PODR (Podravka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PODR (Podravka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 19.09.2024. u 00:15
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
PODR
156,00
109.668
703
156,00
158,00
-1,27%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Ako drzava zeli da ledo ostane Hrvatski, onda je to najlogicni potez.

Iako svi govore da je lose za Podravku da HDZ sa njom upravlja, u ovom trenutku je to najbolja stvar jer oni kontroliraju citavu situaciju, upravljaju i sa Agrokorom i Podravkom. Tako da je to jos jedan plus.

49% Podravke drze umirovljenici, takoder 25% Leda su u njihovim rukama, nekako mi je najlogicnije da bas Podravka preuzme Ledo, tako da umirovljenici zastite svoj udio u Ledu.

Ako treba vrlo lako ce oni dokapitalizirati Podravku da se docepaju novca za Ledo.

A da ne govorim kako bi za sam Ledo bilo najbolje da ih kupi bas Podravka. Nedavno je bila vijest da Ledo prodaje sladolede u Portugalu kao nesto veliko. S obzirom da Podravka prodaje svoje proizvode u pola svijeta, oni bi za cas razgranali ledo po svijetu.

Kolega slažem se s Vama u mnogočemu, i da makar vlada RH razmislja kao vi.

Nažalost kako razmišljaju naše vlade smo vidjeli u ovoj Todexovoj sapunici

Već mjesec dana netko pili s 315 ?
Ne da gore, ali niti dolje

Danas dividenda isplaćena

Meni isto jucer leglo na Erste racun.

Nadam se da ce doci i do ozbiljnije akcije na Podravci, kruzi cijena izmedju 310-320 vec mjesecima.
Valjda ce ulagaci otkriti da je podravka uz minimalni rizik siguran dobitak 50, 60% u roku godinu dana, za Podravku samu od sebe.
Medjutim ako preuzmu neke agrokorove perjanice (s time da pitanje nije ako, vec koje, ledo, zvijezda…?) da ce cijena biti +100% a usudio bih se reci i vise.

Ma pitanje je do kada ce biti kupiti za 310-320, jednom kad ocepi prema gore nema vise nikad povratka na ovo.

Ja pak mislim da državi uopće nije prioritet profit, nego da Podravka postane stožerna firma za nekonkurentne seljake, a usput i da se namiri HDZov kadar. S druge strane su mirovinci kojima to ne paše, ali su nemoćni bez obzira što imaju duplo više dionica od države.

10.000 Kom po 315 ?

Je li prekrcaj na ovim razinama sad gotov?!

Podravka će ove godine u tvrnici Kalnik preraditi više od 4 tisuće tona domaće paprike za proizvodnju ajvara

Podravka će ove godine u tvornici Kalnik preraditi više od 4 tisuće tona domaće paprike za proizvodnju ajvara

Ovaj ajvar ni kinezi ne mogu za par godina pojesti, sto ce podravka s njim?

U teglu.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Kako ne mogu, kad je nesto kvalitetno lako je prodat:

Podravkin ajvar uvršten na listu najboljih

Neka svaka obitelj u Poljskoj kupi po teglu i otici ce sve sto imaju :).

4000 tona je 73% ukupnih potreba.

Nadajmo se da ce za 5 godina preradivati 20 tisuca tona 🙂

Mora neki veliku um da gnjavi dionicu s 315 još od 7 mjeseca, napokon je uspio srušiti.

New Report

Close