PODR (Podravka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PODR (Podravka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 08.09.2024. u 00:28
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
PODR
159,00
48.018
302
156,50
160,00
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Ja mislim da će se ta uloga države vremenom rasplinuti. Ništa nije vječno. Na kraju će doći netko i jači i veći i to sve pokupiti. Cijelu tu bransu. Vjerojatno i Kras, Atlantik, Vindiju, Franck Itd.

Ja nemam dionica Podravke. Imao sam nešto i prodao još lani. Al mislim da im se otvara dobra prilika i da postoji prostor da naprave dobar posao.

I nisam toliko skeptičan da neće. Kompanija je sad jeftina. Doduše, ako će ići dokap bit će tu nekog razvodnjavanja, no ne vjerujem da će bitno ispod ove cijene.


Ohladi, jednog dana ćeš shvatiti značenje te rečenice: Država može što hoće.

Nisam rekao da drzava moze sta hoce, rekao sam “kao da se mirovinci ista pitaju” u Podravci, u slucaju da se odluci na dokapitalizaciju Podravke.

S obzirom da ja imam dionice Podravke a ne dionice neke druge kompanije, meni je drago da ako drzava odluci da dokapitalizira Podravku, mirovinci ce to uraditi a ja cu kao dionicar Podravke u tome profitirati.

Iako je drzava I dalje glavna u Podravci, to se polako mjenja, nisu vise tolko utjecajni kao sto su nekada bili, to se moglo vidjeti kad se birao novi nadzorni odbor Podravke.

Misljenja sam da ce se ta moc drzave jos vise smanjivati, i kroz neko vrijeme ta moc ce sasvim nestati, sto je opet super za nas dionicare.

Spominje se 15% otpisa duga velikih dobavljača

https://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/marica-vidakovic-otkrila-kad-ce-biti-objavljen-nalaz-revizije-agrokora—490837.html

samo 15% otpisa? sumnjam…

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Link ne radi.

A sto se tice otpisa, ako budu bit ce manji nego otpisi banke.
Sto se tice Podravke neka budu i 50%, to je nista s obzirom kolko je cijena pala

Pucar jučer na VL konferenciji o poljoprivredi, od 01:33:05, par min (video je preko 4h):

Hrvatska kakvu trebamo

Jako mi se svida sto govori i na 2:02:45.

https://koprivnicki.info/2017/10/01/kap-koja-je-prelila-casu-podravka-i-piskornica-grade-spalionicu-smeca-kod-tvornica-cokolina-i-vegete/

hate red


Jako mi se svida sto govori i na 2:02:45.

Nije rekao ništa posebno, osim što je istrijane, kao dobavljače, nahvalio kao ljude od djela .
U kontekstu lijepo je obašnjenjo da se istrijani bore znanjem i tehnologijom, ali ni to nije Istri toliko teško obzirom na blizu svjetskog vrha znanja i tehnologije, Italije.

Ono što je bitno je da činjenica koja se navodi da se s Istrom lako dogovoriti. Ne samo oni, bilo tko jer u Istri od rođenja 5 je 5, a plavo je plavo, a za razliku od Hrvatske.
Ljudi često svoj uspijeh ili karijeru u Hrvatskoj grade na lažnom imiđu, laži i želji. U Istri je naglasak na realnost.
Dobavljač Pomidor, rajčica za Podrvaku, u Istri je jedan kvalitetan poljoprivrednik, ali osobno znam za još nekoliko velikih projekata koji su razvitku i puno obećavaju,a sve BIO 100% .


https://koprivnicki.info/2017/10/01/kap-koja-je-prelila-casu-podravka-i-piskornica-grade-spalionicu-smeca-kod-tvornica-cokolina-i-vegete/

Ne ide, pa ne ide…. 😀 Trebao si kupovati, a ne prodavati… ccc…


https://koprivnicki.info/2017/10/01/kap-koja-je-prelila-casu-podravka-i-piskornica-grade-spalionicu-smeca-kod-tvornica-cokolina-i-vegete/

“Međutim, iz uprave Podravke opovrgavaju da će oni sudjelovati u gradnji spalionice, dapače.
– Nećemo graditi nikakvu spalionicu, a u slučaju bilo kakvih pokušaja gradnje spalionica u blizini naših tvornica nastojat ćemo svim raspoloživim sredstvima zaštititi interes kompanije – kažu u Podravci.”

Vaš link …

isti tekst s 24sata:
Iz tvrtke Piškornica, koju vodi Mladen Jozinović, kažu da neće graditi spalionicu, nego planiraju energanu kojoj će pogonsko gorivo biti “energenti iz otpada”.
– Obrađujući otpad postrojenje će proizvoditi toplinsku i električnu energiju. Tehnologija obrađuje gorivu frakciju otpada uz najviše ekološke i zdravstvene standarde – pojašnjava Mladen Jozinović, direktor Piškornice.
Kaže i da bi para koja nastaje kao nusprodukt mogla zainteresirati proizvođače hrane.

hate red

New Report

Close