PODR (Podravka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PODR (Podravka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 23.10.2024. u 02:32
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
PODR
154,52
37.857
245
154,50
155,00
0,65%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Ne znam, nisam ocekivao ni ovo.
Cudno je da se tolko trguje a nigdje nikakvih promjena. Znaci top 10 miruje ali ostali ruse kako god hoce.
Bit ce zanimljivo izvjesce iako nista ne ocekujem od njega, tek 1Q 2018 ce nam reci gdje smo i sta nam je ciniti.

Ali pazite ovo, od izbijanja krize u Agrokoru TK Podravke je pala za 40%, a to je oko 1,2 milijarde kuna.
Inace Podr je izlozena Agrokoru 97mil kuna.
Sad ce svi reci Pucar ovo, Pucar ono… ali kad odbijes sve one jednokratne stavke koje su se dogodile u 2017 + pad prihoda u Adrijja regiji radi Bagrokora, nista puno bolje rezultate nije imao Mrsic.

valjda imaju neku zacrtanu granicu za prekrcaj gdje će pad stati. možda 220 kn?

Nema tu nikakvog prebacivanja to se moglo već odavno da ima interesa.

A i di su ovi koju su je i dokapitalizirali na 300 kn, tada im je bilo dobro za uletit vjerujući u budućnost, a kad ono pušing i na tome


Opa, super vijest, neka su i to rijesili.

Trenutno mirna radi jednu smjenu, medjutim iz Podravke su najavljivali ad zele uvesti drugu smjenu, pa cak i trecu.
Radi zelje za uvedenjem druge smjene se i zaposljavaju novi radnici.

Inace Eva riblje konzerve ni mrvciu ne zaostaju za Rio Mare, a sigurno su jeftinije 20, 30 posto.

Molim te samo nemoj spominjati EVA riblje konzerve. Okus mediterana iz Thailand-a. Doduse vjerovao sam i sam u ono sto je pisalo na plavoj konzervi Tune u komadima koja kosta 14.5 HRK.
Potpuno ista tuna pakirana u Thailand-u, u ulju, istog okusa, iste texture u Norveskoj kosta 4.5 HRK (5 NOK)



Opa, super vijest, neka su i to rijesili.

Trenutno mirna radi jednu smjenu, medjutim iz Podravke su najavljivali ad zele uvesti drugu smjenu, pa cak i trecu.
Radi zelje za uvedenjem druge smjene se i zaposljavaju novi radnici.

Inace Eva riblje konzerve ni mrvciu ne zaostaju za Rio Mare, a sigurno su jeftinije 20, 30 posto.

Molim te samo nemoj spominjati EVA riblje konzerve. Okus mediterana iz Thailand-a. Doduse vjerovao sam i sam u ono sto je pisalo na plavoj konzervi Tune u komadima koja kosta 14.5 HRK.
Potpuno ista tuna pakirana u Thailand-u, u ulju, istog okusa, iste texture u Norveskoj kosta 4.5 HRK (5 NOK)
[/quote]

Ne bi da je Rio mare neka vrhunska kvaliteta, ako ciljaju na kvalitetu onda se trebalu usporedjivat s sardinom iz postira s obzirom da su im oni glavni konkurenti, kao sta kaze kolega kvaliteta im je sredina neka.

Ignore : renči

Je li to serislav prodao 5000 kom ?


Je li to serislav prodao 5000 kom ?

🙂 Ne.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


Ne znam, nisam ocekivao ni ovo.
Cudno je da se tolko trguje a nigdje nikakvih promjena. Znaci top 10 miruje ali ostali ruse kako god hoce.

Radi se o prebacivanju izmedu 2 nasa fonda koja su trenutno blize bnana segmentu i jednog stranog. Uzmite knjige dionicara u periodima vecih prometa i sve ce biti jasno. Pausalno govoriti nema nekog smisla. Ostalo je samo trgovina izmedu malih dionicara u kojoj su oni najmanji prodavali, a veci dokupljivali.



valjda imaju neku zacrtanu granicu za prekrcaj gdje će pad stati. možda 220 kn?

Nema tu nikakvog prebacivanja to se moglo već odavno da ima interesa.
A i di su ovi koju su je i dokapitalizirali na 300 kn, tada im je bilo dobro za uletit vjerujući u budućnost, a kad ono pušing i na tome
[/quote]

Zasto pusing? Objasnite?

Zasto pusing? Objasnite?

Objasnili su već mnogi na prijašnjim stranicama di je problem, loš menažment, loša ulaganja, agrokor, itd. Ovdje samo belupo donekle drži glavu iznad vode, u prehrambenom dijelu se donose totalno diskutabilne odluke primjera otvaranja tvornice po africi dok drugi po americi, onda i ovo sa ribom i mirnom.

@MJ23

Otvaranje tvornice u Africi je jedna od najboljih stvari koju je Podravka napravila i to je bilo za vrjeme Mrsicevog vladanja.
Treba gledati malo siru sliku i sve ce vam biti jasno.

U cemu je problem sa Mirnom?
Trenutno rade samo jednu smjenu, ali zele da uvedu drugu i trecu smjenu, radi cega i zaposljavaju nove djelatnike.
Ako neka firma zeli uvesti drugu i trecu smjenu, zar to ne znaci da zele povecati proizvodnju?, zar to nebi znacilo da im trenutna proizvodnja nije dovoljna da zadovolje potraznju?

Zelite reci da nije dobro sto Mirna zeli povecati proizvodnju i zadovoljiti potraznju?

O danasnjoj upravi jos nemamo dovoljno informacija kako posluju, upali su u najgoru mogucu situaciju sa svakakvim jednokratnim izdacima. Kad bi izbacili sve te jednokrante izdatke, rezultati pod Mrsicevomo vladavinom nista posebno nije bila bolja.
Tek 1Q 2018 ce nam reci u kojem smjeru ide Podr pod Pucarovim upravljanjem

Da, ne postoje informacije o novoj upravi. Ako si u Zanzibaru. :-p

New Report

Close