PODR (Podravka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PODR (Podravka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 24.10.2024. u 00:28
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
PODR
155,38
24.550
158
154,00
155,50
-0,32%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


vegeta je poskupila sa 40 kuna po kg na 50 kuna a moguće i drugi proizvodi pa eto rast dobiti ali sa tim porastom cijene mogli bi lako izgubiti kupce kada uzmemo da je sastav vegete preko 80% sol koja je 3 kune po kg ,pa mrkva 3 kune kao i luk itd.znači njih ta vegeta ne košta ni 10 kuna a prodaju po 50 .slični proizvodi drugih proizvođača u trgovini su četiri puta jeftiniji a narod gleda što je jeftinije.naveo sam vegetu jer sam kupovao a sigurno su podigli i druge proizvode ali tako će smanjiti broj kupaca istih.

Sto se tice vegete dovoljno je pogledati ovaj clip, smjesno je isplati se

Da bude 300kn opet bi se koristila :).


vegeta je poskupila sa 40 kuna po kg na 50 kuna a moguće i drugi proizvodi pa eto rast dobiti ali sa tim porastom cijene mogli bi lako izgubiti kupce kada uzmemo da je sastav vegete preko 80% sol koja je 3 kune po kg ,pa mrkva 3 kune kao i luk itd.znači njih ta vegeta ne košta ni 10 kuna a prodaju po 50 .slični proizvodi drugih proizvođača u trgovini su četiri puta jeftiniji a narod gleda što je jeftinije.naveo sam vegetu jer sam kupovao a sigurno su podigli i druge proizvode ali tako će smanjiti broj kupaca istih.

Gdje Vi to kupujete za 50 kn kilu Vegete? Eno je u Konzumu za 42,99 kn za kilu

Jordan u svojim restoranima samo Vegetu sipa, ovi tutleki mu trebaju poslati tonu te ”soli” jer taj ima milijune sljedbenika u svijetu.

Tko bi rekao da će se kupovati još po ovoj cijeni dok sve ostalo na Zse pada neovisno o izvješćima i poslovima.
A jš jučer je prodavač lupao ogromne količine ispod 270??

https://podravski.hr/ide-privatizacija-novi-sef-hdz-ovih-poduzetnika-drzava-ove-godine-treba-prodati-podravku/

gdje država prste ima bolje ne ulaziti do sada se pokazalo kao dobra odluka no možda grešim


https://podravski.hr/ide-privatizacija-novi-sef-hdz-ovih-poduzetnika-drzava-ove-godine-treba-prodati-podravku/

gdje država prste ima bolje ne ulaziti do sada se pokazalo kao dobra odluka no možda grešim


Hvala ti na dobronamjernosti i brizi za dionicare Podravke ali vijest je stara preko mjesec dana i vec objavljena na forumu.

Slično mislim. Nadam se da griješim u ovom slučaju. Podravka je snažan brand.
Ali ako se ovo stvarno počne prodavat bit će show.


https://podravski.hr/ide-privatizacija-novi-sef-hdz-ovih-poduzetnika-drzava-ove-godine-treba-prodati-podravku/

gdje država prste ima bolje ne ulaziti do sada se pokazalo kao dobra odluka no možda grešim

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

https://www.vecernji.hr/biznis/grupa-podravka-u-prvom-tromjesecju-ostvarila-neto-dobit-od-gotovo-70-milijuna-kuna-1241453

Podravka ide naprijed velikim koracima, dok drzava ne utopi svoje… onda ce biti kao Agrokor “suha”! Tko ova FI plasira, samo Bog zna!


https://www.vecernji.hr/biznis/grupa-podravka-u-prvom-tromjesecju-ostvarila-neto-dobit-od-gotovo-70-milijuna-kuna-1241453

Podravka ide naprijed velikim koracima, dok drzava ne utopi svoje… onda ce biti kao Agrokor "suha"! Tko ova FI plasira, samo Bog zna!

A mogli su i 2017 uljepsati da ne bude katastrofalna godina ali nisu, nego je bila toliko katastrofalna da sam i ja izgubio vjeru u nju.
Sad kad je 2018 pocela blistavo, odmah je to uljepsavanje i nista ne valja.

Ja mislim da su pocistili sve kosture iz ormara u 2017, tako da u 2018. udemo potpuno cisti.

Evo, 1Q je bio +70 mil ali ako ovako nastave, nadam se zajedno 2Q i 3Q +80 mil i 4Q nek opet bude +80mil.
To je za citavu 2018. +230 mil.

