PODR (Podravka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PODR (Podravka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 19.09.2024. u 16:01
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
PODR
158,00
20.382
129
156,00
157,50
1,28%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Zašto bi HDZ dao Emilu Podravku? Recite jedan razlog.


Zašto bi HDZ dao Emilu Podravku? Recite jedan razlog.

Zato jer je to neminovnost. Ekonomska i svaka druga.
Niti ministri nisu zauvijek. Prođe mandat i ode…
Ipak je bolje sjediti na savjetničkom mjestu za 50 iljada nego se cmariti po izbornim jedinicama.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Sve bi se ovo izvješće dalo stavit pod jedan nazivnik /mršavo/…..


Zašto bi HDZ dao Emilu Podravku? Recite jedan razlog.

mislim da Vam je pitanje skroz glupo… zato jer je to neminovnost, ako ne da ova vlada, dat će iduća, ili ona iza nje nije bitno
i zato jer su političari podmitljivi, i zato jer je Emil dokazao s Kalničkim vodama kako se kupuje ‘preko veze’
a uspio je i kupiti slovencima Drogu Kolinska dakle i tu je pokazao kako se to radi
nemojte podcjenjivati Tedeschija; ako mu jednom nije uspjelo ne znači da neće pokušati opet, i opet, i opet…
ili mislite da će ATGR biti lovina? ne budite smiješni…



Ovdje je loše izvješće objavljeno. Veliko smanjenje dobiti, najava troškova u budučnosti zbog otvaranja dva proizvodna pogona koji će ubuduće smanjiti profitabilnost.
K tome nisu još ništa rezervirali za Agrokor, za očekivati je još lošijih izvješća u narednom razdoblju.

lp

I PODR i ATGR mi se ne svidjaju u ovome trenutku. Bez obzira na dobro izvješće ATGR i oni nisu ništa rezervirali po pitanju otpisa Agrokoru.
Ima tvrtki koje su izbacile ili će izbaciti odlićna izvješća, a nemaju izloženost Agrokoru, ili je ona već većinom rezervirana.

lp

sve si dobro rekao. više me zanima po kome će sada krenuti drvlje i kamenje, po adezeovcima, Mršiću, mirovincima. ja bih bio sklon "poslije mene potop" varijanti
[/quote]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Ipak je već previše pala (100 kn sa 4xx kn), tako da je sve već u trenutnoj cijeni.
Sad se samo treba čekati poboljšanje i rsat poslovanja.


Ipak je već previše pala (100 kn sa 4xx kn), tako da je sve već u trenutnoj cijeni.
Sad se samo treba čekati poboljšanje i rsat poslovanja.

Ukoliko se ravnamo prema fundamentima, a povijesno gledano, cijena je previsoka i sada. Problem je dobit koja je čtvrtinu prema 2015

Podravka je Q1 2017 imala manji prihod od 84 miliona kuna u odnosu na Q1 2016.

H1( prvo polugodiste) 2017 imaju 37 milona kuna manje prihoda nego H1 2016.

To znaci da su u Q2 ove godine nadoknadili gubitak iz Q1, sto znaci da ako uzmemo samo usprodebu Q2 za 2016 i 2017 godine, onda su u Q2. 2017. povecali prihode u odnosu na Q2. 2016 nesto manje od 50 miliona kuna.

Podravka je krajem prosle godine prodala segment Pica, a segment pica im je donio u H1 2016 godine 37,2 miliona kuna.
E sad, znaci da su oni u drugm kvartalu poceli nadoknadivat i taj manjak prihoda od pica sa svojim drugim proizvodima.
Ako se ovakav trend nastavi, Podravka ima sanse da vec u Q3 nadoknadi sav zaostak i ode u plus za prva 3 kvartala u odnosu na proslu godinu, a za godisnje izvjece sigurno ce da po prihodima budu u plusu u odnosu na proslu godinu.

E sad, na zalost imali su masu jednokratnih isplata kao otpremnine (+22,4 mil. kuna), opcijske dionice (+9,3 mil. kuna)…., sto im je snazno utjecalo na profitabilnost, ali su to sve jednokratni izdaci.

Takoder u izvjescu ima podatak da placaju zaposlenike za 2 novoizgradena pogona koja su otvorena dana 16. svibnja 2017., al jos nisu pocela sa proizvodnjom ljekova, tek pocinju sa proizvodnjom u Q4.
Ta 2 pogona imaju nesto vise od 100 uposlenih, a ti pogoni jos ne pridonose Podravkinim prihodima. Onog trenutka kad krenu u proizvodnju ljekova, povecati ce proizvodnju za 1.5x – 2.5x ovisno o vrsti proizvodnih resursa. Znaci, proizvodna pocinje tek u Q4.

Podravka svoj najveci gubitak ima na trzistu Adria (ex yu), vjerojatno radi pada Konzuma sto im je jako utjecalo na pad prihoda.
Medjutim, u zapadnoj Europi, Rusiji, i ostalim zemljama svijeta imaju snazan porast, sa velikim potencijalnom rasta gdje jedna zemlja ima vise stanovnika nego citava ex yu.

Ramljak tvrdi da mu je plan da se prihodi od konzuma do kraja godine vrate na 0 u odnosu na proslu godinu, ako uspiju to znaci da ce se prihodi Podravci za Adria trziste vracati na normalu.

Mozda na prvi pogled izgleda da Podravka pada, ali u roku 2 god, Podravka ce vrijediti 500kn +, a mozda je ovo sada jedna od zadnjih prilika da se kupi za 310 – 320kn.

