PODR (Podravka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PODR (Podravka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 23.10.2024. u 23:30
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
PODR
155,38
24.550
158
154,00
155,50
-0,32%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

https://podravski.hr/pred-predsjednicom-pucar-najavio-gradnju-susare-i-vegetu-bez-stranog-povrca/

Tko pronađe riječ “dobit” častim ga s 10 dionica. 😀

Kao što vidite, prioritet je ostvarivati vanjskotrgovinski suficit.

– Podravka ostvaruje 500 milijuna kuna suficita u vanjskotrgovinskoj bilanci i u idućem nam je razdoblju prioritet povećati udjel domaće komponente u našim brendovima i proizvodima – izjavio je Pucar.


https://podravski.hr/pred-predsjednicom-pucar-najavio-gradnju-susare-i-vegetu-bez-stranog-povrca/

Tko pronađe riječ "dobit" častim ga s 10 dionica. 😀

Kao što vidite, prioritet je ostvarivati vanjskotrgovinski suficit.

– Podravka ostvaruje 500 milijuna kuna suficita u vanjskotrgovinskoj bilanci i u idućem nam je razdoblju prioritet povećati udjel domaće komponente u našim brendovima i proizvodima – izjavio je Pucar.

Točno, nema te riječi.
Međutim, treba imati na umu slijedeće stvari:
– sušara je vrlo veliki projekt i nikad nije bila sagrađena jer bez vrlo velikih količina nema breakeven-a,
– da bi napunili sušaru OPG-ovci će morati dobro zasukati rukave, povećati količinu i smanjiti cijenu povrća,
– usluge sušenja koštaju novce, i bolje ih je platiti sebi i naplatiti drugima nego plaćati nekome,
– srednjeročno i dugoročno, sinergija gornjih stvari je izvrsna.
A o tome da je jedino izvoz budućnost jer kod nas opada broj stanovnika ne treba niti trošiti previše riječi, ne?

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Ovo na PODR izgleda kao da će biti jedan jači pad dionice gdje će se odigrati veća prebacivanja dionica. Moguće na 200 -250 kn?

Ignore: KressoM, delux

nema sanse da Podr ide na 200 kn mozda ima malo jos pada a onda cicti buy nemam Por niti cu je kupovati

Institucionalci i fizikalci su se maknuli s kupnje i sve pada i padat će dok ne vidimo rješenje na Agrokoru. Podravka vise vrijedi, al tenutno su sve okolnosti protiv nje. Slično je i sa svim ostalim dionicama, osim naravno Atlantske i njezinog dokapa…. i uprave koja fantazira o četverocifrenim razinama. Na ZSE je sve trenutno naopačke.

Vauvau
Slažem se s tezom o padu. S tim da je Podravka samo primjer. Svugdje je isto ili slično.
Također, očekujem pad svega i nakon nacrta nagodbe, jednako kao i za vrijeme natezanja oko nagodbe, a onda i poslije same nagodbe, čisto ono, reda radi, s povremenim fake rastovima.
Još donedavno sam mislio kako će nacrt nagodbe možda oživiti tržište, ali sve mi se čini da je to bila moja zabluda.
Uglavnom, ima još barem sedam mjeseci agrokorisanja i zapravo sam sebe pitam jesam li baš totalni tuljan.

Ono s čim se ne slažem je da su se fondovi maknuli s kupnje. Stavili su se niže.
Da su se maknuli ode sve na 1000 bodova.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Možda će nova godina pokrenuti interes, ova je ionako potrošena i izgubljena. Fundamentalno gledano ne postoje razlozi za neke daljnje velike korekcije ni padove. Bit će još problema s nekim bankama. I dobavljačima koji uglavnom nisu na burzi, al razine cijena pojedinih dionica su uvjetno rečeno dosta atraktivne. Da li je institucionalni milje oko njih atraktivan, ne znam. To mi se čini trenutno najveći problem lokalne bare i njezinih ulagača.

U čemu je fora ovom liku kupovati malim nalozima od po 20 komada na 280 kn? Privid velikog broja transakcija ili što?

Ignore: KressoM, delux

Glavni covjek Podravke kaze da nisu zadovoljni ovakvim prijedlogom nagodbe

Jučer na Novoj TV kada su ga pitali za planove u 2018, čovjek je počeo mucati i onda davati odgovore tipa neka institucije pravne države rade svoj posao:)

Katastrofa, žalosno i sramota….pogledajte jučerašnji Dnevnik

ps. njima tih 70-100 mil ne ugrožava ništa, tako da njih briga, njima je bitna polica kasnije i poslovanje

Znam ja koji je plan, poticati domaću poljoprivredu i nastaviti ostvarivati suficit u robnoj razmjeni.

11.000 dionica na prodaji do 350 ?????

New Report

Close