PODR (Podravka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PODR (Podravka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 23.10.2024. u 14:30
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
PODR
155,38
24.550
158
154,00
155,50
-0,32%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Realno malo tko očekuje dobit dok god je ovo u rukama države, ovo se kupuje u nadi preuzimanja od Atlantica ili neke druge kompanije, tada bi cijena došla na svoje.

Nevjerojatno se čini da je PODRAVKA uopće i opstala od brojnih isisivača, Marinac, Poli, Tirolska…..

Prof. Jurčić je tu napravio ključnu stvar, vratio na noge, a sada ponovno imamo ranjenika ….
Sami sebe uništavamo za sitne pare….. prodane političke duše..

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

Ova firma bi mogla imati 10 milijardi prihoda u roku 5 god bez akvizicija a uz prave kupovine, bez problema bi dosegli 15, 20 milijardi u roku 6, 7, 8 god.
Izgleda da ih politika sustavno unistava ali jos uvijek nisam izasao i tako ce biti min do 1Q.
Jedino pozitivno je da i dalje rastu vanka medjutim, to treba ici puno jace.



@Remorker

Po kojim brojkama će tu doći???, i kada?, pa Podravka će 2022 i dalje imati iste prihode ko i 2017 godine…

Ako ćemo već ovako predviđati, samo Belupo bi već mogao imati značajniji rast 🙂
Podravka inače ima sve predispozicije za budućnost poljoprivrede u HR
Ono što mi je čudno kako to da PU nije stekao dionice?




@Remorker

Po kojim brojkama će tu doći???, i kada?, pa Podravka će 2022 i dalje imati iste prihode ko i 2017 godine…

Ako ćemo već ovako predviđati, samo Belupo bi već mogao imati značajniji rast 🙂
Podravka inače ima sve predispozicije za budućnost poljoprivrede u HR
Ono što mi je čudno kako to da PU nije stekao dionice?
[/quote]

Ima sve predispozicije…al ko ce to provesti???, uprava koja je birana od Vlade RH?, lokalni mocnici i politicari….

dajte mi graf organskog rasta Podravkinih prohoda umanjenih za inflaciju od 1999 do danas….

Meni je uvijek bilo vrlo nejasno zašto ljudi kupuju dionice, dakle ulažu kapital i bivaju kapitalistima, jedne socijalističke firme.
Pa zar stvarno mislite da će državni socijalisti brinuti o vašim kapitalističkim interesima?
Zašto bi oni to radili, molim vas?
A i zašto bi privatizirali nešto što još mogu musti?
Prestanite se samozavaravati.

Isto vrijedi i za sve ostale državne firme, npr. HEP, HPB, Končar, etc.

A sto bi tebi taj graf pokazao, a da mi to već ne znamo?

Podravka je 1999. imala nešto vise od 2,4 mlrd. kuna prihoda od prodaje, a 2017. nešto vise od 4,1 mlrd. kuna. Ebitda je 99 iznosila nešto manje od 300 milijuna kuna, a 2017. 391 milijuna kuna.

Ne znam tko je u medjuvremenu u prehrani ostvarivao snažan neakvizicijski rast? Atlantic grupa ima 5,3 mlrd kuna u 2017 prihoda od prodaje i Ebitdu od 580 milijuna kuna. I jedna i druga firma su prije nekoliko godina dokapitalizirane, al Podravka ponajprije zbog unutarnje pljačke kojom je menadžment pokušao preuzeti firmu novcima same firme i kojom je firmu doveo u peobleme sa solvetnosti. Takodjer, tržišna kapitalizacija Podravke je trenutno 1,87 mlrd. kuna, a Atlantica 3,32 mlrd. kuna.

Nema sumnje da je Atgr bolja i bolje vodjena kompanija no gledajuci u odnosu na cijenu nema neke spektakularne rezultate. Prehrana i generički lijekovi su teški i konkurentni sektori. Mislim da nije realno očekivati da netko pored multinacionalki i njihovih brendova te s velikim inozemnim igračima u retailu može značajnije organski rasti. Koliko god su je potkradali i uništavali, Podravka ima i dalje solidnu poziciju i uz bolji menadžment i nove vlasnike ili ukalanjanje politike iz upravaljanja, ima potencijala da sustigne Atlantic, no iluzija je da se to u današnje vrijeme može postići organski.

Podravka, firma s vječnim potencijalom.

What
Lose je to, da.
Medjutim tu je bitna cijena ulaska i vremenski horizont, jer privatizacija ide sigurno. Tako je zapisano u kamenu. Samo je pitanje kada. Naime, iako je cicanje dobro jos je bolja pinka u dzep od privatizacije. A to nitko ne zeli prepustiti onom drugom.

Vauvau
Za posao u kojem nemas 5% NPM se mozes pitati sto ne stima, o cemu god da se radi, pa i u najkonkurentnijim i najtezim sektorima. Jer je sve do 2-3% razina statisticke pogreske. A 5% je ipak rezultat nekog rada i to ostvaruje Atgr, Podr ne.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.