Kad izracunamo EPS izade oko 33kn

Neka realno minimalna cijena uz PE 10 bi bila 330kn po dionici, medjutim posto je PODR u procesu rasta, mislim da se moze trzisti bar po PE 15.
Kad sve zbrojimo oduzmemo dodemo do cijene od oko 500kn za PE 15.

E sada, ovo su sve prognoze na osnovu 1Q, uz uvijet da nastave dobro poslovati kao u 1Q (naravno 1Q je bio Uskrs tako da ne mozemo ponoviti +70 mil, ali +40 miliona je ok).
Vec godinu dana govorim da ce tek 1Q PODR reci kakva je ovo dionica, i ispada da je stvarno dobra iako sam i sam totalno izgubio vjeru u nju nakon 4Q 2017., ali srecom nisam ju prodao.

Sad bi nadodao, ako se 2Q pokaze uspjesan, napravimo odlican rezultat od nekih 40-tak miliona plusa, e onda ce ova dionica do kraja godine vrijediti 500kn.

Kolege su u pravu.
Ja sam prodao jer sam krivo procijenio.
Nisam vjerovao da mogu tako dobro raditi.
Ali rast prihoda treba biti jaci.
Troskovi su pod kontrolom i sad mora ici organski rast.
Treba ici na ribogojilista, i morska i rijecna, to je business buducnosti. Kina i Indija su tu, a tamo je sve toliko zagadjeno da ce novonastajuca srednja klasa ipak kupovati nesto iz ciscih predjela svijeta, a brandirano.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Ne treba siriti proizvodnu paletu dok je veliki potencijal u optimizaciji postojeceg sustava. npr. citao sam da rade svoje bunare za vodu. To je izvrsna ideja i vrlo znacajna stavka u svakoj proizvodnji. Primjera radi cijena industrijske vode sa svim naknadama u ZG je oko 25kn/m3, dok je cijena vode iz bunara sa svim troskovima koncesije i naknada oko 2,8 kn/m3. Recimo takve stvari nisu radile dosadasnje uprave.
Koliko se prica velike ustede mogu napraviti i u otkupu sirovina uvozom iz BIH, a planira se i znacajno pojacati izvoz te plasman na rusko trziste.

Ma treba sve.
I to sto ste rekli, svakako.
Samo je stvar pametne alokacije novca i ljudskog rada.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


Ne treba siriti proizvodnu paletu dok je veliki potencijal u optimizaciji postojeceg sustava. npr. citao sam da rade svoje bunare za vodu. To je izvrsna ideja i vrlo znacajna stavka u svakoj proizvodnji. Primjera radi cijena industrijske vode sa svim naknadama u ZG je oko 25kn/m3, dok je cijena vode iz bunara sa svim troskovima koncesije i naknada oko 2,8 kn/m3. Recimo takve stvari nisu radile dosadasnje uprave.
Koliko se prica velike ustede mogu napraviti i u otkupu sirovina uvozom iz BIH, a planira se i znacajno pojacati izvoz te plasman na rusko trziste.

U BIH su pokrenuli neki program gdje su ponudili otkup tisuca tona voca i povrca po trzisnim cjenama.

https://www.jabuka.tv/podravka-braniteljima-u-bih-ponudila-otkup-tisuca-tona-voca-i-povrca-rade-i-na-smilju/

Ako uspiju kontorirati troskove, onda ce ovo biti bombon dionica za 2018. godinu.
Vidjeti cemo jel ovaj 1Q bio samo sminka ili pravilo vec u 2Q.

Podravka ima preko 1000 proizvoda i toga im ne manjka.
Treba se siriti, ali to treba raditi pametno, ne kupovati nekakve Zveceve nego dobre firme kao sto su uradili za Zlato Polje.

Slazem se sa Serislavom, mozda nije lose prosiriti se u ribogojilista kao Adrisov Cromaris, u biti to bi im bilo samo prosirenje trenutnog biznisa sa ribom.

Ako ostatak godine nastave kao u 1Q, e onda se moze razmisljati i o nekoj Agrokorovoj komaniji.
Mozda Belje, Zvijezda….
Mozda i Ledo, al ne znam jel Ledo perveliki zalogaj.

A gle, ako ce oni raditi svake godine kao prvi kvartal, ako se politika nece mjesati, onda nema razloga da svaka godina ne bude +200 miliona, a kako se budu sirili samo im se ce im se profit jos povecavati.

New Report

Close