni kvartal), 2Q ocekujem stagnaciju ili mali pad prihdoa u odnosu na 2Q prosle godine, 3Q ocekujem opet pad prihoda u odnosu na 3Q prosle godine, i 4Q ocekujem stagnaciju prihoda.

Moja ocekivanja za godinu su da bude na razini prosle godine ili eventualno mali rast prihoda.

 

Ne zaboravite da se u krizama najvise prodaju proizvodi koje bas Podravka ima u svom asortimanu (tjestenina, riza, brasno, konzervirana hrana, djecija hrana…)

Takoder u globalnoj recesiji prehrambena industrija najbolje prodje jer ljudi ne idu u restorane nego kupuje u trgovinama i sam pravi kuci.

A Podravka ima 1000+ proizvoda koje mozes kupiti u trgovinama.

 

Ovde ocekujem 1Q snazan rast prihoda.

Sto se tice dobiti ne usudim se prognozirati jer je Pucar govorio na primjeru Belupa da su supstance za proizvodnju ljekova poskupile, a Belupo nije dizao cijene ljekova.

Tako da je tu marza sigurno manja.

 

 

I dajte vise ovi moderatori omoguce da mogu editirati post i ispraviti neke gramaticke greske, zar vam treba godina dana da to napravite?

Bravo Podravka.Koji rezultati.👏

https://zse.hr/default.aspx?id=97876

ohladi, 28.04.2020. u 11:34

Ja ocekujem da 1Q bude puno jaci nego proslogodisnji (trebalo bi da bude jace nego Bozicni kvartal), 2Q ocekujem stagnaciju ili mali pad prihdoa u odnosu na 2Q prosle godine, 3Q ocekujem opet pad prihoda u odnosu na 3Q prosle godine, i 4Q ocekujem stagnaciju prihoda.

Moja ocekivanja za godinu su da bude na razini prosle godine ili eventualno mali rast prihoda.

 

Ne zaboravite da se u krizama najvise prodaju proizvodi koje bas Podravka ima u svom asortimanu (tjestenina, riza, brasno, konzervirana hrana, djecija hrana…)

Takoder u globalnoj recesiji prehrambena industrija najbolje prodje jer ljudi ne idu u restorane nego kupuje u trgovinama i sam pravi kuci.

A Podravka ima 1000+ proizvoda koje mozes kupiti u trgovinama.

 

Ovde ocekujem 1Q snazan rast prihoda.

Sto se tice dobiti ne usudim se prognozirati jer je Pucar govorio na primjeru Belupa da su supstance za proizvodnju ljekova poskupile, a Belupo nije dizao cijene ljekova.

Tako da je tu marza sigurno manja.

 

 

Bravo kolega…

Rastimo zajedno...

Dividenda 9 kn

Jedna od rijetkih ove godine koja isplaćuje!

New Report

Close