PODR (Podravka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PODR (Podravka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 23.10.2024. u 05:55
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
PODR
154,52
37.857
245
154,50
155,00
0,65%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

@ Parica

1. kakve veze ima što je pala od vrha (oko 430 kn)? Nije li to možda dokaz da ide na lošije?
2. Po čemu je fundamentalno ok i nije skupa? P/E oko 20, P/EBITDA skoro 5…?
3. Ti znaš koliko su sad izloženi prema agrokoru? I koliko su već popušili?
4. OK je očekivati rast tržišta, ali ovo “… pa po inerciji i njen… bez obzira na poslovanje…” te može skupo koštati.
5. Ovo je zabluda veća od one pod 4.
6. Na temelju analize iz kristalne kugle smatraš “…da će prije na 300 kn nego na 230 kn”

I na kraju sve “začiniš” s onim što je najbitnije i trebalo bi biti pod točkom 1., citiram:
“Ono sto me muci je cirkusantski menadzment, katafakingstrofa, po meni definitivno TOP3 najgora menadzmenta na trzistu…”
Vrlo uvjerljiva analiza!

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

Po razlozima (i targetima) koje sam naveo jasno je da mi je ovo pozicija špekulativnog karaktera pa nije rađena nikakva analiza:
1. nakon svakog pada mora doći do rasta pogotovo ako društvo pozitivno posluje što kod PODR nije upitno (za sad)
2. Ponavljam, fundamnetalno je ok, nije jeftina ali nije ni skupa (P/E 20 je meni ok za PODR)
3. Izloženost prema Agrokoru temeljim na dostupnim informacija (Prijavljene tražbine)
4. Slažem se, naravno ako bude neugodnih iznenađenja (Q4 i Q1) odmah ide “reži bježi”, ali ako budu poslovali pozitivno ova cijena mi je ok (nije jeftina, samo mi je ok).
5. i 6. Osobni dojam-kristalna kugla…”branit” će je fondovi, bit će likivdna i barem ću je u svakom trenutku moć prodati za ok cijenu u tom momentu

Za menađment nemamo što komentirati, tu smo se složili, oko toga postoji jak konsnzus svih dionika na tržištu.

Rastimo zajedno...

S 25,4% dionica koje ima, kako preko državnih tako preko paradržavnih entiteta, država neće još dugo moći kontrolirati Podravku. To je naprosto zakon gravitacije: telo bačeno u vazduh ne more da omane patos pa da mu j…š mater.
Smjer je jasan, i ovo sad smatram samo prolaznom fazom prema potpunoj privatizaciji.
Morali su mirovincima prijetiti na najprimitivnije moguće načine da sačuvaju vlast, ali neće dugo moći, promjene su u zraku i tu nema greške. Sad su nametnuli upravu na takav način, ali sad ta uprava mora nešto pokazati. Barem ne mnogo lošije od stare. Referentno će biti stanje nakon čišćenja Agrokora.
Ako rezultati ne budu dobri skupština društva u kojoj je država u debeloj manjini može smijeniti upravu. Nisu dobri rezultati i bok. Evo, pustili smo vašeg direktora, nije išlo i bok. I onda tu više ni država nema što reći.
Naravno da će sad netko reći “ma joj ne ide to tako”, ali sam duboko uvjeren da ide.
Također, Podravka je dobro kapitalizirana, još uvijek je u dobitnosnoj zoni i može izdržati koju godinu lošeg managementa. S tim da je to onda kraj tome istome.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

I ruku na srce, rezultati zasad uopće nisu mnogo lošiji od rezultata stare uprave.
Kad se maknu jednokratne stavke i nepredviđeni događaji.
Pričekajmo čišćenje Agrokora i konsolidaciju broja zaposlenih pa onda sudimo.

Gledao sam Pucara na Temi dana, djeluje malo nespretno, ali je lijepo rekao da plaće ne mogu biti preko 4000 kn plus smještaj i hrana jer se bore s ribom iz Maroka i izgubili bi konkurentnost.
Malo je zapinjao oko toga da ne bi selio proizvodnju iz Rovinja, ali kad se suoči s realnošću mislim da je to najlakša stvar za napraviti. Ili će fakat dovući parsto Bosanaca ili Kosovara da pune konzerve. I to svake godine parsto novih jer će ovi prvi odmah nakon prve sezone zapaliti u Njemačku.
Poanta je da se čovjeka prikazuje kao nekog idiotskog degenerika, komunistu i ne znam što već, a to zapravo nije istina.
Pričekajmo čiste rezultate pa ćemo moći bolje govoriti.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Rezultati ove uprave su upečatljivo gori od rezultata prošle uprave, retorika novog predsjednika Uprave je neusporedivo gora od one prethodnika.

Znate li uopće gdje je prethodni PU? Je li na boljoj ili goroj poziciji nego što je bio? Znate li na koji način je došao novi PU u Podravku, gdje je bio prije toga i kakve je rezultate postigao?

Svi mi koji smo u bilo kojoj dionici, na žalost imamo taj instinkt samoobmane, ali ovdje je to malo izvan granica otišlo.

Rezultati su lošiji, a u izvještaju je sve kvantificirano, kako i zašto.
Prema tome ne laprdajte bez veze.
Moja “samoobmana” iznosi 6% portfelja.
Toliko o tome.

