PODR (Podravka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PODR (Podravka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 23.10.2024. u 14:30
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
PODR
155,38
24.550
158
154,00
155,50
-0,32%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


dokap je išao prije 3 god. ako se ne varam po 300 kn. znači od dokapa do sad firma manje vrijedi. Zanimljivo!

i još jedan zanimljiv podatak:
0d 1994 do 2018 (24 godine) rast od samo 42% , znači niti 2% godišnje u prosjeku…točnije 1,47% godišnje .., nije dosta ni da pokrije inflaciju , sramota za vodeću prehrambenu firmu u HR.
Dokaz koliko je država loš gospodar. Ali svejedno će se to morati preokrenuti , neznam šta rade ti fondovi koji imjau veliki udio u vlasništvu.

@Parica, Ohladi

kako i mene zanima tema PODR da pojasnim. Rekao sam da je to neslužbeno, ali blisko izvoru. Kao što vidimo i Adris će imati što na tu temu reagirati jer i njih izbacuju, po planu, a uvode Sber.

Po pitanju PODR, KRAS, ATGR…., slažem se s Ohladi, to je irelevantno za njih.
Mišljenja sam čak da PODR i ostalim proizvođačima domaće hrane odgovora ŠTO PRIJE rješenje situacije Agrokor da nastave plasirati robu u novi Konzum, punim kapacitetima.

Još u 11 mjesecu prošle godine pisao sam da PODR vjerojatno ide na 250, možda i niže, ali ne zbog Agrokor problematike, ovdje se dobit topi i pretpostavljam da dividende neće biti. Razlog će navesti Agrokor, ali bilo je tu puno novih investiranja, otpremnina, a i nešto manje taj Agrokor.
Danas sam slušao i dogradonačelnika Umaga da pripremaju novi teren za preseljenje PODR .

I ja se pitam što rade mirovinski fondovi. Prikazuju puste milijarde koje su zaradili u prošlih 3-4 godina. Interesira me na čemu. Na obveznicama gdje najčešće ulažu, a trenutni prinosi na obveznicama 0-1 %.Prošle godine pad Todexa ih je sigurno uzdrmao, iako gosp.ministar rada tvrdi da su se fondovi toga riješili, no međutim oni su i dalje unutra. Kuda oni sa tim sredstvima svaki mjesec pa to do 500M uplata se slijeva na njihove račune. Valjda ih ne drže na računima ili ih daju podobnima za bagatelu. Trebali bi se malo više uključiti na burzu i ulagati da malo pokrenu tu žabokrečinu od burze. Za takva primanja koje imaju mogu malo misliti i na nas koji im šalju svaki mjesec lovu. Znam to su samo moja razmišljanja, a znam da mnogi isto tako misle. Krenite u AKCIJU.

Znam da je izlozenost prema Agrokoru oko 100m kuna i po meni da se sve otpise smatram da PODR vrijedi vise od ove cijene. Zato sam i poceo kupovat na 300kn ali dionica pada kao kamen a trziste je poprilicno ranjivo na sve Todomor vijesti. Stoga sam odlucio pricekat rasplet.
Ako krene rast, super, imam ok kolicinu (10% portfelja), a ako nastavi padat necu dokupljivat, tek mozda oko 240kn.
Ako se stabilizira lako cu jos uci po 300kn.

Rastimo zajedno...

Sve će se riješiti, prije ili kasnije.
Iako sam također mišljenja da bi sve otpise bilo u redu napraviti ili barem rezervirati za 2017 da 2018 ima čistu sliku. Ali to naprosto nije u našoj naravi.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

ovdje ne strašan omjer ponude/potražnje, tako da kao mač vise ove silne količine


dokap je išao prije 3 god. ako se ne varam po 300 kn. znači od dokapa do sad firma manje vrijedi. Zanimljivo!

