PODR (Podravka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PODR (Podravka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

23.07.2018. PODR rezultati!???

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

Ako kontroliraju troskove kao u 1Q onda nema razloga da 2Q ne bude odlican.
Vidjeti cemo uskoro, ja mislim da ce biti rezultati odlicni.



slažem se.
sad nakon rasta od +30%,dok cijela burza stoji mjesecima, postaje rizična kupnja

baš tako, osim ako..erste MF ne prestane..kupovati (a može, jer nema konkurencije)
[/quote]
Drugovi koliko je tek sada rizicna kupnja dionica Podravke nakon rezultata u Q2. Strasno rizicna!

http://zse.hr/UserDocsImages/financ/PODR-fin2018-1H-NotREV-K-HR.pdf

http://zse.hr/userdocsimages/financ/PODR-fin2018-1H-NotREV-K-HR.pdf

Upravo sjajno, bez lažne skromnosti kojoj ovdje naprosto nema mjesta.
EPS za H1 je preko 16 kn, znači s turističkom sezonom i Božićem idemo na 35 kn, a ne bih se iznenadio da bude i nešto više. H2 obično ima 10% veće prihode od H1.
Uz neku multiplu od 12-13 fer cijena ove dionice je 440 kn.
Pozdrav svima uz žlicu Vegete!!!

Filozofe su oduvijek mučila pitanja bitka, etike, kauzalnosti itd. Dr. Ivo je to sve riješio s "Idemo dalje!" On je najveći mislioc ikad.


Uskrs je pao 1.4, sto znaci da su se svi ducani nakrcali robom jos krajem 3. kvartala a i povjesno najveci prihodi Podravke su bili kvartal u kojem je bio Uskrs i Bozic.
Mislim da ce ipak biti losiji od 1Q ali opet ne tolko losi.
Recimo u pravoslavnim zemljama je Uskrs pao sredinom 4. mjeseca tako da ca prihodi iz tih zemalja biti povecani u odnosu na 1Q (Rusija, Srbija, C. Gora, Makedonija…) ali ipak PODR vecinu svojih prihoda uzima iz zemalja kojima je Uskrs pao 1.4.

A vidjet cemo, u svakom slucaju mislim da je dobro imati PODR u ovom trenutku.

Nekom konzervativnom racunicom, recimo da imaju ovakvu godinu, iako mislim da ce to biti i bolje 2Q i 3Q:

1Q +70 mil
2Q +50 mil (mislim da sam ovdje uzeo minimum)
3Q +55 mil (mislim da sam ovdje uzeo minimum)
4Q +80mil

Kad saberemo oduzmemo dodemo do EPS od 36.6 kuna.
Sa PE 10, dionica vrijedi 366kn ali posto je PODR u procesu organskog rasta, a uz to se uvijek povjesno trzila sa PE iznad 10, mislim da se moze trziti komotno po PE 13, PE 14 i tako dodemo do cijene 476 – 515 kuna.

Ali moguce da nas vec 2Q pozitivno iznenade.

Sto sam dobro prognozirao 2Q +50 mil. Par miliona je veci

Čestitke dioničarima, drago mi je što nisam bio u pravu ovdje.


Podravka je tvrtka koja može izdržati i loš menadžment. Sada je skoro na najnižoj razini u 10 godina. Dugoročno gledano, po meni dobar pick. Kupovao sam na ovim razinama i ako bude padala još ću si Podravkom začiniti portfelj i lagano "vegatirati" do boljih vremena.

Nisam očeklvao ovako brz oporavak Podravke, ovo je još bolje.
Bravo ohladi za predviđanje.

Čestitke gospodinu Mršiću, bivšem predsjedniku Uprave. koji je ovo pripremao više godina, a rezultati se vide sada, sa zaostatkom.

Nakon onakve 2017, gdje su ih isplate opcijskih dionica, negativne tecajne razlike, program otpustanja ljudi radi buducih usteda i izgradnja nove tvornice Belupo kostale milione i milione, sasvim je logicno bilo za ocekivati da ce 2018 biti pravi bombon.
Uz sve to, vjerojatno su u 2017 izbacili sve kosture iz ormara, pocistili sve negativno u firmi, za to okrivii Agrokor i Mrsica a to je najvidljivije u 3 i 4 kvartalu 2017 godine.

Moja ocekivanja za buducnost su blistava, konstantno povecanje profita, smanjenje duga, sirenje asortimana, kontrola troskova, organski rast koji mora biti veci od 4.3% i na kraju mislim da bi mogla biti i neka akvizicija.

Mislim da ce do kraja godine EPS biti 36 kuna minimum, a vjerojatno i veci.
Sa PE 10 dodemo do 360 kn po dionicu
Medjutim, PODR se povijesno uvijek trzila sa PE veci od 10, jos sad kad kontroliraju troskove, imaju neki zdrav organski rast za koji bi volio da je veci, ogromna ulaganja kroz zadnje 2 godine koja se pocinju isplacivati a to ce se u buducnosti jos vise doci do izrazaja, fokusiranje uprave na organski rast i smanjenje duga koji ionako nije bio strasno velik, potencijal za neku jacu akviziciju.
Cak mislim da fokusiranjem uprave na smanjenje duga se PODR priprema za neku buducu akviziciju.

Kad sve to uzmemo u obzir, mislim da se PODR moze trziti po minimum PE 13, tada bi dionica uz EPS 36 vrjedila oko 470kn, ali ako nastave ovako moze to ici i sa vecim PE.

U svakom slucjau, za sada sve izgleda super

https://agrobiz.vecernji.hr/agrovijesti/podravka-ce-preraditi-12-000-tona-istarske-rajcice-10280

Gradi se nova tvornica, povecavaju kapaciteti Podravke…, znaci Podravka nastavlja organski rasti…

https://www.vecernji.ba/vijesti/ekskluzivno-hrvatska-podravka-gradi-tvornicu-u-blizini-mostara-1263203

New Report

Close