PODR (Podravka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PODR (Podravka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 23.10.2024. u 10:29
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
PODR
155,60
19.606
126
154,50
156,00
0,65%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Malo je interesantno, mislim da nitko nije očekivao ikakav rast, a kamoli +5%.
Čudno je da nije pali ispod 250, kad ono rast na 270.

Je, malo smjesno, sreca nisam prodao.
Bar se nadam da su izbacili sve kosture iz ormara.

Kupio po prosječnoj cijeni 257,5kn svojih prvih 400kom.
Plan je 1.500 kom

Ok ljudi, meni tu ništa nije jasno. “Normalizirana ” dobit i “normalizirani” P/E mogu oni iz Podravke objesiti mački o rep. Pogledajte njihove službene excelle sa RDGom i lijepo se vidi da je konsolidirana neto dobit 59 mil kn ili cca 8,42 kn po dionici, što podijeljeno sa ugrubo 7 milijuna dionica je P/E od 30 i to po jučerašnjoj cieni od 258 kn. Ej 30! I to je ono što se može dijeliti dioničarima, a ne nikakva normalizirana spika koja ne postoji.


Ok ljudi, meni tu ništa nije jasno. "Normalizirana " dobit i "normalizirani" P/E mogu oni iz Podravke objesiti mački o rep. Pogledajte njihove službene excelle sa RDGom i lijepo se vidi da je konsolidirana neto dobit 59 mil kn ili cca 8,42 kn po dionici, što podijeljeno sa ugrubo 7 milijuna dionica je P/E od 30 i to po jučerašnjoj cieni od 258 kn. Ej 30! I to je ono što se može dijeliti dioničarima, a ne nikakva normalizirana spika koja ne postoji.

Pa nemoraš biti doktor znanosti da bi to shvatio…normalizirano je u stilu što bi bilo kad bi bilo…
P/E na mojedionice cca 33 po jučerašnjoj cijeni.

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju/prodaju predmetnih dionica.


… lijepo se vidi da je konsolidirana neto dobit 59 mil kn ili cca 8,42 kn po dionici, što podijeljeno sa ugrubo 7 milijuna dionica je P/E od 30 i to po jučerašnjoj cieni od 258 kn. Ej 30! I to je ono što se može dijeliti dioničarima, a ne nikakva normalizirana spika koja ne postoji.

Da, Podravka nakon jučerašnjeg FI definitivno ne spada u jeftine dionice, dapače

Ignore: KressoM, delux

A oće biti dividende?

Zna se da ce se ovo pogurati malo gore, samo su oni uvijek spori i tromi

Zna li netko zasto je danas Podravka narasla 5%?

Zasto cijena raste? Zato jer su ocekivali i gore izvjesce. Lijepo se vidi da je PODR sposobna zaradjivati godisnje oko 23-26 kuna po dionici sto je oko p/e malo veci od8 10. To je dobra prilka za ulaz. Eto sad bi kao trebalo pasti na 70 kuna jer je EPS 10. Valjda ocekivanja formiraju cijenu. Glupo je gledati EPS za jednu godinu.Daljni pad moze se desiti samo ako i dogodine podbace ili ako takav trend bude vidljiv u q1. Ni VLEN ne vrijedi 20 iako ima EPS 2.

2009. je neto gubitak bio 281 milijun kuna, a cijena se vrtila oko 300-350kn, tako da ne znam zašto bi sadašnja cijena bila prevelika. Cijena danas nije pala jer je većina očekivala gubitak u 4. kvartalu zbog Afrike, Kine, Agrokora, otpremnina, opcijskih dionica i nove tvornice lijekova koja je do sada bila samo trošak. Nadajmo se boljoj 2018.

Ja skratio 50%, ne toliko zbog rezultata q4 koji je (bez jednokratnih stavki) slican proslogodisnjem vec zato sto mi je bilo mucno citat o normaliziranim podacima.
Na prihode od 4.2 miljarde kuna oni pricaju o 12m nekakvih jednokratnih prihoda u prosloj godini.
Dosta neozbiljno, tipicno politikanstvo.
P.s. ostatak drzim jer mislim da ce cijena rast ali za poslovanje nisam siguran (pogotovo sto nas cekaju dodatni otpisi u 2018.)

Rastimo zajedno...

Podravka i Zvecevo?

New Report

Close