PODR (Podravka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PODR (Podravka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 23.10.2024. u 08:17
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
PODR
155,00
6.665
43
155,00
156,00
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Samo bi volio da nam netko iz PODR pojasni kako su uspjeli sprziti onoliko novca na novim trzistima.
Evo da ciljano idem potrositi onoliko novca, nebi uspjeo.

Nebi ja tu krivio Mrscia, mislim da mu je vizija o Africi jako dobra, medjutim nesto nije u redu bilo u 2017. godini.

Pišu brojevi. Jedni brojevi se odnose na PODR, a drugi na ATGR. Jedan broj ti je prihod, drugi zarada.

Ma daj, a treći broj? Šesti? Ima još brojeva?

A u Tanzaniji i Kini imaju iste te brojeve?

“Podravka je danas priopćila i kako se povlači s tržišta Kine i Tanzanije koje je bio otvorio bivši šef uprave Zvonimir Mršić, a Bliski istok i Sjeverna Afrika ostaju ako u prvoj polovici ove godine ostvare pozitivan rezultat.”

Znaci s obzirom da su rezultati losi i da su uglavnom vezani za otpise bilo bi dobro da je to kraj s otpisima ali osim sta nisu jos otpisali nista od agrokora, postoji jos mogucnost otpisa i za Bliski Istok i Sjevernu Afriku ako se ne pokaze dobrim u sljedecih pola godine.

Ignore : renči

“Podravka je danas priopćila i kako se povlači s tržišta Kine i Tanzanije koje je bio otvorio bivši šef uprave Zvonimir Mršić, a Bliski istok i Sjeverna Afrika ostaju ako u prvoj polovici ove godine ostvare pozitivan rezultat.”

U ovoj rečenici je porazno što ispada da odluka o prisutnosti na tržištima Bliskog istoka i Sjeverne Afrike ovisi o njihovim performansama u idućih 6 mjeseci, umjesto da ovisi o Podravkinim dugoročnim planovima i prognozama.

[i]"Reality is a cloud of possibilities, not a point."[/i]

Pa s obzirom koliko je cijena dionice pala, izvješće ne bi trebalo ni biti bolje.
Neki bi da je izvješčće bolje nego ikad i da kupuju po 250, a prošle godine bila na 400.

Citavo ovo izvjesce je napisano na taj nacin da Pucar nista nije kriv, za sve je kriva prosla uprava.
I ja ne vjerujem da je su ovdje tako negativne stvari sto se tice afrike/azije/blistog istoka.

Nesto mi je cudno u ovom izvjescu, u prva 3 kvartala nisu spominjali afriku/aziju/b istok a kad izbacimo jednokratne stavke i belupo, uopce nisu tolko losa prva 3 kvartala. Belupo jenimao 200 zaposlenih a nisu nista proizvodili…

Nesto mi ovde smrdi

Gdje su pare? 🙂

budimo realni, izvješće nije tako loše ali s obzirom na što? moramo ga dovesti u vezu s nečim

PE pokazatelj je 10,50 (250 kn cijena / 23,8 kn zarade), nije skupa s obzirom da je za 2016. isti pokazatelj PE bio 14,00 (cca 400 kn cijena / 28,5 kn zarade)
a onda je krenuo Agrokor… pa se cijena stropoštala, i sad optužiti g. Pucara za to? okej, nije on neki kapacitet osobito u svjetlu njegovog predsjedavanja Zvečevom..
međutim ovo s povlačenjem s nekih tržišta, krive procjene, gubitci i curenje novaca na sve strane nije baš nešto što veseli
povrat na kapital je opet pao debelo ispod 7% (pisao sam jučer na CROS, tamo je uprava uspjela zadnje dvije godine ‘oploditi’ kapital s cca 12% godišnje, a cijena je isto pala s 7.500 na 5.500)

dakle, ima boljih prilika od PODR, IMHO

izvješće je realno loše, a 4. kvartal pogotovo i to nagovještava loš trend i za budućnost.
zato iznad 220-230 kn nema smisla kupovati, dapače preporučljivo je sačekati oko 200 kn, tu očekujem jača prebacivanja dionica između većih igrača

nakon fin.izvj. ovih 250 kn izgleda kao plafon cijene, odavde može samo dolje sve dok se bitno ne popravi poslovanje, a hoće li i kad će – ne znamo!

Nekome je izvješće izgledalo dobro kad kupuje iznad 250?

pa realno , bez jednokratnih stavki i normalizirano sitaucija je ok.
Ako ćemo po tome P/e je oko 11, p/b 0.6 tako da je ova cijena ok za ulaz.
Problem je što tu misle MF-ovi i kako će oni reagirati.
Ne bih sad ja tu ocrnjivao ili hvalio Pucara, ali čini se da je Mrle ipak previše igrao na kartu reklame i imidža a u suštini rezultati nisu bili mngo bolji.
Da li je trebalo iću u Afriku i Kinu ? Neznam, očito kriva procijena.
Treba vidjeti u kojem smjeru to ide u Q1 2018 , ali ipak je ovo povoljna cijena za te valuacije.
A vidim danas i osjetan skok cijene, valjda se očekivalo i gore FI.


budimo realni, izvješće nije tako loše ali s obzirom na što? moramo ga dovesti u vezu s nečim

PE pokazatelj je 10,50 (250 kn cijena / 23,8 kn zarade), nije skupa s obzirom da je za 2016. isti pokazatelj PE bio 14,00 (cca 400 kn cijena / 28,5 kn zarade)
a onda je krenuo Agrokor… pa se cijena stropoštala, i sad optužiti g. Pucara za to? okej, nije on neki kapacitet osobito u svjetlu njegovog predsjedavanja Zvečevom..
međutim ovo s povlačenjem s nekih tržišta, krive procjene, gubitci i curenje novaca na sve strane nije baš nešto što veseli
povrat na kapital je opet pao debelo ispod 7% (pisao sam jučer na CROS, tamo je uprava uspjela zadnje dvije godine 'oploditi' kapital s cca 12% godišnje, a cijena je isto pala s 7.500 na 5.500)

dakle, ima boljih prilika od PODR, IMHO

New Report

Close