PODR (Podravka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PODR (Podravka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 19.09.2024. u 16:01
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
PODR
158,00
20.382
129
156,00
157,50
1,28%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

@Juka
Samo se nemoj previse nadati….i ostati na kraju zadnji u vlakicu

Ma ne nadam se ja ničemu moj kolega.
Kad izadju rezultati za ovaj zadnji kvartal viditi cemo di smo i sta smo.
Btw vidim da većina investitora izbjegava ovu dionicu- meni je to ok znak.

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

P/E 18 trenutno. Ili očekujete da će u Podravci odjednom početi raditi hiper kapitalistički efikasno i pojačati marže za 30% ili je ova dionica precijenjena u PM, a ovdje je gdje je jer su mirovinci dobili nalog da je tu napucaju…
Vama je svejedno ako ste je kupili po 300, jasno, ali ovo kupovati po ovim cijenama nema nikakve racionalne logike, makar je ovi sutra možda napucali i na 500…
PS: ADPL ima P/E 8,2 !!!



Ako 4q nastave tempom kao u prva 3q, onda je ovih ovih 380 kn jos uvijek undervalue.
Vidjeti cemo, nadam se najboljem kvartalu u 2018 god.

I ne zaboravite, firma koja je nisko zaduzena, ima ogroman potencijal za daljni organski rast, jak brand, takav biznis koji je otporan na krize i recesije, i veliku mogucnost za akvizicije… se trzi sa PE koji je bar 13, a PODR kad i nije najbolje poslovala je imala PE bar 13.

Firma nije nisko zaduzena. Firma je sada vec previse vrednovana. Frima sluzi za dobivanje glasova, tj. sirenje glasacke masinerije. Firma je jednostavno, bjezi i bjezi i opet bjezi
[/quote]

Firma ce biti zaduzena debelo ispod 50% kapitala nakon 4Q. Za usporedbu, ATGR je zaduzena gotovo 100% i da bi rezala dug prodaje non core biznis.

Nedavno je Pucar u jednom interviju rekao da se PODR moze zaduziti sa 1% kamate.

Prosle godine PODR je imala 4Q negativan, -30, -40 miliona kuna a ovaj 4Q sigurno ce biti jako pozitivan, samo pitanje je koliko.

Ja vjerujem da se upravljanje u PODR popravlja, i mirovinci su po meni presli 50%, a rezultati to za sada i pokazuju.
Mislim da ima prosotra za daljno rezanje troskova i jos vece povecanje marzi.
Bilanca im je super, nebi bilo lose da povecaju marzu a i iz NT vidimo da dug rezu jako jako brzo.

Prihodi se povecavaju, konstantno se izbacuju novi proizvodi, koji su dobri.

Kad bi uracunali dobit za 4Q onda bi dionica bila potcjenjena, a jos ako ima prostora za rezanje troskova i povecanje marze ja bih rekao da je dionica jako potcjenjena.

Vidjeti cemo sta nam kaze 4Q.


P/E 18 trenutno. Ili očekujete da će u Podravci odjednom početi raditi hiper kapitalistički efikasno i pojačati marže za 30% ili je ova dionica precijenjena u PM, a ovdje je gdje je jer su mirovinci dobili nalog da je tu napucaju…
Vama je svejedno ako ste je kupili po 300, jasno, ali ovo kupovati po ovim cijenama nema nikakve racionalne logike, makar je ovi sutra možda napucali i na 500…
PS: ADPL ima P/E 8,2 !!!

4Q 2017 je bio negativan, 30, 40 miliona kuna negativan.
4Q 2018 ce biti pozitivan, samo je pitanje hoce li biti 50, 60, 70 ili 80 miliona kuna, a tko zna mozda nas ugodno iznenade i sa vecom dobiti.
Zbroji tu dobit sa prva 3Q 2018 pa onda izracunaj PE.


P/E 18 trenutno. Ili očekujete da će u Podravci odjednom početi raditi hiper kapitalistički efikasno i pojačati marže za 30% ili je ova dionica precijenjena u PM, a ovdje je gdje je jer su mirovinci dobili nalog da je tu napucaju…
Vama je svejedno ako ste je kupili po 300, jasno, ali ovo kupovati po ovim cijenama nema nikakve racionalne logike, makar je ovi sutra možda napucali i na 500…
PS: ADPL ima P/E 8,2 !!!

