PODR (Podravka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PODR (Podravka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 05:55
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
PODR
158,00
20.382
129
156,00
157,50
1,28%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Mislio sam da će afera “Marić” dionicu podići barem za 10% 😀

UH IZVJEŠĆA
http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/GwgGKIsGscD5zQoVJOakaQ==.pdf

dan je pametniji od noći!

Fino,

prihodi +5.1%
Dobit nakon MI +16.2%

Ono sto me posebno veseli je rast u Zapadnim trzistima +13.2%, Istocna Europa +9% prihodi

Malo gledam izvjesce i odlicno je.
Svaka stavka im raste, Farmaceutika +5.2 %, Prehrana 5.1%..
Rastu na svim trzistima osim na novim trzistima.

Prihodi od prodaje 2,139 milijardi kuna (+5.1%)
Neto dobit nakon manjinskih interesa 140 mil kuna (+ 16.1%)

Novcani tok potvrduje rezultate:

OCF – 152 mil kuna
FCF – 87 mil kuna

Lijepi rezultati. Mislim da će relativno brzo na 450 kn, a možda i više u dogledno vrijeme.


Malo gledam izvjesce i odlicno je.
Svaka stavka im raste, Farmaceutika +5.2 %, Prehrana 5.1%..
Rastu na svim trzistima osim na novim trzistima.

Prihodi od prodaje 2,139 milijardi kuna (+5.1%)
Neto dobit nakon manjinskih interesa 140 mil kuna (+ 16.1%)

Bio si u pravu kad si najavljovao odličan drugi kvartal jos tamo prije par mjeseci.

Ono što veseli jest rast prihoda, na rezanje troskova a time i povećanje dobiti smo već navikli😊

Kad još tome pridodaš smanjenje zaduženosti diš bolje. Jer jasno je da se ovdje nešto veliko sprema.


Lijepi rezultati. Mislim da će relativno brzo na 450 kn, a možda i više u dogledno vrijeme.

Mislim da malobrojnim malim dioničarima nakon ovakvih izvješća i nije primaran cilj licitacija s cijenom. Ja sam kupova kao value investitor, a navlakače tradere oca dionica ne zanima jer ih bi mirovini u tren izuli iz cipela.

S ovakvim rezultatima podr ce postati ubrzo premala za ovu drzavu. I ili ce preuzima ti ili biti preuzeta

Nama koji su kupovali na 265 i 370, baš je ova situacija všeč, jel tak lebowski?

@plankovic

Pa mislim da je je bilo ocito da ce 2Q biti dobar. Prosle godine je katolicki Uskrs bio 1.4 a pravoslavni tjedan poslje pa su prihodi za oba upali u 1Q

Ove godine su oba upala u 2Q. Pravoslavni Uskrs je bitan radi Rusije, C. Gore, Srbije, Makedonije…

PODR ja na odlicnom putu, usudujem se reci najbolja firma na ZSE tko zeli ulagati na duzi period, tipicna blue chip value dionica.

Imaju jake brandove, kvalitetne proizvode, 1000+ proizvoda, stalno izbacuju nove proizvode, svako malo imaju neki hit proizvod, imaju snaznu bilancu, dobar CF, dobre profitne marze, napokon kontroliraju troskove, nisko su zaduzeni, spremni za snazne akvizicije u svakom trenu, imaju organski rast…

Pocinju se isplacivati masovna ulaganja u proizvodne pogone, uz kontrolu troskova i povecanje produktivnost dolazimo do ovakvih rezultata.

Jel postoji mogucnost akvizije nekih manjih i vrijednih firmi u okruzenju? Ili bilo gdje? Kakav je stav i poslovni plan.. Sto kazete poznavatelji prilika

@Ludak

naravno da postoji, i uprava to zeli jer su navodili da zele organski rast i akvizicije.
U vise navrata je Pucar spominjao kreditnu spremnost Podravke za snazne akvizicije gdje u ovom trenutku mogu uzeti kredite sa 1% kamate.

Inace trenutna PODR kamata je 1.6%.

Trenutno nema nikakvih spekulacija oko nekih akvizicija, ali ne treba ni zuriti jer organski rast je dobar, a raznolikost proizvoda je ogroman i treba se na to fokusirat.
Takoder treba samo preuzimati vec establirane firme i brandove.

Po mom misljenju nesto se sprema jer vec 2 god spominju da im je fokus na rezanju duga i organskom rastu.
Mislim da se priprema bilanca za neke firme iz Bagrokor grupe, bar po mom misljenju.
Nadam se Ledu, ali nebi imao nista protiv Zvjezde i Belja u paketu.



@Ludak

naravno da postoji, i uprava to zeli jer su navodili da zele organski rast i akvizicije.
U vise navrata je Pucar spominjao kreditnu spremnost Podravke za snazne akvizicije gdje u ovom trenutku mogu uzeti kredite sa 1% kamate.

Inace trenutna PODR kamata je 1.6%.

Trenutno nema nikakvih spekulacija oko nekih akvizicija, ali ne treba ni zuriti jer organski rast je dobar, a raznolikost proizvoda je ogroman i treba se na to fokusirat.
Takoder treba samo preuzimati vec establirane firme i brandove.

Po mom misljenju nesto se sprema jer vec 2 god spominju da im je fokus na rezanju duga i organskom rastu.
Mislim da se priprema bilanca za neke firme iz Bagrokor grupe, bar po mom misljenju.
Nadam se Ledu, ali nebi imao nista protiv Zvjezde i Belja u paketu.

Hvala na odgovoru @ohladi

da, proslo je vec eto 4 godine od kad su kupili zito, tu su se uspili snaci i konsolidirati zito da se uklopi u grupu i posluje pozitivno, sad bi trebali zagristi jos nesto, mozda cak i nesto jace od tog zita….
P.s. definitivno mislim da budno osluskuju sto ruski vlasnici govore o agrokoru, jer je jedino logicno da budu zainteresirani za kupovinu kao najveca prehrambena firma na ovim prostorima…. Pfff ledo ili zvijezda bi bili odlicni

Konkretnih info nitko nema, ali svi potezi o kojima je ohladi već pisao, da se ne ponavljam, govore u prilog nekoj akviziciji. Prije ili kasnijen

I ja tipujem na neku od sastavnica agrokora, uostalom nije baš da je puno toga ostalo za preuzimanje u hrvatskoj. K tome, kad znaš da je politika uvijek igrala veliku ulogu u podravci, jasno je da će preuzimanje ići u tom smjeru.

Ali, mislim da je trenutno sve u fazi pripreme, tj. ako bude prilike podr će uletiti, a ako ne nastaviti će s organskim rastom.

New Report

Close