PODR (Podravka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PODR (Podravka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 07.10.2024. u 14:24
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
PODR
154,00
49.280
320
153,00
154,00
-0,65%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

A zašto bi netko kupovao Podravku kao cjelinu?

Sto će nekome “široka prehrana” i generički lijekovi pod istom kapom?

Kraš je konditorski PurePlay i kao takav pronaći će mnogo lakše novog vlasnika i na znatno vecim multiplama. IMHO

Ja sam seljo, i nisam stručnjak za biznis niti financije, al zdravorazumski odnosno provincijalno seljački gledano iz perspektive maksimizacije vrijednosti, Podravku bi bilo najuputnije raskomadati, a sami znati da taj film tesko da ćemo tako skoro gledati. Pa čak i ne bila presveta nam država vise suvlasnik u njoj.

Ili je ostaviti takvu kakva jest i raditi na povecanju top i bottom-linea te povrata dioničarima (dividenda, capitalgain i ostali modaliteti povrata kapitala i ostvarivanja profita dioničarima).

@one

Napokon jedna od mudrijih na ovom forumu….ko da citam tekst sa CNBCa

Podravku treba gledati i valuirati kao firmu koja ce rasti sto organski sto akvizicijama kroz duze vrijeme.

Mislim da je 500 kuna premalo za paket od 20% dionica jer ne moze nitko doci do tolkog postotka
na slobodnom trzistu, zato treba biti premium ponuda za toliki postotak.

Ali posto mi je namjera ovdje biti na duze vrijeme sasvim mi je svejedno hoce li biti 450kn ili 550 kn kad mislim da ce Podravka za 7, 8 god vrijediti 3 puta na ovu cijenu.
Samo treba nastaviti imati organski rast i raditi akvizicije.
Kolko se suska dogodine bi moglo upasti nesto veliko u Podravkin portfolio a to bi za cas lansiralo dobit u nebesa.
Jos sada kad se ima extra bilanca za preuzeti nesto veliko uz kamate koje su presmjesne.

Podravka se prirema za veliko preuzimanje, želi kupiti poznatu tvrtku

Nadodao bih jos da kad drzava izade svojim dionicama iz Podravke njen utjecaj ce se smanjiti za 90%.
Tako da jedva cekam da se i to dogodi

Ohladi
Jedino ste vi u pravu.
Ostalo je obicno cendranje.
Nemam Podravku.

Bolje jeftino kupovati nego jeftino prodavati.

https://www.tportal.hr/biznis/clanak/drzava-je-po-drugi-put-zalozila-svoje-dionice-kako-bi-spasila-vukovarsko-borovo-hitno-im-treba-kredit-20200102


https://www.tportal.hr/biznis/clanak/drzava-je-po-drugi-put-zalozila-svoje-dionice-kako-bi-spasila-vukovarsko-borovo-hitno-im-treba-kredit-20200102

loshe, onda nista od prodaje drzavnih udjela PODR-R-A kad ih je drzava dala pod zalog.

na ignoriranju: ljudska bijeda "nabiduasku" (dno dna)

Ma tu se radi o možda nekih 1% dionica ili malo više-manje, ne znamo jer ne piše omjer Ht-Podravka, a možda su i to dionice koje su negdje prije bile založene a sada više nisu jer je kredit vraćen pa su prebačene na taj novi kredit.
Ništa posebno, dokaz da vrijedi dionica.

Ovdje se igra na kupnju Leda i na privatizaciju državnog dijela.
Naravno da je važno da su im rezultati sve bolji odnosno imaju lijepi rast na svim tržištima , vidim da su u 2018 imali minus od 50 mil. kn. na tečajnim razlikama što daje dodatni potencijal za veću dobit u 2019.

Pa kad i ako uzmu Ledo a opet se počelo intenzivno pričati o tome, ovo bi mogla biti jaka kompanija a posluje još u prehrambenom sektoru što je u ovom trenutku prednost.


Podravku treba gledati i valuirati kao firmu koja ce rasti sto organski sto akvizicijama kroz duze vrijeme.

Mislim da je 500 kuna premalo za paket od 20% dionica jer ne moze nitko doci do tolkog postotka
na slobodnom trzistu, zato treba biti premium ponuda za toliki postotak.

Ali posto mi je namjera ovdje biti na duze vrijeme sasvim mi je svejedno hoce li biti 450kn ili 550 kn kad mislim da ce Podravka za 7, 8 god vrijediti 3 puta na ovu cijenu.
Samo treba nastaviti imati organski rast i raditi akvizicije.
Kolko se suska dogodine bi moglo upasti nesto veliko u Podravkin portfolio a to bi za cas lansiralo dobit u nebesa.
Jos sada kad se ima extra bilanca za preuzeti nesto veliko uz kamate koje su presmjesne.

Podravka se prirema za veliko preuzimanje, želi kupiti poznatu tvrtku

Nadodao bih jos da kad drzava izade svojim dionicama iz Podravke njen utjecaj ce se smanjiti za 90%.
Tako da jedva cekam da se i to dogodi


Kolega, da li ste možda radili projekcije dobiti za 2019 godinu, odnosno kolika bi ona mogla biti po Vama? Hvala

Drzava niti nema te dionice, sve su zalozene po raznim jamstvima…..

Založeno je tih 5% iz kapitalnog fonda.
Ostalo je slobodno i spremno.👍

New Report

Close