@Remorker

Po kojim brojkama će tu doći???, i kada?, pa Podravka će 2022 i dalje imati iste prihode ko i 2017 godine…

Ako ćemo već ovako predviđati, samo Belupo bi već mogao imati značajniji rast 🙂
Podravka inače ima sve predispozicije za budućnost poljoprivrede u HR
Ono što mi je čudno kako to da PU nije stekao dionice?
[/quote]

Ima sve predispozicije…al ko ce to provesti???, uprava koja je birana od Vlade RH?, lokalni mocnici i politicari….

dajte mi graf organskog rasta Podravkinih prohoda umanjenih za inflaciju od 1999 do danas….
[/quote]

da upravo ta ekipa odabrana od drzave, pa to im je posao, ako nastave sa dosadasnjom praksom nece im imati vise tko raditi u ovoj drzavi. to svi polako shvacaju.
graf vam je na blogu, nema smisla da ga ponovo radim.

INOVACIJA …
Na ovom forumu moram zatražiti da Podravka, kao vodeća tvornica za proizvodnju hrane u nas,
napravi jedan jednostavan proizvod- koji će puno olakšati život svih domaćica.
I dok Vi raspravljate o velikim brojkama , kombinatorici, analizama i sl…
ja lijepo molim- da napravite novi proizvod koji se seljački zove “dinstani luk”.
Nema ti goreg dok kao domaćica , moraš patiti kod pripreme jela, mučiti se da stvoriš bazu za
kasniju pripremu i zagaditi cijelu kuhinju mirisima.
Pregledala sam blogove, internet ali, osim kućnih inovacija na tu temu- nisam našla niti jedan
fini industrijski proizvod koji je pod kontrolom proizvodnje, distribucije i onog ..svega uvijek
dostupnog po prihvatljivim cijenama..
Dakle, okrenimo se NOVIM PROIZVODIMA.
MOlim Vas, teglice sa već gotovim dinstanim lukom, kojeg ću zagrabiti ..staviti u lonac i raditi dalje,
sve kako treba dok kuham..kužite?

Za ovu ideju, kad bude gotova, molim Vas, da me pozovete na predstavljanje proizvoda.
Poruku ostavite ovdje.Hvala.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


INOVACIJA …
Na ovom forumu moram zatražiti da Podravka, kao vodeća tvornica za proizvodnju hrane u nas,
napravi jedan jednostavan proizvod- koji će puno olakšati život svih domaćica.
I dok Vi raspravljate o velikim brojkama , kombinatorici, analizama i sl…
ja lijepo molim- da napravite novi proizvod koji se seljački zove "dinstani luk".
Nema ti goreg dok kao domaćica , moraš patiti kod pripreme jela, mučiti se da stvoriš bazu za
kasniju pripremu i zagaditi cijelu kuhinju mirisima.
Pregledala sam blogove, internet ali, osim kućnih inovacija na tu temu- nisam našla niti jedan
fini industrijski proizvod koji je pod kontrolom proizvodnje, distribucije i onog ..svega uvijek
dostupnog po prihvatljivim cijenama..
Dakle, okrenimo se NOVIM PROIZVODIMA.
MOlim Vas, teglice sa već gotovim dinstanim lukom, kojeg ću zagrabiti ..staviti u lonac i raditi dalje,
sve kako treba dok kuham..kužite?

Za ovu ideju, kad bude gotova, molim Vas, da me pozovete na predstavljanje proizvoda.
Poruku ostavite ovdje.Hvala.

5+ za inovaciju!
Vjerujem da bi bilo dovoljno pakirati i dehidrirani proizvod

Podravkini tehnolozi proizvodnje moraju raditi na otvaranju novih brendova…to je ono što će pogurati
njihovu poziciju, osim već izvezenih poznatih stvari……

GOTOVA JELA….
Evo, na primjer…poznati trend gotovih jela u UK…Prošećite londonskim trgovinama, sve se ruši od
paketića gotovih jela za potrošače..
Podravka je pokušala s nekim linijama , koje se furaju još na Jadranu, za izgladnjele turiste.
To je srednjovjekovno poimanje prehrane, i socijalističko pakiranje.
Hrana je nagurana u hladne , debele male limenke s limom , kojeg moraš rezati flexom.
Pakiranja su za jednog potrošača, meni fakat ne bi bilo dovoljno, a sam način zagrijavanja, i primjene
je neprihvatljiv za novo suvremeno dinamično doba.
Znači, trebamo …..:
– gotova jeftina i fina jela spravljena po domaćim recepturama
– pakiranja- koja su ekološki prihvatljiva tj. ambalaža koja se lako skida, uklanja, i uništava..
– ponuda gotovih jela mora biti osmišljena od domaćih sastojaka, i s primjerenim dodacima koji
su zdravi…. sve mora biti savršeno.
Dođeš doma- otvoriš -mikrovalna- i serviraš…

Ajde, tehnolozi….složite nešto vrijedno i pametno…

p.s. ne, ovo svemirsko analiziranje i debatiranje me deprimira…kako su znali prekopirati vegetu i cedevitu?

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

New Report

Close