PODR (Podravka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PODR (Podravka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 19.09.2024. u 01:24
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
PODR
156,00
109.668
703
156,00
158,00
-1,27%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Problem za vrijednost dionice ipak može predstavljati otvranja Todex dionica kao i moguća još manja dobit po dionici , dug manje više, investicije su tu…

Ramljak s dobavljačima u četvrtak rješava ‘granični dug’

Kolik sam ja shvatio iz ovog clanka, dobavljaci ce otpisivati samo dio potrazivanja koji su napravljeni do 9. travnja ove godine.
Granicni dug, dug koje nastao prije 9. travnja, ali dospijeva na naplatu naknadno, što se kolokvijalno zove ‘granični dug’, ce se u potpunosti platiti, s time da ce 35-40% toga granicnog duga biti isplaceno odmah, ostatak kroz iduce 2 gdoine, bez ikakvih otpisa.

To znaci, Podravka je prijavila 97 miliona kuna potrazivanja prema Agrokoru i to je to, samo ce na tih 97 miliona kuna jedan dio da se otpise.

Uclanku takoder pise ovo:

Inače, dobavljačima koji su pristali na sporazum o suradnji pod istim komercijalnim uvjetima kao prije otvaranja postupka dosad je isplaćeno 32% starog duga te još 8% slijedi u ožujku 2018., dok je onima koji to nisu htjeli isplaćen dio starog duga koji iznosi oko 11 posto.

Jel ovo znaci da od tih 97 miliona kuna potrazivanja, isplaceno im je vec 32% a u ozujku ce im biti isplaceno jos 8% tog starog duga.

Ako ce biti to sve ovako, otpisi ce biti mizerni. 20, 30%


I ja sam tako shvatio, ali vidjeti cemo i cuti sve uskoro.

izgleda, po trgovanju , da će Q3 ipak biti OK, ili se pumpa radi višeg izlaska ?

Ne znam koliki će biti otpisi, ali mislim da ne bi trebali biti baš jako veliki. Zanimljivo kako ovih dana vidimo da Sokol Marić npr.očekuje 70% i traži predstečaj, od kud je on došao do tog podatka??

Upravo sam gledao na temi dana u kojoj je gost bio Pucar. Kaze da maksimalan otpis dobavljaca ce biti 15%, iznad 15% ne dolazi u obzir.
15 posto je smijurija ako bude tako


Upravo sam gledao na temi dana u kojoj je gost bio Pucar. Kaze da maksimalan otpis dobavljaca ce biti 15%, iznad 15% ne dolazi u obzir.
15 posto je smijurija ako bude tako

To bi bilo fenomenalno ako uspije. Ali, nekako mi se čini da će to ići otprilike 15% otpis, x% swap, x% na rate na xx mjeseci.


Upravo sam gledao na temi dana u kojoj je gost bio Pucar. Kaze da maksimalan otpis dobavljaca ce biti 15%, iznad 15% ne dolazi u obzir.
15 posto je smijurija ako bude tako

Al Podravka ti nije bila puno izložena po mjenicinim jamstvima. U odnosu na njezine prihode radi se zaista o zanemarivom brojevima.

Tu je jedan član koji se često javlja na temi linkao neke nebulozne cifre njegovog frenda novinara koji piše u nekom opskurnom lokalnom listu. Sa sigurnošću tvrdim da su to bile totalne nebuloze. Barem po pitanju izlozenosti Agrokoru.

https://direktno.hr/razvoj/veliki-dobavljaci-lex-agrokor-omogucio-naplatu-potrazivanja-102262/

Na pitanje na koliki otpis potraživanja su dobavljači spremni pristati, odgovorila je kako je u ovom trenutku njihova polazna osnova da ne bi pristali na više od 15 posto otpisa, jer smatraju da financijski sektor može puno više otpisati od dobavljača.
“Postoje neki izračunu da je od 2002. do 2014. iz sustava Agrokor kroz kamatu plaćeno 33 milijarde kuna. Prema tome, dobavljači ne bi trebali otpisivati ništa više od 15 posto”, kazala je Vidaković.

Imam PODR, ali 15% je iluzija. Ja se nadam 50% kao strateškom partneru, manje pa nemoguće
Iako će teško biti selekcionirati otpis , morati će biti jedinstveni stav

@grga

Jedinstvenog su stava veliki dobavljaci, rekli su 15%.
Neka pristanu i na 30% to je za PODR opet nista.
A da budenic 50% to i nije puno jer PODR nije previse izlozena

Sve OK, ali mislim, gotovo sam siguran, da dobavljači se gotovo neće ni pitati niti što mogu .
Igru igraju banke i fondovi . Međutim budimo realni , od kuda Agrokoru novac za 15% nagodbe ?
I ja navijam za PODR, ali bez da sebe varam )

Pa nitko nije rekao da će vjerojatnici dobiti 85% u novcu. Rečeno je samo da neće pristati na otpis veći od 15%. A tih 85% moguće je riješiti na razne načine, ali poanta svega je da bi mogao biti u dionicama kroz dokap. I svi sretni osim onih koje će završiti u predstečajnoj.

New Report

Close