PODR (Podravka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PODR (Podravka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 23.10.2024. u 12:25
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
PODR
155,60
19.606
126
154,50
156,00
0,65%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

čovjek kupio dionice prije godinu dana i to isto po 265kn
a danas tek objavljuju
http://www.zse.hr/userdocsimages/stjecanje_otpustanje/PODR_stjecanje_otpustanje_2018__532018153316.pdf

Mislim da su promasili godinu, to je bilo danas

vidim tih 300 na početku dana
tajnici je još 2017 možda je još na dočeku


Podravka i Zvecevo?

Pojačava li Podravka poslovnu suradnju sa Zvečevom jer vidi neku priliku u preuzimanju ili je i to vezano za državno upravljanje?! Ili se radi i o jednom i drugom istovremeno?!
Danas Jutarnji list donosi kako je Podravka oko 20 puta povećala promet u suradnji sa Zvečevom.
kaj kolega ohladi veli na to
nedugo sam ga pital ima li kaj novoga za podravku

Kakvo Zvecevo, sta ce im to, da ista valja davno bi ih netko uzeo.
Nisam bas pratio situaciju oko Zveceva ali ono sto znam je da im niti jedan slatkis ne valja :).
Nisam citao tu vijest ali se nadam da se to nece ostvariti.

Umjesto da sve resorse ulazu u sirenje vanka, oni bi gubili vrijeme na Zvecevo.
Mogu misliti koliko ulaganje tu treba da se tvornica Modernizira.

Mozda da im ga daju za 1kn 🙂 a i to je pitanje jel isplativa investicija s obzirom koliko treba tu uloziti na modernizaciju.


Kakvo Zvecevo, sta ce im to, da ista valja davno bi ih netko uzeo.
Nisam bas pratio situaciju oko Zveceva ali ono sto znam je da im niti jedan slatkis ne valja :).
Nisam citao tu vijest ali se nadam da se to nece ostvariti.

Umjesto da sve resorse ulazu u sirenje vanka, oni bi gubili vrijeme na Zvecevo.
Mogu misliti koliko ulaganje tu treba da se tvornica Modernizira.

Mozda da im ga daju za 1kn 🙂 a i to je pitanje jel isplativa investicija s obzirom koliko treba tu uloziti na modernizaciju.


gospon ohladi ja sam hladan ko špricer kaj se podravke tiče jer ju pratim zbog politike a ta je da bu Podravka svirala kak joj politika veli pa ju pratim sku psa atlanticom mada nemam ni jednu ni drugu.
(nekad sam imao atgr zaradio i prodao pa ću ga ponovo kupiti ak uzme podravku+zvečevo)

Značajniju izloženost prema Agrokoru nema ni Podravka, ali koprivnička kompanija, za razliku od Kraša i Atlantica, neće proći bez otpisa. Prema objavljenim podacima, ukupna potraživanja prema koncernu iznose 93,5 milijuna kuna, od čega se 60,8 milijuna kuna odnosi na mjenice, na ‘stari robni dug’ se odnosi 3,2 milijuna kuna, dok ostatak duga predstavlja potraživanje iz redovitog poslovanja. S obzirom na to da se mjenični dug tretira kao neosigurano financijsko potraživanje, koje u nagodbi ima najniži status naplate, vrlo vjerojatno će veći dio toga duga morati biti otpisan.

U Podravci još nisu iskazali rezervacije za potencijalne gubitke zbog Agrokora
Izvor: Promo fotografije / Autor: Podravka.hr
Zanimljivo je da Podravka rezervacije za potencijalne gubitke nije uvrstila u nerevidirano financijsko izvješće za prošlu godinu. U obrazloženju navode da to nisu učinili jer ‘u ovome trenutku nema naznaka oko krajnjeg ishoda nagodbe’. Prema najavi, Podravka će eventualne rezervacije za potraživanja prema društvima koncerna Agrokor uključiti u revidirane izvještaje koji će biti objavljeni do konca ožujka.

@Grga
Cijena dionice je danas uz rast >2% na 265kn.
BVPS je 406,78kn uz zadrzanu dobit >1.300 M kn. Ako su to tocni podaci, a trebali bi biti, zar stvarno mislis da ce 60 M kn rezervacija predstavljati bilo kome neki problem?
Mislim cijena dionice u zadnjih godinu dana je pala za >35%, da li na realnim osnovama, vrijeme ce pokazati. Veci ce problem biti (naravno ako ga uopce bude) kupnja posrnulih neodrzivih kompanija ili pad prihoda od poslovanja kao rezultat pada Agrokora.

Uglavnom do sad je raslo cvece u nase preduzece jer su u Agrokoru imali povlastenu poziciju, a sad cemo vidjeti koliko je prodaja Podravke stvarno uspjesna. Pucar je dobio zlatnu koku na upravljanje, mislim da si sigurno nece dozvoliti jos jedan gap jer bi mu to vrlo lose izgledalo u CV.

Zasad +4.5% u plusu, al prije 330-340 kn ne prodajem. Tu bi negdje po meni trebalo doći.

@Remorker
Po kojim brojkama će tu doći???, i kada?, pa Podravka će 2022 i dalje imati iste prihode ko i 2017 godine…

Realno malo tko očekuje dobit dok god je ovo u rukama države, ovo se kupuje u nadi preuzimanja od Atlantica ili neke druge kompanije, tada bi cijena došla na svoje.


Realno malo tko očekuje dobit dok god je ovo u rukama države, ovo se kupuje u nadi preuzimanja od Atlantica ili neke druge kompanije, tada bi cijena došla na svoje.

Da samo ako dodje do preuzimanja znaci da je stanje u podravci los jer jedino na taj nacin mogu pokusat opravdat razloge za prodaju, a onda to znaci da bi cijena dionice se jos srozala.

Ignore : renči

New Report

Close