PODR (Podravka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PODR (Podravka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 24.10.2024. u 12:23
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
PODR
155,03
25.271
163
154,50
155,50
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

@ledica
Na tome i rade, jos od prosle godine. Vec su sklopili mnogo ugovora sa braniteljima i OPG-ovima.
Zele da do 2022 godine vecina sirovina za PODR proizvode bude iz HR.

Interesi HR poljoprivrednika i dionicara Podravke su komplementarni, veca domaca proizvodnja i zaposlenost s jedne te sigurnost sirovinske baze s druge strane. Ali se moraju sastati na velikim kolicinama koje ce onda dovesti do konkurentnih cijena. Pucar prica o 80 tisuca tona povrca za Vegetu. A dobar dio nasih povrcara jedva napuni par kamiona i onda kukaju na Plodovima zemlje kako im je niska cijena. Pajdo, bez 500 t po OPG-u, znaci barem 2 mil prihoda i od toga parsto tisuca kuna dobiti nema se smisla baviti s tim. Niti Podravka moze vise davati pare bez veze. Shvatilo se da je samo dobit jamstvo opstanka i onda temeljem toga rada na akvizicijama, potpori domacoj ekonomiji itd. Bez novca se ne mogu provoditi nikakve politike.

Filozofe su oduvijek mučila pitanja bitka, etike, kauzalnosti itd. Dr. Ivo je to sve riješio s "Idemo dalje!" On je najveći mislioc ikad.

Novac.hr

U samo četiri mjeseca vrijednost Podravke porasla za 31 posto, na 2,44 milijarde kuna

AUTOR:

Tea Trubić

OBJAVLJENO:
20.8.2018. u 7:31
Koprivnica,210217. Danas se odrzala Skupstina dionicara Podravke na kojoj je imenovan novi Nadzorni odbor. Skupstinu je vodio ministar drzavne imovine Goran Maric. Na fotografiji: ZUparvna zgrada. Foto:
Zgrada Podravke
Zahvaljujući ovogodišnjem izvrsnom poslovnom rezultatu i najvišoj dobiti u povijesti poslovanja, vrijednost Podravke na burzi porasla je za 31 posto, dok cijena njezinih dionica još od travnja bilježi neprekidan rast.

Vezane vijesti
Podravka zaposlila 110 mladih radnika na neodređeno vrijeme
Dobit Podravke u prvom polugodištu skoro 5 puta veća nego u istom lanjskom razdoblju!
Dobri rezultati najviše su razveselili Podravkine dioničare kojima je prošli tjedan isplaćena dividenda od sedam kuna bruto po dionici, ali i investitore koji su intenzivnijom kupovinom vrijednosnica na Zagrebačkoj burzi aktualnoj upravi poklonili svoje povjerenje.

Iako najviša cijena dionice, koja je u petak prošli tjedan iznosila 343 kune, još uvijek nije oborila rekord iz 2007. godine, njezin stabilni rast jasno ukazuje na uspjeh poslovanja tvrtke. Trenutačna vrijednost koprivničkog poduzeća je 2,44 milijarde kuna, što je za čak 582 milijuna kuna više nego što je bilo prije samo nekoliko mjeseci.
Podravka je prvu polovicu godine zaključila s neto dobiti od 120,7 milijuna kuna, dok su ovogodišnji ukupni prihodi od prodaje iznosili nešto manje od 2,04 milijarde kuna što je gotovo pet puta više nego što je bilo u istom razdoblju prošle godine. Ključ izvrsnog poslovnog rezultata, tvrdi Uprava na čelu s Marinom Pucarom, leži u organskom rastu poduzeća koje je temeljeno na kontroli operativnih troškova i stabilnom rastu prodaje.

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

baš mi je osobito drago da PODR grabi snažno naprijed
u tom smislu moje isprike na grubim riječima koje sam znao uputiti, ovdje na temi, o sadašnjoj upravi društva
samo tako naprijed!

Pratio sam tu dionicu i na 260 kn je bila dobra prilika…koju sam nažalost propustio…

.ljudi, šta je ovo? ..da i njih neće kupiti Žilić – https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/covjek-koji-tvrdi-da-je-najbogatiji-hrvat-ja-cu-spasiti-uljanik-spreman-sam-za-120-milijuna-eura-uzeti-petrokemiju-a-imam-i-milijardu-za-agrokor/7734870/

..neće ništa ostati kad deda završi kupovinu 😁

Taj Žilić je ionako krenuo jednom kao prvoaprilska šala. No, kako smo postali država iluzija i smijeha, očito kod nas prvi april traje cijelu godinu.

Taj Žilić je k’o Nessy iz Loch Ness-a. Svi se kunu da postoji, a nitko je (li ga) nikad nije vidio.

Bolje da su mu dali prezime Parić ili Punoparić, našem čobanluku, zvučalo bi još uvjerljivije.

http://www.zse.hr/userdocsimages/stjecanje_otpustanje/PODR_stjecanje_otpustanje_2018__2182018134923.pdf

kupuje mirovinac..moglo bi to potegnuti i preko 400 kuna bude li Q3 ovako dobar…

….a tko zna ne sprema li se prodaja podravke …organski rast je popriličan …fin.rezultati nikad bolji…mogla bi država utržit po dobroj cijeni….

Ja mislim da ce PODR imati bolje rezultate nego 2Q, mozda negdje oko + 55-60 miliona a mozda cak i vise jer se dize potrosnja.

Tesko da ce se prodati PODR, prije mislim da ce ona ici u neku akviziciju, cak imam jedan pik koga bi mogli pokusati preuzeti…

Najbitnije je da kontroliraju troskove i veseli me sto Pucar u svakoj izjavi daje poseban naglasak na kontrolu troskova.


http://www.zse.hr/userdocsimages/stjecanje_otpustanje/PODR_stjecanje_otpustanje_2018__2182018134923.pdf

kupuje mirovinac..moglo bi to potegnuti i preko 400 kuna bude li Q3 ovako dobar…

..kupuje da podignu perje Pucaru i Mariću…a baš ih briga za cijenu, ionako ne kupuju svojim parama 😆

Kupuju jer je jos ispod fair value.
EPS ce biti minimum 36 – 37 i to bez ikakivih izvanrednih prihoda. Znaci sve dolazi od core PODR biznisa.

Sa PE 13, to ti je realna cijena oko 480kn ako cemo uzeti EPS 37, sto je realno ocekivati.

Na danasnje cijene od 350kn to je do zarada do gotovo 40% od fair value.

Jos kad bi uracunali neogranicene mogucnosti za sirenje PODR…, cjena dionice je jako jako ispod fair value

New Report

Close