PODR (Podravka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PODR (Podravka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 04:24
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
PODR
158,00
20.382
129
156,00
157,50
1,28%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Konkretnih info nitko nema, ali svi potezi o kojima je ohladi već pisao, da se ne ponavljam, govore u prilog nekoj akviziciji. Prije ili kasnijen

I ja tipujem na neku od sastavnica agrokora, uostalom nije baš da je puno toga ostalo za preuzimanje u hrvatskoj. K tome, kad znaš da je politika uvijek igrala veliku ulogu u podravci, jasno je da će preuzimanje ići u tom smjeru.

Ali, mislim da je trenutno sve u fazi pripreme, tj. ako bude prilike podr će uletiti, a ako ne nastaviti će s organskim rastom.

Da, jedna solidna dionica, za hrvatsko trziste, odlicna, za stednju (a i eventualnu nelosu zaradu)…. Sad samo treba odrediti kako i kada uci….

Hm, hm…
https://danica.hr/odgovor-lokalnim-politicarima-evo-zasto-treba-hitno-prodati-podravku/[/url]

za sad je 1400 dionica iskrcano po bidu, netko veći izlazi ili?

Ovakav promet nije viđen od prve polovice lipnja 2019.

Skinuta je s popisa strateskih. To je to.
Sad je samo pitanje tko ima para i strpljenja cekati.

Posljednji (ne)otkriveni dragulj hrvatske prehrambene industrije. Nakon jagme na Krašu i nakon što su Ledo, Jamnica, Zvijezda I Belje završili onako kako su završili, prekeširani investitori nemaju drugog izbora nego navratiti malo ovdje.

Oni koji rastu zadnji rastu najviše.

Znaci zauzeti pozicije i cekati let?


Znaci zauzeti pozicije i cekati let?

nacekati ces se,vjerojatno godinama, jer ovdje privatizacije firme nece biti jos barem 2-3 godine a to je na burzi jako dugo za cekati

na ignoriranju: ljudska bijeda "nabiduasku" (dno dna)

Podravka se nikad nece privatizirati na nacin da ga kupi neki prehrambeni gigant tipa Nestle…

Ali ce drzava izaci iz njega kad tad, i njihov dio ce potpuno preuzeti mirovinci.

Imam Podravku vec 3 godine, cini mi najveci dio portfolija, oko 50% i po mom misljenju jedina dionica na ZSE koja ima doslovno neogranicen potencijal rasta.

Za sada rade odlican posao i samo neka nastave ovako.

Ovo će se izgledno odraditi s OMF-ovima kad dođe vrijeme, ali bit će to sasvim drugačija priča od Kraša tj. bez ovakvih skokova cijene, vjerojatno kroz jedan veliki dokap po nominali ili nešto slično.

Ignore: KressoM, delux

da kolega, preuzet će ih mirovinci! a tko je vlasnik mirovinskih fondova? da nemaju slučajno i banke nekakve prste tu? a tko je vlasnik ili tko su vlasnici banaka? a banke prepune love i jeftinog kapitala! tako da…. ima jako puno mogućih ishoda.
i sam sam debelo unutra, ali ne vjerujem da će dugo o(p)stati sama, odnosno da neće biti neke akcije. pogotovo sada kad je “otkriven” kraš!! misliš da europa i svijet ne znaju što se događa u hr!!?? itekako znaju, čak i bolje nego mi sami! čitajte malo strani tisak! iznenadit ćete se.

Apsolutno sve je moguće.
S tim da je fantastično da smo konačno na meti investitorskog kapitala.
Odnosno netko dolazi s koferima prepunim novca i kupuje ono što imamo.
A ne dolazi ukrasti.
Čudo.

New Report

Close