PODR (Podravka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PODR (Podravka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 24.10.2024. u 14:18
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
PODR
155,21
41.287
266
154,50
156,00
0,65%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Kupuju jer je jos ispod fair value.
EPS ce biti minimum 36 – 37 i to bez ikakivih izvanrednih prihoda. Znaci sve dolazi od core PODR biznisa.

Sa PE 13, to ti je realna cijena oko 480kn ako cemo uzeti EPS 37, sto je realno ocekivati.

Na danasnje cijene od 350kn to je do zarada do gotovo 40% od fair value.

Jos kad bi uracunali neogranicene mogucnosti za sirenje PODR…, cjena dionice je jako jako ispod fair value


Fer cijenu korigiraj za 20%-30% zbog politike koja jos “drma” u Podravci i dobijes cca. sadasnju cijenu.
Kad god pomislim investirat u PODR sjetim se gostovanja PU na televiziji i dojma koji je na mene istavio, njegovih referenci i trenutno izgubim volju za ulaganje.
Iako me rezultati kompanije redovito demantiraju…
P.s. valjda cu kovati na vrhu, po 500kn😉; cestitke dionicarima

Rastimo zajedno...

…meni ovo jako sliči rastu na Arnt…ako se sjećate…imali smo jaku kupnju i jakog prodavača koji na svakih 5 do 10 kuna rasta morao prodati određenu količinu jer su mu probijali limiti…bude li tako moglo bi to još značajno rasti kao što piše kolega ohladi…

http://www.seebiz.eu/odlicni-rezultati-podravkine-pokusne-proizvodnje-rajcice-u-podravini/ar-180714/

Filozofe su oduvijek mučila pitanja bitka, etike, kauzalnosti itd. Dr. Ivo je to sve riješio s "Idemo dalje!" On je najveći mislioc ikad.

Baš me zanima kakav će biti FI.
Turistička je sezona trebao bi biti vrlo dobar.
Samo je bitno da se troškovi drže pod kontrolom.

Filozofe su oduvijek mučila pitanja bitka, etike, kauzalnosti itd. Dr. Ivo je to sve riješio s "Idemo dalje!" On je najveći mislioc ikad.

Ovdje i dalje ulaze mirovinci sa jacim kolicinama.
3Q zavrsio, hoce li konacno probiti 350kn prije ili tek nakon izvjesca?
Mislio sam da ce vec do sada biti bar 370kn, ali citavo trziste je nekakvo tromo, fali kesa na burzi.



Kupuju jer je jos ispod fair value.
EPS ce biti minimum 36 – 37 i to bez ikakivih izvanrednih prihoda. Znaci sve dolazi od core PODR biznisa.

Sa PE 13, to ti je realna cijena oko 480kn ako cemo uzeti EPS 37, sto je realno ocekivati.

Na danasnje cijene od 350kn to je do zarada do gotovo 40% od fair value.

Jos kad bi uracunali neogranicene mogucnosti za sirenje PODR…, cjena dionice je jako jako ispod fair value


Fer cijenu korigiraj za 20%-30% zbog politike koja jos "drma" u Podravci i dobijes cca. sadasnju cijenu.
Kad god pomislim investirat u PODR sjetim se gostovanja PU na televiziji i dojma koji je na mene istavio, njegovih referenci i trenutno izgubim volju za ulaganje.
Iako me rezultati kompanije redovito demantiraju…
P.s. valjda cu kovati na vrhu, po 500kn😉; cestitke dionicarima
[/quote]
mislim da je Parica u pravu!
tako sam i ja gledao na HPB u čemu je stvar, zašto je dionica po pokazateljima ispod prosjeka bankarskog sektora (ZABA, PBZ, Erste i dr.)
i odgovor je uvijek: politika
politika mete pod tepih i ostavlja za kasnije kosture iz ormara, na žalost

tako da sve fer valuacije treba uzeti sa ‘zrnom soli’ ili u ovom slučaju – Vegete 😉

@tovarish

Podravka fer vrednovana?

Podravka je na EV/Ebitda 6,8, vani se takve kompanije trže na istom parametru od 10-15, konditori poput Kraša na 10-20, pa i više.

Kod nas nije ništa fer vrednovano zahvaljujući sprezi prevarantske politike i korumpirane vlasti koja je sustavno uništavala i uništava poduzetništvo i tržište kapitala. Država je jaka koliko joj je jako poduzetništvo i tržište kapitala, sami znamo kako u nas te stvari stoje.

https://novac.jutarnji.hr/aktualno/podravka-dize-najnize-place-za-tisucu-kuna-neto-uskrsnice-a-uplacivat-ce-i-3-stup/7924930/

Ne pise koliko ce ovo kostati, ali sigurno nije rjec o maloj svoti.

podravka bi trebala poceti otplacivati dugove, a ne investirati.. imali ste 10 godina za investicije..

even better than the real thing

@itoldyouso

Podr je jedna od najmanje zaduzenih firmi.
Recimo ATGR je duplo zaduzenija od PODR.

Porezna reforma usmjerena rasterećenju gospodarstva, a ne punjenju proračuna

Evo tu pise koliki je ukupni trosak

Spomenut ću da smo sa sindikatima dogovorili da će Podravka sljedeću godinu dana izdvojiti 30 milijuna kuna za poboljšanje standarda zaposlenika”

Ignore : renči

A gle, ja nisam protiv povecanja placa, naprotiv, mislim da ih treba povecati, samo bi volio detaljno znati koliko ce to kostati firmu.
Ja podrzavam povecanje placa, vidimo i samo koliki su problemi u drzavi radi radne snage a PODR da bi se i dalje razvijala mora imati kvalitetnu radnu snagu.
Sjecate se prosle godine kad su raspali natjecaj za 100, 150 ljudi sa placom od 3k, 3.5k kn, i javilo se svega 10, 20 ljudi,
Samo neka oni rastu, onda ce se radnici moci i platiti kolko hoce.

New Report

Close