PODR (Podravka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PODR (Podravka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 24.10.2024. u 10:21
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
PODR
154,50
7.880
51
154,50
155,50
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Na mojedionice piše da se do 10.08. trebala isplatiti neka mršava dividenda? Ne vidim da je išta danas isplaćeno?

Obzirom koliko dionica imam sasvim je moguće da sam i previdjela ako je isplaćeno ranije. Ako netko zna što je s isplatom, cijenila bih info.

P.s. ako je točno što piše na mojedionice da danas treba biti dividenda, isplaćuju li oni to preko skdd-a, ili im se treba javiti?

Meni je danas legla dividenda na racun.
Ide preko skdd

Da, sjela je danas, neto 6kn po dionici.

Hvala na info, meni nije sjelo, provjerit cu s njima.

Potvrđujem sjela izdašna svota od divke, taman pokriti troškove ljetovanja….

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

Podravka dosta jako ide u BIH po otkup voca i povrca.
Prosli tjedan su najavili izgradnju tvornice u Mostaru i otkup desetaka tisuca tona voca i povrca u Hercegovini koja bi se trebala preradivati u toj novoizgradenoj tvornici.
Sad su najavili i otkup malina u Zepcu od iduce godine.
Izgleda da planiraju snazan rast proizvodnje i prodaje.

Inace, u BIH su ove godine propale tisuce i tisuce tona malina jer ih nisu imali kome prodati.

http://www.pogled.ba/clanak/podravka-najavila-otkup-malina-iduce-godine-u-zepcu/148340


Podravka dosta jako ide u BIH po otkup voca i povrca.
Prosli tjedan su najavili izgradnju tvornice u Mostaru i otkup desetaka tisuca tona voca i povrca u Hercegovini koja bi se trebala preradivati u toj novoizgradenoj tvornici.
Sad su najavili i otkup malina u Zepcu od iduce godine.
Izgleda da planiraju snazan rast proizvodnje i prodaje.

Inace, u BIH su ove godine propale tisuce i tisuce tona malina jer ih nisu imali kome prodati.

http://www.pogled.ba/clanak/podravka-najavila-otkup-malina-iduce-godine-u-zepcu/148340


Eto…. akcija ” kupujmo hrvatsko” punom parom ide dalje.
Tako se štiti domaća poljoprivredna proizvodnja.!!!


Eto…. akcija " kupujmo hrvatsko" punom parom ide dalje.
Tako se štiti domaća poljoprivredna proizvodnja.!!!

Podravka planira do 2022 godine drasticno povecati udio domacih sirovina u svojim proizvodima, cak najavljuju i 100% (po trzisnim cijenama uz bonuse na cijenu za vece kolicine)
Medjutim, mozda planiraju jos i vece povecanje proizvodnje i HR im nije dovoljna.
Takoder, Podravka cilja na kvalitetu, a nije ista kvaliteta i prinos recimo rajcice u Istri i u Slavoniji.
Navodno su testirali neke kulture u Hercegovini gdje se pokazalo da je prinos i kvalitet konkretno rajcice isti kao u Istri, a ako zelis imati vrhunski kvalitet ubranu rajcicu moras preraditi isti dan, ne mozes imati berbu danas i nakon 3 dana ju obraditi, a i gdje je trosak prijevoza do tvornica u HR, ne isplati se.
Jednostavno moras imati tvornicu negdje u blizini da sve preradis isti dan.

Isto tako, kolko ja znam u HR i nema nekih vecih proizvodaca malina dok je u BIH ove godine bilo 22 tisuce tona prinosa malina, od cega je veliki dio propao jer nije bilo dovoljno otkupljivaca.

Gradnju nove tvornice ja gledam na nacin da u PODR misle da im trenutni kapaciteti nece biti dovoljni, sto znaci da PODR namjerava jos snaznije da povecava proizvodnju.

Takoder, Pucar je za Vecernji pocetkom mjeseca izjavio da im je fokus organski rast i smanjenej duga, jos je dodao da ce da ce do kraja godine biti spremni za akvizicijski potencijal od 200 miliona eura.
Znaci, razmisljaju o nekoj akviziciji, na sta ciljaju ne znam ali bitno je da imaju potencijal napraviti jaku akviziciju.

Isto tako kaze da nakon sto su zavrsili sa tvornicom Belupo, sljede modernizacije prehrambenog sektora. Znamo sta to znaci, jos bolja efikasnost, bolji kvalitet proizvoda uz povecanje kapaciteta i dodatne ustede.

Ja bih rekao da PODR ide u jako dobrom smjeru.

https://www.vecernji.hr/premium/vegeta-ce-napraviti-iskorak-koji-ce-joj-osigurati-iducih-100-godina-uspjeha-1261762



Eto…. akcija " kupujmo hrvatsko" punom parom ide dalje.
Tako se štiti domaća poljoprivredna proizvodnja.!!!

