PODR (Podravka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PODR (Podravka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 24.10.2024. u 18:20
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
PODR
155,21
41.287
266
154,50
156,00
0,65%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Guglaj Atlantic droga

https://www.glasistre.hr/istra/rovinj-tomm-od-podravke-kupio-mirninu-hladnjacu-i-dio-skvera-za-5-milijuna-kuna-u-planu-gradnja-poslovnih-prostora-stanova-i-dva-supermarketa-574007

ljepo, dodani kes za uljepsavanje vjerojatno najboljeg kvartala u povjesti podr

https://m.vecernji.hr/biznis/marin-pucar-celnik-podravke-i-uz-krizu-agrokora-do-rekordne-zarade-1281601

neda mi vrag mira ali podravku bi trebalo kupiti. Ne kupuj agrokor i državne firme pravilo je do sada vrijedilo bar meni pa je podravka još uvijek na čekanju
špekulacija da će atlantic kupiti podravku ?prije bi podravka trebala kupiti atlantic bar po meni
treba čekati jer po mojemu agrokor će se prodavati u djelovima a što će kupiti podravka,atgr,adris
agrokor će se početi prodavati polovicom 2019 ? a dolazi recimo recesija?
i kaj sad delati ima li netko pametan što za iz analizirati


grokor će se početi prodavati polovicom 2019 ? a dolazi recimo recesija?
i kaj sad delati ima li netko pametan što za iz analizirati

PODR je prejak brand a firma je takva da im recesija i ne moze tolko nastetiti kao recimo turistima i ADPL jer ljudi nikad nece prestati jesti, dok putovati i kupovati nova auta ne moraju. Uz sve to dug rezu brzo brzo brzo.
Do sredine 2019 dug ce biti debelo debelo ispod 50% sto se ne moze reci za ATGR.
Ako se bude islo u prodaju djelova Agrokora, PODR ce biti spremna, bar za jednu jaku akviziciju tipa LEDO ili 2 osrednje tipa Belje, Zvjezda.



grokor će se početi prodavati polovicom 2019 ? a dolazi recimo recesija?
i kaj sad delati ima li netko pametan što za iz analizirati

PODR je prejak brand a firma je takva da im recesija i ne moze tolko nastetiti kao recimo turistima i ADPL jer ljudi nikad nece prestati jesti, dok putovati i kupovati nova auta ne moraju. Uz sve to dug rezu brzo brzo brzo.
Do sredine 2019 dug ce biti debelo debelo ispod 50% sto se ne moze reci za ATGR.
Ako se bude islo u prodaju djelova Agrokora, PODR ce biti spremna, bar za jednu jaku akviziciju tipa LEDO ili 2 osrednje tipa Belje, Zvjezda.

[/quote]

Upravo ovo zadnje sto ste naveli, osim samih rezultata, i mene drzi u Podravci na dugoj poziciji.
Mali dug, vjerovatna akvizicija neceg vrlo profitabilnog za dobre novce ili neceg manje profitabilnog za manje pare, ali s prostorom rasta kroz kontrolu troskova, bas kao sto to rade u samoj firmi.
Mozda ona prica o Podravci kao konsolidatoru domace prehrambene industrije ipak nije suplja.

Najbolji FI je onaj u kojem je skrivena dobit. Npr. Pevec za 2016.

Ako se bude Agrokor prodavao u djelovima, ja mislim da ce Jamnica i Ledo podjeliti Adris i ATGR dok ce Zvjezda i Belje otici PODR.

Mozda cak nije ni lose prepustiti LEDO drugima, jer sa Zvjezdom i Beljem dobivaju dosta novih proizvoda koje PODR nema, i prosirila bi dodatno svoj prehrambeni asortiman koji sa daljnim razvojom jos vise mogu razviti i prosiriti.
Sa Zvjezdom bi dobili ulje, maslace, margarine… a istodobno bi ucvrstili monopol na proizvode koji se odnose na zimnicu
Sa Beljom dobivaju mljecne proizvode koje podravka nema. Jos bi dobili Vina i povecali razlicitost suhomesnatih proizvoda.
Jos tu ima stocna hrana cime bi jos zaokruzili suradnju sa seljacima…

Sa Beljom i Zvjezdom bi Podravka mogla izbacivati nove proizvode kao na pokretnoj traci a posto je PODR razgranata po citavom svijetu, vrlo lako bi to mogli plasirati dalje.
Najbolje od svega je to sto su svi ti proizvodi razliciti dok bi im sa LEDOM falilo raznolikosti i bili bi ograniceni sa sirenjem asortimana i pitanje je koliko je tesko plasirati zaledene proizvode po svijetu?



grokor će se početi prodavati polovicom 2019 ? a dolazi recimo recesija?
i kaj sad delati ima li netko pametan što za iz analizirati

PODR je prejak brand a firma je takva da im recesija i ne moze tolko nastetiti kao recimo turistima i ADPL jer ljudi nikad nece prestati jesti, dok putovati i kupovati nova auta ne moraju. Uz sve to dug rezu brzo brzo brzo.
Do sredine 2019 dug ce biti debelo debelo ispod 50% sto se ne moze reci za ATGR.
Ako se bude islo u prodaju djelova Agrokora, PODR ce biti spremna, bar za jednu jaku akviziciju tipa LEDO ili 2 osrednje tipa Belje, Zvjezda.

Ajmo polako.
Zašto država nikada nije htjela prodati Podravku?
-jer nitko nije dao dovoljno ispod stola;
-jer ta čuvena Vegeta nikada nije bila zdravsteno potvrđena; nego je čak bila i na ne baš dobrom glasu;
Mi to nismo znali napraviti, ali neki drugi bi to znali iskoristiti.
Nestlle (KRAFT) je to znao, ali …. , dva puta su pitali, davno još, pa premalo su pitali.
-i jer bi prodaja te Podravke, kakva god bila, bila gubitak glasača.

[/quote]

Ne znam za vas, ali meni se trenutno svida smjer kojim plovi PODR.
Smanjuju dug, rezu troskove, izbacuju svako malo mnostvo novih proizvoda, i najbitnije od svega imaju vrhunsku kvalitetu.

Jucer pio prvi put PODR caj od sljive. Jako je skup, ali tri puta bolji od svih drugih cajeva od sljive.

Za Iducu godinu ocekujem fokusiranje na jace povecanje prihoda i akvizicije.

Mirovinci se i dalje masovno ukrcavaju u PODR, a mozda i koce njen rast dok se do kraja ne ukrcaju.
+3400 komada

http://zse.hr/userdocsimages/stjecanje_otpustanje/PODR_stjecanje_otpustanje_2018__21112018112913.pdf

Trenutno vjerojatno najbolja defanzivna dionica na ZSE u slucaju svjetske burzovne kataklizme o kojoj se vec godinu dana prica.

u slučaju kataklizme nema sigurne dionice.

New Report

Close