Ja ne bih usporedjivao izravno društva koja posluju u automobilskoj industriji i industriji auto dijelova sa prehrambenom industrijom. Ti biznisi nemaju istu valuacijsku metriku. Čak i unutar prehrambene industrije i industrije pića različita je metrika za proizvodjace alkohola, pivovare, vode, gazirana pića, primarnu prehrambenu proizvodnju, industriju smrznutih proizvoda, konditora, prehrambenih konglomerata itd. itd.

I ako već radiš neku usporednu analizu onda ti je uputnije koristiti nešto i od dodatnih komparativnih pokazatelja tipa operativne profitabilnosti u odnosu na nešto, prodaju, Ebitdu i sl., a ne samo P/E. To je kao da mjeriš kvalitetu zimske auto gume samo po upravljivosti na ledu, a zanemaruješ ili stavljaš u drugi plan upravljivost na kiši, snijegu, zaustavni put kočenja, lateralnu upravljivost i sve ostalo sto se koristi za odredjivanje konacne ocjene kvalitete guma.




Ako 4q nastave tempom kao u prva 3q, onda je ovih ovih 380 kn jos uvijek undervalue.
Vidjeti cemo, nadam se najboljem kvartalu u 2018 god.

I ne zaboravite, firma koja je nisko zaduzena, ima ogroman potencijal za daljni organski rast, jak brand, takav biznis koji je otporan na krize i recesije, i veliku mogucnost za akvizicije… se trzi sa PE koji je bar 13, a PODR kad i nije najbolje poslovala je imala PE bar 13.

Firma nije nisko zaduzena. Firma je sada vec previse vrednovana. Frima sluzi za dobivanje glasova, tj. sirenje glasacke masinerije. Firma je jednostavno, bjezi i bjezi i opet bjezi
[/quote]

Firma ce biti zaduzena debelo ispod 50% kapitala nakon 4Q. Za usporedbu, ATGR je zaduzena gotovo 100% i da bi rezala dug prodaje non core biznis.

Nedavno je Pucar u jednom interviju rekao da se PODR moze zaduziti sa 1% kamate.

Prosle godine PODR je imala 4Q negativan, -30, -40 miliona kuna a ovaj 4Q sigurno ce biti jako pozitivan, samo pitanje je koliko.

Ja vjerujem da se upravljanje u PODR popravlja, i mirovinci su po meni presli 50%, a rezultati to za sada i pokazuju.
Mislim da ima prosotra za daljno rezanje troskova i jos vece povecanje marzi.
Bilanca im je super, nebi bilo lose da povecaju marzu a i iz NT vidimo da dug rezu jako jako brzo.

Prihodi se povecavaju, konstantno se izbacuju novi proizvodi, koji su dobri.

Kad bi uracunali dobit za 4Q onda bi dionica bila potcjenjena, a jos ako ima prostora za rezanje troskova i povecanje marze ja bih rekao da je dionica jako potcjenjena.

Vidjeti cemo sta nam kaze 4Q.
[/quote]

Vi stvarno mislite da oni tamo rezu troskove?, pa jel vi gledate npr Plodove zemlje, dali Vama politika Podravke izgleda kao korporativno upravljanje ili kako drustvo koje zaposljava, investira tamo gdje/koga dragi Bog nebi investirao?

Vjerujete u njihov RDG…tako sam i ja vjerovato u HTove izvjestaje, kad ono, cudesa nevidena….

ps. vidite koga su mirovine nase drage odabrale u Koncaru, ako Vam to nije dovoljno, onda neznam sto je….isto ovdje mozete primjeniti


P/E 18 trenutno. Ili očekujete da će u Podravci odjednom početi raditi hiper kapitalistički efikasno i pojačati marže za 30% ili je ova dionica precijenjena u PM, a ovdje je gdje je jer su mirovinci dobili nalog da je tu napucaju…
Vama je svejedno ako ste je kupili po 300, jasno, ali ovo kupovati po ovim cijenama nema nikakve racionalne logike, makar je ovi sutra možda napucali i na 500…
PS: ADPL ima P/E 8,2 !!!

