PODR (Podravka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PODR (Podravka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 19.09.2024. u 22:08
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
PODR
158,00
20.382
129
156,00
157,50
1,28%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

To je odlično za one koji misle još kupovati, jer će kasnije više omastiti brk.

Eto vidiš, jučer nitko nije htio kupovati po 323, a danas kad više nema dividende kupuje se po 325.
Dakle skoro 3% skuplje nego jučer.

Koja logika burze, jucer kad su se svi trebali ukrcati za dividendu, nitko nece po cijeni 323kn i cijena na kraju dana zavrsi u minusu.
Danas kad vise ne mogu da se ukrcaju na dividenu cijena raste i kupuju.


Ne razumijem totalni manjak interesa za Podravkom.
Valjda ljudi misle da ima boljih prilika za zaradu uz manje vremena.

Da ste malo upućeniji kako firma funkcionira, kadrovski i operativno, ne bi vam bilo toliko čudno…

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju/prodaju predmetnih dionica.

Znam da drzava vodi glavnu politiku firme sa 25% udjela, iako mirovinci imaju 50%.

Ali opet…, dobroj e funkcioniralo za Mrsicevog mandata, vidjet cemo kako ce to ici sada.

strašno! svi pokazatelji, koliko vidim, u padu…
kako je i najavio čelnik, rezultati Mršićeve kupnje Žita i općenito vladavine, se ispuhuju: EBITDA, neto dobit, prihodi, operativni kao i ukupni NT, sve down osim naravno neto duga, on je up
e sad micek Pucar, zasukati rukave pa da vidimo… nije Zvečevo, ali valjda se da što napraviti i s ovom firmicom iz Koprivnice… samo ne u Ganu izvoziti, prosim lepo!

http://zse.hr/UserDocsImages/financ/PODR-fin2017-1H-NotREV-K-HR.pdf

Ovdje je loše izvješće objavljeno. Veliko smanjenje dobiti, najava troškova u budučnosti zbog otvaranja dva proizvodna pogona koji će ubuduće smanjiti profitabilnost.
K tome nisu još ništa rezervirali za Agrokor, za očekivati je još lošijih izvješća u narednom razdoblju.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Ovdje je loše izvješće objavljeno. Veliko smanjenje dobiti, najava troškova u budučnosti zbog otvaranja dva proizvodna pogona koji će ubuduće smanjiti profitabilnost.
K tome nisu još ništa rezervirali za Agrokor, za očekivati je još lošijih izvješća u narednom razdoblju.

lp

sve si dobro rekao. više me zanima po kome će sada krenuti drvlje i kamenje, po adezeovcima, Mršiću, mirovincima. ja bih bio sklon “poslije mene potop” varijanti

Da, izvješće je loše.
Doduše, ima hrpa jednokratnih događaja (otpremnine itd.), ali generalno trebaju raditi na profitabilnosti.
Što se tiče cijene dionice, mogla bi ponešto dolje u narednom periodu, ali ne previše.
Ipak je firma stabilna, profitabilna, s relativno nevelikim dugom.
Međutim, evidentno je nužno daljnje žestoko restrukturiranje, a zapravo prodaja.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

serislave, ja mislim da je sad pravi trenutak za Emila da ponovno poradi na opciji preuzimanja PODR: on je prodao tvornicu(e) dakle dio casha ima, a PODR će se morati malo iskorigirati, to je neminovno
no, kao i uvijek, političke igre i igrice tu veliku rolu imaju pa je sve stvar dobrog lobiranja

ali gledajući realno, manji šok je pretrpila ATGR zbog Konzuma i Agrokora, nego PODR, barem gledajući izvješća na pola godine, a nije moralo biti tako, dakle palac gore za Emila jer je puno ‘okretniji’ u kriznim vremenima
čak štoviše, nije li se hvalio Pucar na TV kako su dobro iskoristili situaciju u Konzumu od svibnja nadalje jer su uletili na police kad je Konzum povukao neke svoje robne marke? mislim da je bilo nešto u tom stilu izjavljeno, ali opet kažem, na izvješću ne vidim efekta…

Pad prihoda u prvom kvartalu je bio skoo -90 mil, polugodiste su zavrsili na -37 milion sto znaci da u bit iimaju rast prihoda u drugom kvartalu.
Padaju u Adria reiji, rastu u ostatku svijeta ali 70% ukupnog prihoda im dolazi iz Adria regije
Imaju pad u prehrani, raste bleupo.

Imaju snazan pad u profitu

New Report

Close