Najžalosnije od svega je što sam ja prodao na 280 kada sam čuo riječ DOKAP. evo imam prilike kupovati ispod svoje prodajne cijene , ali nemam baš keša.


Najžalosnije od svega je što sam ja prodao na 280 kada sam čuo riječ DOKAP. evo imam prilike kupovati ispod svoje prodajne cijene , ali nemam baš keša.

ja sam 80% u kešu, ali su mi ove cijene previsoke za ulaz, čekam diskont još bar 10-15%


I ja se pitam što rade mirovinski fondovi. Prikazuju puste milijarde koje su zaradili u prošlih 3-4 godina. Interesira me na čemu. Na obveznicama gdje najčešće ulažu, a trenutni prinosi na obveznicama 0-1 %.Prošle godine pad Todexa ih je sigurno uzdrmao, iako gosp.ministar rada tvrdi da su se fondovi toga riješili, no međutim oni su i dalje unutra. Kuda oni sa tim sredstvima svaki mjesec pa to do 500M uplata se slijeva na njihove račune. Valjda ih ne drže na računima ili ih daju podobnima za bagatelu. Trebali bi se malo više uključiti na burzu i ulagati da malo pokrenu tu žabokrečinu od burze. Za takva primanja koje imaju mogu malo misliti i na nas koji im šalju svaki mjesec lovu. Znam to su samo moja razmišljanja, a znam da mnogi isto tako misle. Krenite u AKCIJU.

https://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=3&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwi158eDm-LYAhXKhqYKHcGgAxcQFggwMAI&url=https%3A%2F%2Fwww.jutarnji.hr%2Fbiznis%2Ffinancije-i-trzista%2Fkoliko-su-vam-zaradili-i-u-sto-su-ulagali-mirovinski-fondovi-100-kuna-na-racunu-iz-2002-naraslo-je-na-240-a-najvise-ulazu-u-hrvatske-obveznice%2F5580347%2F&usg=AOvVaw2Ua6WtNbkZIptge0AKrgmv

Gospodo, nemojte misliti da je problem Podravke to što je previše izložena Agrokoru. Ma, to vam je sitnica. Problem Podravke je to što je previše izložena HDZ-u. Riječ profit nijednom nije prešla preko usta novog direktora. Ali zato je bilo branitelja, BiH, suficita i ostalih političkih pojmova.
Bio sam na skupštini, gledao sam kako HDZ proždire PODR. Prodao sam telefonski dionice istog trena kad su mirovinci pristali da ih HDZ zajaši. Po 420 sam prodao.
PODR, sve i da počne zarađivati, neće zarađivati za vas, nego za HDZ. Što prije to shvatite, prije ćete shvatiti zašto je cijena tu gdje je i gdje može ići dalje.


Gospodo, nemojte misliti da je problem Podravke to što je previše izložena Agrokoru. Ma, to vam je sitnica. Problem Podravke je to što je previše izložena HDZ-u. Riječ profit nijednom nije prešla preko usta novog direktora. Ali zato je bilo branitelja, BiH, suficita i ostalih političkih pojmova.
Bio sam na skupštini, gledao sam kako HDZ proždire PODR. Prodao sam telefonski dionice istog trena kad su mirovinci pristali da ih HDZ zajaši. Po 420 sam prodao.
PODR, sve i da počne zarađivati, neće zarađivati za vas, nego za HDZ. Što prije to shvatite, prije ćete shvatiti zašto je cijena tu gdje je i gdje može ići dalje.

Svaka Vam je na mjestu. Medutim smatram da je u cijeni vec ukalkuliran HDZ i da su ove razine prihvatljive za ulaz unatoc navedenom.
P.s. takoder sam prodao kad su smjenili Mrsica

Rastimo zajedno...

Tocno. I prekalkuliran.
Otici ce i on. I oni.
Stize novo vrijeme.
Ove razine su ok za ulaz.
Mada ne pise da nece i nize.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

New Report

Close