Jedini uteg im je taj sto ce morati otpisati jedan dio potrazivanja prema Agrokoru. Cini mi se da su prijavili 97 miliona kuna potrazivanja prema agrokoru. Takoder, u NAJGOREM slucaju otpis ce biti 1/3 ukupnih potrazivanja (ako nisam u pravu neka ne netko ispravi, mislim da je tako Ramljak, ili ministrica izjavio).

Naravno, imam Podravku sa prosjecnom cijenom od 329kn.


Podravka je Q1 2017 imala manji prihod od 84 miliona kuna u odnosu na Q1 2016.

H1( prvo polugodiste) 2017 imaju 37 milona kuna manje prihoda nego H1 2016.

To znaci da su u Q2 ove godine nadoknadili gubitak iz Q1, sto znaci da ako uzmemo samo usprodebu Q2 za 2016 i 2017 godine, onda su u Q2. 2017. povecali prihode u odnosu na Q2. 2016 nesto manje od 50 miliona kuna.

Podravka je krajem prosle godine prodala segment Pica, a segment pica im je donio u H1 2016 godine 37,2 miliona kuna.
E sad, znaci da su oni u drugm kvartalu poceli nadoknadivat i taj manjak prihoda od pica sa svojim drugim proizvodima.
Ako se ovakav trend nastavi, Podravka ima sanse da vec u Q3 nadoknadi sav zaostak i ode u plus za prva 3 kvartala u odnosu na proslu godinu, a za godisnje izvjece sigurno ce da po prihodima budu u plusu u odnosu na proslu godinu.

E sad, na zalost imali su masu jednokratnih isplata kao otpremnine (+22,4 mil. kuna), opcijske dionice (+9,3 mil. kuna)…., sto im je snazno utjecalo na profitabilnost, ali su to sve jednokratni izdaci.

Takoder u izvjescu ima podatak da placaju zaposlenike za 2 novoizgradena pogona koja su otvorena dana 16. svibnja 2017., al jos nisu pocela sa proizvodnjom ljekova, tek pocinju sa proizvodnjom u Q4.
Ta 2 pogona imaju nesto vise od 100 uposlenih, a ti pogoni jos ne pridonose Podravkinim prihodima. Onog trenutka kad krenu u proizvodnju ljekova, povecati ce proizvodnju za 1.5x – 2.5x ovisno o vrsti proizvodnih resursa. Znaci, proizvodna pocinje tek u Q4.

Podravka svoj najveci gubitak ima na trzistu Adria (ex yu), vjerojatno radi pada Konzuma sto im je jako utjecalo na pad prihoda.
Medjutim, u zapadnoj Europi, Rusiji, i ostalim zemljama svijeta imaju snazan porast, sa velikim potencijalnom rasta gdje jedna zemlja ima vise stanovnika nego citava ex yu.

Ramljak tvrdi da mu je plan da se prihodi od konzuma do kraja godine vrate na 0 u odnosu na proslu godinu, ako uspiju to znaci da ce se prihodi Podravci za Adria trziste vracati na normalu.

Mozda na prvi pogled izgleda da Podravka pada, ali u roku 2 god, Podravka ce vrijediti 500kn +, a mozda je ovo sada jedna od zadnjih prilika da se kupi za 310 – 320kn.

Jedini uteg im je taj sto ce morati otpisati jedan dio potrazivanja prema Agrokoru. Cini mi se da su prijavili 97 miliona kuna potrazivanja prema agrokoru. Takoder, u NAJGOREM slucaju otpis ce biti 1/3 ukupnih potrazivanja (ako nisam u pravu neka ne netko ispravi, mislim da je tako Ramljak, ili ministrica izjavio).

Naravno, imam Podravku sa prosjecnom cijenom od 329kn.

Odlična analiza, dugoročan ali dobar rezon.Sad malo ohladi da dočekaš sve što si napisao.Strpljenje je ključ.

koliko cujem ledo ide podravci, zna li netko nesto konkretno kada i za koliko

ne mari za male stvari i ostat ce male

Ako drzava zeli da ledo ostane Hrvatski, onda je to najlogicni potez.

Iako svi govore da je lose za Podravku da HDZ sa njom upravlja, u ovom trenutku je to najbolja stvar jer oni kontroliraju citavu situaciju, upravljaju i sa Agrokorom i Podravkom. Tako da je to jos jedan plus.

49% Podravke drze umirovljenici, takoder 25% Leda su u njihovim rukama, nekako mi je najlogicnije da bas Podravka preuzme Ledo, tako da umirovljenici zastite svoj udio u Ledu.

Ako treba vrlo lako ce oni dokapitalizirati Podravku da se docepaju novca za Ledo.

A da ne govorim kako bi za sam Ledo bilo najbolje da ih kupi bas Podravka. Nedavno je bila vijest da Ledo prodaje sladolede u Portugalu kao nesto veliko. S obzirom da Podravka prodaje svoje proizvode u pola svijeta, oni bi za cas razgranali ledo po svijetu.

http://www.seebiz.eu/razocaravajuca-godina-za-dionice-podravke/ar-161166/

Veseli me ovo:

Podravka je najinternacionaliziranija hrvatska kompanija. U Hrvatskoj prodaje do 40 posto, dvije trećine u Adria regiji. Cilj je u sljedećih pet godina toliko porasti na međunarodnom tržištu da prodaja u Hrvatskoj bude četvrtina, a Adria regija ispod pedeset posto, što naravno ne ovisi samo o organskom rastu nego i o akvizicijama. O uspjehu te strategije ovisit će i smjer kretanja Podravkinih dionica.

New Report

Close