PODR (Podravka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PODR (Podravka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 23.10.2024. u 05:55
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
PODR
154,52
37.857
245
154,50
155,00
0,65%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.



Gledajte, Afrika raste, i Podr ide tamo na vrijeme izgraditi brand. Ako uspju, njihovu nisku plateznu moc ce nadoknaditi populacija.
Samo u Tanzaniji ima oko 50 mil ljudi.

Da, svakako, još ako u narednih nekoliko godina dođe do osjetne aprecijacije tanzanijskog šiliga koji im je službena valuta, prodaja će probit sve plafone…
[/quote]


@Ohladi

”Redefiniranje modela poslovanja tržišta Afrike, MENA-e i Kine
Provedenim analizama Uprava Podravke d.d. je utvrdila da poslovanje tržišta Afrike, MENA-a i Kine nije održivo jer od 2015. godine kontinuirano odstupa od poslovnih planova koji su bili podloga za donošenje poslovne odluke o ulaganju u navedena tržišta. Novčani izdatci za navedena tržišta od početka 2015. iznose procijenjenih 150 mil. kuna, dok je istovremeno ostvareno nešto više od 20 mil. kuna prihoda. Procijenjeni ukupni negativni rezultat na tri HUB-a u 2017. iznosi 27,9 mil. kuna na EBITDA razini, odnosno 51,6 mil. kuna na razini neto dobiti, što je imalo negativan utjecaj na profitabilnost Prehrane.
Temeljem navedenog Uprava je donijela odgovarajuće odluke o prekidu poslovnih operacija u Tanzaniji i Kini dok je na tržištu MENA-e uvela model poslovanja s nižim troškovima, a konačna odluka o poslovanju u toj regiji donijeti će se nakon rezultata poslovanja za prvih šest mjeseci 2018. Uslijed navedenih odluka, krajem 2017. ostvaren je trošak vrijednosnog usklađenja imovine za društvo u Africi u iznosu od 16,3 mil. kuna, trošak vrijednosnog usklađenja za društvo u MENA-i u iznosu od 1,3 mil. kuna te trošak rezerviranja za zatvaranje predstavništva u Kini u iznosu od 1,3 mil. kuna.”

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju/prodaju predmetnih dionica.

@ohladi
jako dobro ti je FI???….a ma

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

@zorangutan

A jesi ti gledao prva 3 kakva su bila?
Ovaj 4. kvartal imaju neto dobiti skoro kao prva 3 zajedno.

Ovako odoka sam bacio, kasnije cu malo detaljnije pogledat

Pa u posljednjem kvartalu uopće nisu imali dobiti, konsolidirano gledano?

Koliko sam vidio na brzaka, EPS u prva 3 kvartala je bio 13kn a godisnji je bio 20, 21 kunu a 2016 28kn. Mozda sam pogresno vidio.
Samo sam bacio pogled na 3 min

Ispada da je Mrle bio samo dobar u PR-u. sad ovo sa tanzanijom i kinom , pa nekonzistentnosti u fi za 2016…..vidjecemo sad 2018 ako ne bude 150-200 mil kuna dobiti onda nije u redu.
A btw koja je ovo fora -normalizirana dobit?
Po tome je rezultat i ok jos.


Ovaj 4. kvartal imaju neto dobiti skoro kao prva 3 zajedno.

kolega ne znam na čemu ste, ali da je jako-jako je!

p.s. FI je vrlo loše. ako ovako nastave, crno im se piše

U pravu ste, nije bas najbolje.
Kad je tek izaslo izvjesce i kad sam pogledao prvu tablicu, uopce nije izgledalo tako lose, medjutim sad kad sam nastavio citati dalje, izgleda sve crnje i crnje.
Ne svidaju mi se ove fore KORIGIRANI PRIHODI i nacin pisanja izvjesca u kojm se izmedju redova za sve negativne stvari optuzuje Mrsica.

Nije mi jasno kako su uspjeli tolko izgubiti u novim trzistima.

Lose, stvarno lose.

Mrle je za Pucara Bill Gates, Elon Musk, Steve Jobs i Larry Bird zajedno.

Ma to je sve uglavnom stvar percepcije i marketinga. Mislim na trenutno stanje. Recimo, ATGR ima 20-25% vece prihode od prodaje od Podravke uz sličnu Ebitda maržu. Al zato je kapitalizacija ATGR veća od Podravkine 70%. Nije da je tu tržište u krivu jer na dugi rok ATGR kontinuirano raste, a Podravka zaostaje. Pritom mislim da ukoliko postoji mantra da je Podravka izložena značajno Agrokoru, to je potpuna dezinformacija i BS. Podravka značajno ovisi o Konzumu kao kanalu prodaje, al nema značajnu izloženost po mjenicama i financijskim aranžmanima s Agrokorom. Mislim opcenito da ocekivanja i vrednovanje nisu korektno postavljeni, no o tome bi se dalo ovdje na dugo i na široko raspravljati. Na ovako anemičnom i nelikvidnom trzistu tesko je raspravljati o trzistu i fer vrednovanju.

https://podravski.hr/objavljeni-rezultati-podravkini-prihodi-prosle-godine-pali-dva-posto-neto-dobit-niza-cak-70-posto/

Kratka i efikasna usporedba PODR i ATGR.


https://podravski.hr/objavljeni-rezultati-podravkini-prihodi-prosle-godine-pali-dva-posto-neto-dobit-niza-cak-70-posto/

Kratka i efikasna usporedba PODR i ATGR.

Jesi ti pročitao sto piše u toj jednoj rečenici usporedbe?

New Report

Close