PODR (Podravka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PODR (Podravka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 00:48
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
PODR
158,00
20.382
129
156,00
157,50
1,28%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Dividenda je blizu, ali ovi, prvi, na asku nisu zadovoljni ?

Marko Đerek u Upravi Podravke

Jel je ova vijest cemu? Tko je taj covjek? Jel zna netko nesto njemu?

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Rekao je Pucar u jednom intervjuu da će se efekti Mrletovog upravljanja ispuhati već u q2. To treba pratiti. Ovo s upravom je skandal, naravno, država ne želi prepustiti upravljanje mirovincima “samo zato što imaju 50% dionica”.

Direkor inozemne prodaje iz Plive u Podravci izgledao kao kvalitetno pojačanje…..

Vidite vi naseg ajvara kako lijepo kotira u Poljskoj, zemlji sa 40 mil ljudi.
Hajmo sad svi Poljaci, u ducan po nas ajvar :).
Nadam se da ce Podravka ovu pohvalu iskoristiti u marketingu na Poljskom trzistu.

Podravkin ajvar uvršten na listu najboljih

Evo ovo je lijepo isto citati:

http://www.index.hr/vijesti/clanak/obisli-smo-trgovine-u-new-yorku-police-pune-hrvatskih-proizvoda/983154.aspx

Kad je zadnji dan trgovanja sa dividendom?
Jel 30.7?

mislim da je 7 kn do 27.07

Danas je zadnji dan. Ak danas prodaš, ne dobiješ dividendu. Dividenda je 7 kuna.

Podravka će preraditi 12.000 tona rajčice

Znači još će današnji kupci dobiti dividendu.
To bi značilo kao da se PODR trguje ispod 320 kn (kad se izuzme dividenda) što je još uvijek gotovo minimalna cijena od kulminacije stvari s Agrokorom.
U odnosu na 4xx kn od prije toga, i s obzirom na zapravo relativno malu izloženost PODR prema Agrokoru, mislim da je cijena uistinu prenisko (čak 30% do tih razina početkom godine).

Tko danas kupi ili danas ne proda, uzima dividendu. Zanimljivo je što dionica sutra neće pasti niti blizu razlike od 7 kuna. Vadi ju činjenica da prometa gotovo uopće nema i da nikoga ne zanima.

Ne razumijem totalni manjak interesa za Podravkom.
Valjda ljudi misle da ima boljih prilika za zaradu uz manje vremena.

New Report

Close