P.S.
Država je na izlaznim vratima.
Shvatite to.
To je ono što ne mislim nego znam.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Blok od 10.000 dionica po 265 kn

Ignore: KressoM, delux


Rezultati ove uprave su upečatljivo gori od rezultata prošle uprave, retorika novog predsjednika Uprave je neusporedivo gora od one prethodnika.

Znate li uopće gdje je prethodni PU? Je li na boljoj ili goroj poziciji nego što je bio? Znate li na koji način je došao novi PU u Podravku, gdje je bio prije toga i kakve je rezultate postigao?

Svi mi koji smo u bilo kojoj dionici, na žalost imamo taj instinkt samoobmane, ali ovdje je to malo izvan granica otišlo.

Dosadan si s tim stalnim veličanjem prethodne uprave, kad im izbijes jednokratne stavke oko kupnje Žita i ostalo nisu radili ništa bolje. Ovaj trenutni je tudum, al nastavnik “opstenarodne odbrane i društvene samozaštite nije bio po bas ničemu bolji”!

Nemam niti jedne dionice Podravke, al kao dionica zaista nije skupa. Samo je očito problem sto je s dva, tri forusmka igrača ne možeš napucavati amo-tamo sa milju ili dvije kuna.

Podravci treba novi upravitelj, al pravi profesionslac, a ne HDZ ili SDP aparatčik. I naravno, stavljanje države u poziciju jednog od dionicara. Koliko je to realno trenutno ne znam, al trebalo bi krenuti od te premise.

I danas je ovdje natprosječan promet, jedna od rijetkih dionica na ZSE koju i dalje kupuju veliki igrači.

Ignore: KressoM, delux



Rezultati ove uprave su upečatljivo gori od rezultata prošle uprave, retorika novog predsjednika Uprave je neusporedivo gora od one prethodnika.

Znate li uopće gdje je prethodni PU? Je li na boljoj ili goroj poziciji nego što je bio? Znate li na koji način je došao novi PU u Podravku, gdje je bio prije toga i kakve je rezultate postigao?

Svi mi koji smo u bilo kojoj dionici, na žalost imamo taj instinkt samoobmane, ali ovdje je to malo izvan granica otišlo.

Dosadan si s tim stalnim veličanjem prethodne uprave, kad im izbijes jednokratne stavke oko kupnje Žita i ostalo nisu radili ništa bolje. Ovaj trenutni je tudum, al nastavnik “opstenarodne odbrane i društvene samozaštite nije bio po bas ničemu bolji”!

Nemam niti jedne dionice Podravke, al kao dionica zaista nije skupa. Samo je očito problem sto je s dva, tri forusmka igrača ne možeš napucavati amo-tamo sa milju ili dvije kuna.

Podravci treba novi upravitelj, al pravi profesionslac, a ne HDZ ili SDP aparatčik. I naravno, stavljanje države u poziciju jednog od dionicara. Koliko je to realno trenutno ne znam, al trebalo bi krenuti od te premise.
[/quote]

Točno.
Mislim da micanje s popisa strateških nije loš prvi korak.
Bit će tu mnogo salijetanja jednom kad se Agrokor očisti.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


Dosadan si s tim stalnim veličanjem prethodne uprave, kad im izbijes jednokratne stavke oko kupnje Žita i ostalo nisu radili ništa bolje. Ovaj trenutni je tudum, al nastavnik “opstenarodne odbrane i društvene samozaštite nije bio po bas ničemu bolji”!

Da, ako izbiješ ono što je napravio dobro, ispada da je radio loše. Dobar si. 😀

Nego, isti taj Mrle koji, eto, ništa nije valjao, sad upravlja mnogo većim sustavom od Podravke i to u dosta kriznijom situaciji.

Mrle je Steve Jobs za Pucara, Elon Musk i Bill Gates zajedno.



Dosadan si s tim stalnim veličanjem prethodne uprave, kad im izbijes jednokratne stavke oko kupnje Žita i ostalo nisu radili ništa bolje. Ovaj trenutni je tudum, al nastavnik “opstenarodne odbrane i društvene samozaštite nije bio po bas ničemu bolji”!

Da, ako izbiješ ono što je napravio dobro, ispada da je radio loše. Dobar si. 😀

Nego, isti taj Mrle koji, eto, ništa nije valjao, sad upravlja mnogo većim sustavom od Podravke i to u dosta kriznijom situaciji.

Mrle je Steve Jobs za Pucara, Elon Musk i Bill Gates zajedno.
[/quote]

Ma upravlja on da ne napišem čime… sve sto vrijedi odlazi ili je otišlo iz Agrokora. Ostali su Škegrini igrači da završe pljačku do kraja. Nemoj biti tako naivan…. Shvacam ja da si ti fasciniran njime jer si mu na na nekoj skupštini cjelivao ruku, a on te obasjan aureolom svetosti tada “progladio rukom po kosi”. Al taj čin tvoje fasciniranosti ništa ne govori o dogadjajima koji su dok je on bio na čelu utjecali na rezultate. Jednokratnim dogadjajima. Pucar je truba, al ni tvoj Mrle Sanctus nije puno bolji od njega. Recimo da je on trombon ili kako bi Pervan rekao… Tromblon.

New Report

Close