povoljne razine za kupnju su bile na 250-300 kn…a ove sad su za prodaju…to što na ovim razinama kupuju samo mirovinci više je nego jasan indikator…dosta se sjetiti njihovog trpanja LEDO-om u dokapu sa parsto milijuna kuna po 8000 kn…a sad im to vrijedi 0 kn

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

@oreskovic1

Da vjerujem u njihov RDG, zasto nebi vjerovao?
Ako lazu oni u svojim izvjescima onda nema smisla vjerovati icemu na ZSE. Ako PODR vara u svojim izvjescima i prikazuje 180, 190 mil kuna lazne dobiti a nalazi se na vodecem trzistu ZSE-a onda nicemu na ZSE ne treba vjerovati, onda smo mi ovdje kao na ruskom ruletu.

Ako usporedimo Podravkine marze sa marzama ATGR onda se vidi da ima tu jos dosta prostora za dodatni povecanje marzi, mada je PODR je puno vise proizvodna firma od ATGR, ali mislim da ima tu jos prostora za povecanje profitabilnosti.

@zorangutan

mozda sada i treba prodati, ali sta ako izbace i 4Q dobiti 60, 70 mil.
Sta ako urade neku dobru akviziciju, sta ako i dogodine budu nastavili sa rastom prihoda, sta ako jos povecaju marze?
Jel i onda sell?

Puno pitanja, ali zato ipak pricekajmo 4Q da vidimo kojim putem ide PODR i bit cemo svi pametniji.

Diverzificirati vlastiti portfolio?

Daj me nemoj nasmijavati, Todorić je genijalan i sposoban poduzetnik koji je sve dobro napravio ali napravio je to na pogrešnom stagnirajućem tržištu koje nije moglo generirati dovoljan rast za dovoljan rast proizvodnje i prodaje i vraćanje skupih dugova. Netko će reći pa mogao je sporije rasti…. nije, jer ne bi nikad narastao. Nebitno, Todorić je druga tema i tamo se možemo detaljnije baviti njegovim uspjesima i neuspjesima.

Što se tiče vjere u izvješća tu si u pravu. Čak ni Agrokorova izvješća nisu bila falsificirana u djelu ostvarenih prihoda, pa ni duga, samo su neke stavke očito bile reklasificirane po nekom drugom ključu, a ne po onome koji bi možda napravio odgovoran i do kraja profesionalan revizor. Podravci koliko vidim izvješća revidira KPMG, a ne “Pekar Tilly”, prema tome za ono što je prezentirano od strane uprave revizoru, ne mislim da ima nekih problematičnih stavaka koje bi presudno utjecale na rezultate koji su prikazani ili se prikazuju u izvješću. Štoviše, revizor nije dao nikakvu rezervu na svoje mišljenje(str. 98) i detaljno je do str. 103 pojasnio svoju odgovornost i odgovornost NO i Uprave. Dakle, ispunjeni su svi kriteriji da se izvješće može smatrati istinitim i vjerodostojnim, a ako uprava i pola firme muljaju s brojevima i falsificiraju izvješća onda to ni Isus dragi Bog ne može otkriti ako su svi skupa povezani u zločinačku organizaciju i udruženi kriminalni pothvat. Tako da Zorangutan piše gluposti, kao i ostali forumaši koji igraju na kratu falsifikacije izvješća.

I obzirom na interese oko Podravke, da se mulja na veliko već bi se neki od “oštećenih” aktera iznutra ili izvana već javio i imali bi pune novine afera i problema. Ne tvrdim da se u tako velikom koncernu možda i ne mulja u nekim dijelovima poslovanja, al da se falsificiraju izvješća u značajnoj mjeri, u to ne vjerujem. Pogotovo ne nakon Spice afere.

iz glasila Belupa za prosinac 2018., str. 29:
“Mitja Posavec, direktor Razvoja poslovanja i registracija: U 2019 očekujem da ćemo napraviti još jedan iskorak u našim dosadašnjim aktivnostima i započeti jednu veliku studiju čijim rezultatima ćemo kompletirati podatke o novom lijeku Belupa koji je rezultat znanja i rada Belupovih zaposlenika i kojim bi u godinama koje slijede trebali imati mogućnosti povećavanja rasta prodaje na postojećim, a i novim tržištima.”

Glasilo_Belupo_prosinac_2018

New Report

Close