PODR (Podravka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PODR (Podravka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 24.10.2024. u 03:17
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
PODR
155,38
24.550
158
154,00
155,50
-0,32%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Je li to još 10 milja manje u blagajni ?

http://www.seebiz.eu/radnicima-podravke-bozicnica-od-1500-kuna/ar-165630/


Usko gledaš. Da bi radnici dobro radili, moraju biti i motivirani, zar ne?

Tablica tražbina kod Podravke kaze 56 milja, ništa neprihvatljivoga i da se otpiše u 100% iznosu

više nego “prihvatljivo”, zapravo beznačajno za ovako veliku firmu!
Zaista je čudo kako su tako odlično prošli.
Sad očekujemo planove za nove akvizicije i povratak rasta prihoda. Plijena za preuzimanje je puno i sad samo čekamo.
A pomalo se počelo i svašta šuškati.


više nego “prihvatljivo”, zapravo beznačajno za ovako veliku firmu!
Zaista je čudo kako su tako odlično prošli.
Sad očekujemo planove za nove akvizicije i povratak rasta prihoda. Plijena za preuzimanje je puno i sad samo čekamo.
A pomalo se počelo i svašta šuškati.

Možeš malo detaljnije u toj famoznoj ‘šuškanja ‘?

Najsigurnije znak za blagostanje neke zemlje jeste porast broja njenog stanovništva.

Podravka nije smanjila profitabilnost zbog otpremnina i ostalih jednokratnih događaja, nego je naprosto smanjila profitabilnost. Nema izgovora. Pucar nije najavio niti u jednom intervjuu, niti je davao ikakve naznake da će se profitabilnost povećavati. Pucaru, odnosno onima koji su ga postavili, profitabilnost je zadnja rupa na svirali.

@Lebowski

Kako komentiras ovo?

Operativna dobit ljekovima je pala 26% u odnosu na proslu godinu medjutim kako komentiras ovo sto pise na 16 stranici izvjesca:

“Operativna dobit (EBIT) je u 1.-9. 2017. niža za 17,7 mil. kuna u odnosu na usporedno razdoblje. Na nižu operativnu dobit utjecali su, povrh prethodno navedenih čimbenika, viši troškovi otpremnina (5,8 mil. kuna u 1.-9. 2017.; 0,1 mil. kuna u 1.-9. 2016.) te negativne tečajne razlike iz odnosa s kupcima I dobavljačima (6,8 mil. kuna negativnih u 1.-9. 2017.; 6,8 mil. kuna pozitivnih u 1.-9. 2016.). Troškovi opcija bili su blago iznad usporednog razdoblja (0,7 mil. kuna u 1.-9. 2017.; 0,3 mil. kuna u 1.-9. 2016.). Bez utjecaja opcija, otpremnina i troškova nove tvornice lijekova, operativna dobit bi ostvarila rast od 6,9%”

Inace, dodatne jednokratne stvari:

30,3 miliona kuna optremnina
10 mil opcijske dionice
16.2 mil kuna tecajne razlike

Eto samo te 3 stavke su 56.5 mil…

Mozda ja grijesim, ali mislim da ce nam tek 1Q 2018 sve reci o PODR.

Čudne su malo te tečajne razlike, 16,2 ml Kuna ?

Da, pa evo samo za belupo pise:

Negativne tečajne razlike iz odnosa s kupcima I dobavljačima (6,8 mil. kuna negativnih u 1.-9. 2017.; 6,8 mil. kuna pozitivnih u 1.-9. 2016.).

Tu je razlika samo 13.6 mil kuna ostatak je u prehrani.

Tako se racuna jel, ili grjesim?
Mislim da je to sve radi ruske rublje

Pročitao sam izvješće, nemam ga namjeru ponovno čitati jer nemam potrebu dokazivati da sam u pravu. Vjerujete da će PODR biti profitabilna s HDZ-om i Pucarom? Samo naprijed, neka vam nebo bude granica.


Pročitao sam izvješće, nemam ga namjeru ponovno čitati jer nemam potrebu dokazivati da sam u pravu. Vjerujete da će PODR biti profitabilna s HDZ-om i Pucarom? Samo naprijed, neka vam nebo bude granica.

Upravo to!, sve ostalo je zabluda …

Samo nek se pljuje po ovom gigantu.
Kad Belupo proradi punom parom, riješe se otpremnine i sl.stvari, te povrate (i povećaju kroz nova tržišta koja se konstantno osvajaju) prihodi, ova cijena će biti jako smiješna.
Book je 35% iznad trenutne cijene ( 405 kn), a P/E će začas doći do 10-tke, izloženost Agrokoru najblaže rečeno zanemariva, tako da tu ne treba ništa više dodavati.


Profitabilnost jeste drasticno pala, medjutim meni je glupo na koji nacin vi promatrate to.
Vi vidite brojke da se prepolovila neto dobit i to je to, odmah nista ne funkcionira u Podravci.

Kolega, profitabilnost ne da je drastično pala nego profita u 2017. godini uopće nema. Ako uporedite iznos kapitala u konsolidiranom izvješću za 1Y 2016, sa kapitalom u 3Q 2017., shvatit ćete da PODR u 2017. nije zaradila niti kune, tj. točnije gigant je u 9 mjeseci uprihodio 67 kn dobiti. Po meni je sramotno napisati u 3Q izvješću kumulativnu dobit od 55 mil. kad je de fakto nema. No, iako sam razočaran, to me nimalo ne iznenađuje, padom Mršića i dolaskom hdzovog povjerenika na čelo tvrtke nije se moglo ništa drugo ni očekivati doli čišćenje novca sa računa moćne firme. Mršić je po zanimanju mogao bit i potkivač konja ali nije krao, ili makar nije krao toliko da bi se osjetilo na poslovanju. 67 kn dobiti u 3 kvartala, i nakon najbolje turističke sezone od kad je nezavisne hrvatske, ne da je katastrofa nego je totalni raspad.

New Report

Close