PODR (Podravka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PODR (Podravka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 23.10.2024. u 16:29
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
PODR
155,38
24.550
158
154,00
155,50
-0,32%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Branitelji su konkurentska prednost Podravke. Nestle će propasti, a jel znate zašto? Zato što nema braniteljskih zadruga da mu proizvedu krastavce.

“Njihove sadašnje potrebe za pasteriziranom rajčicom zadovoljava linija proizvodnje u Umagu,a dugoročno imaju namjeru proširiti proizvodnju i na Hercegovinu koja je po klimatskim uvjetima ravna Umagu, odnosno u nekim dijelovima i konkurentnija što je također dobra poslovna prilika za zainteresirane Branitelje i njihove obitelji s područja Hercegovine za dodatnom zaradom”

Znaci Podravka traga za kvalitetom, zato u Hercegovini otkupljuju rajcicu cija je rajcica kvaltetom konkurentna Istarskoj. Takder se iz recenog moze iscitati da Podravka povecava kapacitete proizvodnje sto bi trabalo biti dobra stvar, zar ne?

“Bilo je nekoliko pitanja o cijenama koje Podravka d,.d.RH nudi eventualnim proizvođačima gdje su isti odgovorili kako Podravka d.d.RH koja dolazi iz RH članice EU želi biti konkurentna na tržištu i nuditi otkupne cijene konkurentne Europskim cijenama koje se nudi za takve i slične proizvode u BiH, od kojih je velika većina cijena voća i povrća za ovu kalendarsku 2018. godinu utvrđena i svatko zainteresiran u svakom trenutku može dobiti na uvid otkupne cijene takvih proizvoda za ovu 2018 godinu”

Ovdje se moze iscitati da za otkupne proizvode Podravka nudi otkupne cijene slicne Europskim proizvodacima, da bi mogli biti konkurentni.

“Na kraju su zainteresirani Branitelji imali mogućnost postavljati pitanja predstavnicima Podravke i Ministarstvu Branitelja HNŽ i RH, gdje su pitanja bila usmjerena na načine otkupa i drugih proizvoda iz Hercegovine od kojih valja izdvojiti proizvode od smilja te duhan. Predstavnici Podravke su odgovorili na način kojim su pojasnili Braniteljima kako Podravka ima udio u vlasništvu farmaceutske industrije Belupo iz Koprivnice koja već pokazuje interes za proizvodima od smilja i na tome će se dugoročno iznalaziti rješenja o otkupu svih proizvoda od smilja,a također su u pripremi programi u svezi otkupa i prerade duhana i duhanskih proizvoda preko ovlaštenih distributera iz BiH..”

Ako icega u Hercegovini ima, to je smilje. Nadam se da ce Podravci smilje biti zanimljivo, i da ce moci i tu nesto zaraditi.

@ohladi/lebowski
vjerujem da će investitori na ZSE biti oduševljeni ovim lijepim vijestima 😅 te cijenu dionice pogurati u zaslužene visine 😆

Već neko vrijeme vrte se veliki nalozi, ali top 10 nema promjene ?

Prema moje dionice, nema promjena u top 10.
Ali reklo bi se da netko jaci izlazi, jer dosta je jak pritisak.

Kad se vec ovoliko mrcvari dionica, prije bi volio da padne na 260 pa da si nadokupim nego da sad ode prema 300.

Evo samo što nije nažalost 🙁
A ovo je moj skromni doprinos obrani podravke 100 po 150 očigledno toliko i vrijedi.
Što mi ga uvalilo.

mi smo ipak zemlja slučaj

Kupnja je jako slaba, bit će da fondovi čekaju niže razine za kupnju. Vidjet ćemo hoće li to biti na 250 ? 200 kn? ili čak niže?

Ignore: KressoM, delux

Mislim da je 200 nemoguce, apsolutno nemoguce.
Dno ce bii izmedju mozda oko 260, par kuna vise manje.

Sad svi cekaju izvjesce za 4Q, koji ce vjerojatno biti slican prva 3 ako su nastavili program otpremnina i u 4Q.

Medjutim, vjerujem da ce 1Q 2018 biti pocetak brzog oporavka Podravke. Nema optremnina, Belupo pocelo napokon da proizvodi…, rast vanka (uz nadu da ce to jos vise povecati)

Fondovi ako žele to mogu otjerati i na 100 kuna. I još niže.
Na ovakvoj burzi možeš sve.
Nije im izgleda stalo do čuvanja vrijednosti udjelničara nego se igraju. Neka.
Kako ne znamo koje su im namjere ne znamo niti što učiniti.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


Mislim da je 200 nemoguce, apsolutno nemoguce.
Dno ce bii izmedju mozda oko 260, par kuna vise manje.

Sad svi cekaju izvjesce za 4Q, koji ce vjerojatno biti slican prva 3 ako su nastavili program otpremnina i u 4Q.

Medjutim, vjerujem da ce 1Q 2018 biti pocetak brzog oporavka Podravke. Nema optremnina, Belupo pocelo napokon da proizvodi…, rast vanka (uz nadu da ce to jos vise povecati)

Kolega Grga na temi Agrokor kaze da ima info da su ostali (financijasi) vjerovnici nadglasali dobavljace prema nacrtu Nagodbe. Ako je istina, mogao bi biti jos jedan udar na cijenu.
Da me ne bi krivo shvatili, imam PODR i dosta sam je nadokupio u zadnjih deset dana (i danas na 264) ali nakon ove glasine prestajem dokupljivat, cekam nagodbu.

Rastimo zajedno...

dokap je išao prije 3 god. ako se ne varam po 300 kn. znači od dokapa do sad firma manje vrijedi. Zanimljivo!

@Parica

Prema FI Podravka je izlozena samo 97mil kuna prema Agrokoru, a to je nista za Podravku pa cak da otpisu i svih 97mil kuna.
Vrijednost PODR od izbijanja krize je pala 40-tak posto, a to je puno puno vise od 100 mil, tako da ne mislim da ce pasti, pogotovo zato sto Podr svaki kvartal je svr manje i manje ovisna o Adria regiji.
S druge strane nikad ne znas, nisam ocekivao ni da ce doci do 264.

U svakom slucaju, moj plan je nadokupiti, ali cekati cu jos jer je pritisak ogroman.
Vidit cemo

New Report

Close