Podravka planira do 2022 godine drasticno povecati udio domacih sirovina u svojim proizvodima, cak najavljuju i 100% (po trzisnim cijenama uz bonuse na cijenu za vece kolicine)
Medjutim, mozda planiraju jos i vece povecanje proizvodnje i HR im nije dovoljna.
Takoder, Podravka cilja na kvalitetu, a nije ista kvaliteta i prinos recimo rajcice u Istri i u Slavoniji.
Navodno su testirali neke kulture u Hercegovini gdje se pokazalo da je prinos i kvalitet konkretno rajcice isti kao u Istri, a ako zelis imati vrhunski kvalitet ubranu rajcicu moras preraditi isti dan, ne mozes imati berbu danas i nakon 3 dana ju obraditi, a i gdje je trosak prijevoza do tvornica u HR, ne isplati se.
Jednostavno moras imati tvornicu negdje u blizini da sve preradis isti dan.

Isto tako, kolko ja znam u HR i nema nekih vecih proizvodaca malina dok je u BIH ove godine bilo 22 tisuce tona prinosa malina, od cega je veliki dio propao jer nije bilo dovoljno otkupljivaca.

Gradnju nove tvornice ja gledam na nacin da u PODR misle da im trenutni kapaciteti nece biti dovoljni, sto znaci da PODR namjerava jos snaznije da povecava proizvodnju.

Takoder, Pucar je za Vecernji pocetkom mjeseca izjavio da im je fokus organski rast i smanjenej duga, jos je dodao da ce da ce do kraja godine biti spremni za akvizicijski potencijal od 200 miliona eura.
Znaci, razmisljaju o nekoj akviziciji, na sta ciljaju ne znam ali bitno je da imaju potencijal napraviti jaku akviziciju.

Isto tako kaze da nakon sto su zavrsili sa tvornicom Belupo, sljede modernizacije prehrambenog sektora. Znamo sta to znaci, jos bolja efikasnost, bolji kvalitet proizvoda uz povecanje kapaciteta i dodatne ustede.

Ja bih rekao da PODR ide u jako dobrom smjeru.

https://www.vecernji.hr/premium/vegeta-ce-napraviti-iskorak-koji-ce-joj-osigurati-iducih-100-godina-uspjeha-1261762
[/quote]

Sve je to izvrsno, i zaista izgleda da i trziste prepoznaje te je stoga i bid sve jaci s pomakom cijene prema gore.
Ostaje dugorocna nepoznanica sto ce biti s Konzumom. Tu se ostvaruje dobar dio dobiti i za ocekivati je da ce novi vlasnici pritiskati cijene. Ne nuzno jako, ali tu treba pripaziti. Utoliko je vazno da se kontroliraju troskovi i radi diverzifikacija s fokusom na tradicionalna trzista, sve uz modernizaciju pogona, a opet radi kontrole troskova.
Troskovi su kljuc, a za to je kljucna velika proizvodna baza povrca na cemu se ubrzano radi. Samo naprijed!

Filozofe su oduvijek mučila pitanja bitka, etike, kauzalnosti itd. Dr. Ivo je to sve riješio s "Idemo dalje!" On je najveći mislioc ikad.

Da, kontrola troskova je kljuc.
Ako to budu konstantno drzali pod kontrolom, a uz modernizaciju proizvodnih pogona, ti troskovi ce biti jos nizi plus modernizacija obicno znaci i povecanje kapaciteta proizvodnje onda nema brige za PODR.

Ova godina ce biti sigurno najbolja u njenoj povijesti (ako gledamo samo poslovanje firme), bez izvanrednih prihoda.
Nema razloga da svaka iduca godina ne bude najbolja u povijesti PODR.
Imaju kvalitet, imaju 1000+ proizvoda, razgranati su po citavom svijetu, imaju prepoznatljiv brand…, jos kad dodamo smanjenje duga cime se stvara akvizicijski potencijal PODR je jedina dionica na ZSE koja ima neogranicene mogucnosti.
Naravno, sve je na upravi koliko ce biti sposobni, vidjeti cemo, mislim da im za sada ide dobro.

Ja mislim da dionica za 3-5 godine uz pravilno upravljanje moze vrijediti 1000 – 1500 kuna.
Vjerujem da ce ovu godinu zavrsiti sa neto dobiti 250 – 270 miliona.
Neka dodu za 4, 5 godina do 500 miliona neto dobiti godisnje, onda mozes sta hoces, kupiti koga hoces…

Ohladi i Idemodalje
Slažem se sa svime što ste rekli u vezi razvoja Podravke.
Međutim , vi gledate s pozicije investitora u dionice Podravke, a moj komentar polazi od stanja hrvatskog poljoprivrednika.
Žao mi je što su u BiH proizvođačima propale tolike količine malina, ali slične stvari se dešava ju i poljoprivrednicima u Hrvatskoj.
Ne znam kakva je sada situacija , ali prije nekoliko godina u Vegeti nije bilo ni mrve hrvatskog povrća već sve iz uvoza.
Veseli me rast i razvoj Podravke, a još više bi me veselilo da iz njihovih staklenki jedem hrvatske krastavce, papriku, mrkvu, luk……

New Report

Close