PODR (Podravka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PODR (Podravka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 07.10.2024. u 10:28
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
PODR
154,00
49.280
320
153,00
155,00
-0,65%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Odlično FI, a cijena pada umjesto da raste??

Izgleda da ce se PODR gomilanje zaliha isplatiti.

Panika se siri po svijetu a PODR povecala inventory za 100 miliona u odnosu na proslu godinu.

 

Taj manjak turista ce se nadoknaditi panicnom kupnjom prehrambenih proizvoda.

Ljudi ostaju doma, ne izlaze vanka, ne idu po restoranima i jedu samo proizvode kupljene u ducanima.

 

Neocekivana prilika za dokup.

Ako nesto nema razloga za pad, onda je to Podravka. U ovo vrijeme rasti ce maloprodaja i prehrambeni sektor. Ovo je vjerojatno dobra prilika za kupnju uz diskont.

To što ljudi gomilaju hranu ne znači da će i prodaja masu rasti. Ja sam osobno kupio hrane za 2 mjeseca. Ali neću pojesti više hrane, samo sam kupio odmah za 2 mjeseca. Umjesto kao inače za tjedan dana. Možda to bude vidljivo u Q1 i malo u Q2 ali manjak turista će se itekako kasnije vidjeti.

Iako sam kupio još najmanje Podravki ih proizvoda jer su iz nekog razloga najskuplji. Nimalo konkurentni.

Najbolji…ali i najskuplji. Hrvati ipak češće idu na jeftiniji soluciju.

Gledam baš u Tommya, polica gdje je Marinero i sl. jeftiniji proizvodi prazne. Lidl prazan. Masu Podravki ih tu stoji. Gotovo netaknuti.

Trebali bi to malo promijeniti.

Seeker, 19.03.2020. u 11:04

To što ljudi gomilaju hranu ne znači da će i prodaja masu rasti. Ja sam osobno kupio hrane za 2 mjeseca. Ali neću pojesti više hrane, samo sam kupio odmah za 2 mjeseca. Umjesto kao inače za tjedan dana. Možda to bude vidljivo u Q1 i malo u Q2 ali manjak turista će se itekako kasnije vidjeti.

Iako sam kupio još najmanje Podravki ih proizvoda jer su iz nekog razloga najskuplji. Nimalo konkurentni.

Najbolji…ali i najskuplji. Hrvati ipak češće idu na jeftiniji soluciju.

Gledam baš u Tommya, polica gdje je Marinero i sl. jeftiniji proizvodi prazne. Lidl prazan. Masu Podravki ih tu stoji. Gotovo netaknuti.

Trebali bi to malo promijeniti.

Ja jedem vise (ali ne Podravkine proizvode). Sjedim kuci, trejdam i stalno nesto žvaćem…

Rastimo zajedno...

Zaboravljamo da je u vlasnistvu Podravke Belupo – farmaceutska kompanija? 🙂

Objavljen izvještaj za 2019. godinu. Rast prihoda, jača stopa rasta EBITDA-e od stope rasta prihoda, rast udjela prihoda od prodaje farmaceutskih proizvoda… Odlično! A prema Konsolidiranom izvještaju vidljivi su i značajni pomaci u uvođenju novih linija lijekova na ino tržišta, te razvoj ‘zdravih’ proizvoda u prehrambenom dijelu (Zobelino – od zobenih pahuljica, i sl.).

 

Bravo!

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.

Gledaj naprijed čovječe,  to određuje cijenu sada više nego ikada.

obzirom da ce u buducnosti fokus biti na domacim tvrtkama, pogotovo u proizvodnji hrane, cudno da ovdje nije zabiljezen veci rast

mislim da rast slijedi vrlo brzo, vjerojatno vec u narednim tjednima

pozeljna dionica za sadasnju situaciju

belupo već debelo prebacio godišnju prodaju lijekova protiv gripe! za paketima 300,500 i 800kn nastala prava pomama. pun pogodak! ne stignu ih pakirati i sporučivati, dok su se sve ostale narudžbe normalizirale. biti će ovo jako dobar kvartal.

A sada i Pbz Croatia osiguranje OMF kupuje.

New Report

Close