PODR (Podravka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PODR (Podravka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 23.10.2024. u 20:44
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
PODR
155,38
24.550
158
154,00
155,50
-0,32%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Da, izgleda da PBZ CO OMF A i B nesto kupuju, no sreca da je tu varazdinec koji drzi trezveno signal strong sell jos od 255 k sa bvps 400+ nakon pada 35%
🙂

Ovi pokidali 1Q, a sezona tek kreće

dividenda 7kn

Neto dobit Grupe Podravka za prvo tromjesečje ove godine iznosila je 69,8 milijuna kuna što predstavlja vrlo značajan rast u odnosu na usporedno razdoblje prošle godine kada je ostvareno 18 milijuna kuna.

E ovo prizivam vec godinu dana, cak sam izgubio nadu u ovu dionicu, ali sam uvjek tvrdio da ce tek 1Q 2018 godine reci na cemu smo sa PODR.
Sreca da nisam nakon 4Q 2017 prodao dionicu, a bilo je umalo.

Ovo je odlična vijest za ovu dionicu.
A nadam se i za burzu.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Iako sam krajnje skeptičan prema ovom rezultatu, drago mi je ako sam griješio u procjeni Pucara i politike koja stoji iza njega.

Iskreno, nakon 4-tog kvartala sam skoro izgubio nadu za ovu dionicu, ali kako sam uvjek govorio 1Q 2018 ce nam reci sve o PODR, i kakav bude 1Q 2018, to ce biti smjer u kojem ce PODR ici.
Iako sam izgubio nadu, poslusao sam sebe i zadrzao dionicu do 1Q, sada idemo up up up.

Molim one koji su prizivali cijenu od 200kn komentar na izvjesce.

Dobro je, samo Zse “nagrađuje” sve dobro s padom cijene.
Npr. Atgr strašni rezultati, pad cijene, brodari izvješća sve bolja a cijena pada, građevinari potpisuju velike ugovore, a padaju…
P.s. Eto već 3.000 kom na prodaju dok sam ovo napisao…

Ovo su dobro srezali troskove, nema drugog objasnjenja.
Izgleda da su nova trzista stvarno (Kina, bliski istok…) pojela sav profit



http://zse.hr/userdocsimages/stjecanje_otpustanje/PODR_stjecanje_otpustanje_2018__1742018155251.pdf

MIF na kupnji. Doduše prilično skromno.
Čekamo očito FI za 1Q18 da odredimo smjer.

Pad prodaje, pad profitabilnosti, pad svega……u najboljem slučaju stagnacija
[/quote]
Je evo propala nam Podravka. Ocekujemo Lex Podravka!

Realnije je usporedbu radit sa 1Q 2016 nego sa proslom godinom, s te strane prihodi su ne znatno manji dok je dobit narasla, tako da jesu nesto popravili prfitabilnost ovako na prvu

Ignore : renči

ma nema veze, najiskrenije pozdravljam bilo kakvu pozitivnu vijest u ovoj žabokrečini.

Jesu li podigli prihode ili skresali rashode – nebitno je. Na kraju su kompaniju učinili boljom i profitabilnijo – nij li to smisao postojnja tvrtki.

I rast i kontrola troškova su jednako važni – to je jing i jang svake zdravorazumske poslovne politike. Imao je bio i ivica rast, ali kontrol atroškova nil abodova.

Tako da, svak ačast Podravka. Dioničarima isto čestitke i neka vbarem netk onešto zaradi na nekom rastu ovdje na ovoj žanokrečini. Izvještaji su ti koji trebaju pogoniti tržišt ei tjerati ga ili gore ili dolje. Ovdje je izvještaj jako dobar i neka napokon nešto to famozno tržište i odradi.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

New Report

Close