PODR (Podravka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PODR (Podravka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 23.10.2024. u 18:27
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
PODR
155,38
24.550
158
154,00
155,50
-0,32%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

@Johnny

Podravka uopce nije nesto posebno bila izlozena Agrokoru, 97 miliona.
Neka otpisu pola to je nista, pa da otpisu i 100% opet je to nista za ovoliku firmu.

Nadam se da ce otpisi biti 4Q, da 1Q 2018 godinu startamo bez ikakvih repova.

Ali mogla bi jos padati, jer je ogroman pritisak na na prodaju.

Ovdje od 1Q 2018 ocekujem bombastican rast, u medjuvremenu, mogla bi jos da padne.

Pola ? Podravki je najviše dužan konzum tamo otpisi idu do 90 posto ostatak u dionice holdinga….na osnovu čega očekuješ bombastičan rast ..

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !

…bez privatizacije državnog dijela i micanja politike iz uprave podravka teško može dalje i više

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !

U izvjescima pise da je PODR izlozena Agrokoru 97 mil kuna, i to je to. Neka otpisu sve, to je puno manje nego sto su prije par mjeseci govorili da ce biti otpisi 200, 300 miliona.

Bombastican rast zasnivam na njihovom sirenju u inozemstvu (nadam se jos jacem), pocetku rada Belupa koji bi trebao povecati proizvodnju cini mi se 100 – 250 posto.
Onda oporavkom Adria trzista, koji im je i uzrokovao pad prihoda, a oporavak Adria trzista se vidi iz kvartala u kvartal.
1Q 2017 imali su u hr -12% manje prihoda, a vec 3-ci kvartal su zavrsili sa -1.2% sto znaci da su se gotovo u potpunosti oporavili u HR, medjutim jos kaskaju sa oporavkom u Sloveniji, BIH i drugim Adria zemljama.

Recimo u BIH 1Q 2017 su imali -8.9% a 3Q -6%, tao nesto je slicno i u ostalim zemljama u Adria. Oporavljaju se ali sporije, medjutim vjerujem da ce se do 1Q – 2Q 2018 u potpunosti i tu oporaviti.

Itd, itd, itd…, tolko sam puta to pisao u prethodnim postovima da mi se vise neda 🙂

Da nije bilo sloma Agrokora, Podravka bi godinu zavrsila sa vise prihoda nego prosle godine unatoc tome sto su prodali odjel za vodu koji im je u prva 3Q 2016 donio 69,8 mil. kuna prihoda

Stanje je kakvo jest, ali u pozadini su stvari koje ju trebaju pogurati naprijed, kako je kolega ohladi naveo.
Cak i ono sto je zasad lose, a zbog cega je cijena tu gdje jest, zapravo predstavlja potencijal u buducnosti jednom kad se to sredi.
U buducnosti, nestankom Agrokora i losih praksi na trzistu, neplacanja itd., ocekujem ogroman pritisak na privatizaciju. Jer je u prehrambenoj industriji Podravka zadnja stvar koja je velika i vrijedna.
A pritisku se moze odolijevati, moze, ali ne zauvijek. Vec je otislo toliko da je drzava ostala na malom udjelu, otici ce i ostalo. Prije ili kasnije.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


Stanje je kakvo jest, ali u pozadini su stvari koje ju trebaju pogurati naprijed, kako je kolega ohladi naveo.
Cak i ono sto je zasad lose, a zbog cega je cijena tu gdje jest, zapravo predstavlja potencijal u buducnosti jednom kad se to sredi.
U buducnosti, nestankom Agrokora i losih praksi na trzistu, neplacanja itd., ocekujem ogroman pritisak na privatizaciju. Jer je u prehrambenoj industriji Podravka zadnja stvar koja je velika i vrijedna.
A pritisku se moze odolijevati, moze, ali ne zauvijek. Vec je otislo toliko da je drzava ostala na malom udjelu, otici ce i ostalo. Prije ili kasnije.

Nemoj se nadati…al stvarno…nece Podravka nikada biti bez politike


Stanje je kakvo jest, ali u pozadini su stvari koje ju trebaju pogurati naprijed, kako je kolega ohladi naveo.
Cak i ono sto je zasad lose, a zbog cega je cijena tu gdje jest, zapravo predstavlja potencijal u buducnosti jednom kad se to sredi.
U buducnosti, nestankom Agrokora i losih praksi na trzistu, neplacanja itd., ocekujem ogroman pritisak na privatizaciju. Jer je u prehrambenoj industriji Podravka adnja stvar koja je velika i vrijedna.
A pritisku se moze odolijevati, moze, ali ne zauvijek. Vec je otislo toliko da je drzava ostala na malom udjelu, otici ce i ostalo. Prije ili kasnije.

Potpisujem….
Potencijal je neupitan, osobno bi volio da PODR postane najveći vlasnik ex Agrokor izdanja…
Moguće da su neke projekcije napravljene s te dalekovidnice!!!

PS Čini se da su Norvežani bili vidoviti kada su svoje udjele nedavno rasprodali na 380-385 kn….

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE


ovdje privatizaciju zaboravite a veci problem su radnicke dionice i dok to ne pociste nema gore plus katastrofalno vodjenje firme

I još je država (ili nešto slično) jamčilo dionicama podravke za kredit petrokemiji! Tako da je moguć scenarij namjernog spuštanja da se te dionice jeftino pokupe .



Stanje je kakvo jest, ali u pozadini su stvari koje ju trebaju pogurati naprijed, kako je kolega ohladi naveo.
Cak i ono sto je zasad lose, a zbog cega je cijena tu gdje jest, zapravo predstavlja potencijal u buducnosti jednom kad se to sredi.
U buducnosti, nestankom Agrokora i losih praksi na trzistu, neplacanja itd., ocekujem ogroman pritisak na privatizaciju. Jer je u prehrambenoj industriji Podravka zadnja stvar koja je velika i vrijedna.
A pritisku se moze odolijevati, moze, ali ne zauvijek. Vec je otislo toliko da je drzava ostala na malom udjelu, otici ce i ostalo. Prije ili kasnije.

Nemoj se nadati…al stvarno…nece Podravka nikada biti bez politike
[/quote]

Nikad ne reci nikad.
Stvari se mijenjaju.
Nama koji smo promatraci i supatnici nedovoljno brzo i ne cini nam se tako, ali mijenjaju se.
Vidis da nema vise strateskovanja, bar na papiru. I to je nesto.
Sto bude veca para u igri to ce se prije pograbiti.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Kolega ING
Mislim da su prodali na manje.
300-320 raspon.
Prije par mjeseci.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

SPAS ZA DUHAN I SMILJE: Podravka spašava poljoprivredu Hercegovine!

http://www.seebiz.eu/podravka-ponudila-otkup-velike-kolicine-voca-i-povrca-u-bih/ar-169084/

New Report

Close