PODR (Podravka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PODR (Podravka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 04:02
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
PODR
158,00
20.382
129
156,00
157,50
1,28%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Solidan porast cijene uz velik obujam. Iako se dugoročno čini kao dobar pick po ovim cijenama malo mi je čudan pad prihoda u prvom kvartalu, a ako se ne varam prihodi Podravke u susjedstvu su pali čak oko 15ak posto.

Pa daj pročitaj izvješće, sve tamo piše.

Evo dobio je i ovaj priliku s 2000 komada da uskoči po lijepoj cijeni….

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

Koji je zadnji dan za dividendu, 26.07 ?


Koji je zadnji dan za dividendu, 26.07 ?

Šta će ti dividenda, ne bi pokrila niti godišnju inflaciju.
Bitno je da je od 310 kn krenula lagano UP, ima dobre predispozicije da se do kraja godine vrati blizu 400 kn, samo neka agrokor likvidiraju što nježnije.

Da li PODR ima MM ili se netko već 2 mjeseca igra MMa, kao prvi na bidu i asku ?


Da li PODR ima MM ili se netko već 2 mjeseca igra MMa, kao prvi na bidu i asku ?

Bas sam se i ja pitao jel se netko igra sa dionicama Podravke pa sam nasao ovo:

Interkapital ‘market maker’ za Podravkine dionice

Izgleda da imaju i to cak od 2013. godine

Čudan MM, stalno te natjerava gore ili dolje, uvijek mora biti prvi na bidu ili asku ?
Mislim da bi trgovina ovom dionicom bila znatno kvalitetnija bez ovoga MMa, vrlo se nasilno ponaša i ne dopušta prirodni tijek trgovine…


Čudan MM, stalno te natjerava gore ili dolje, uvijek mora biti prvi na bidu ili asku ?

Ti kupi odnosno prodaj veću količinu pa ćeš ih probiti.

Hajmo malo otvoriti temu buduce strategije Podravke.

Sigurno ce Podravka uzeti nesto od Agrokora, medjutim sta?

Jamnica, Ledo, Pik…?

Sta mislite vi sta bi bilo najbolje za njih da preuzmu?
Najcesce se govori o Ledu i Pik-u medjutim navodno je na Ledo bacio oko i Atlantic grupa…

Sa kojim novcima Podravka ce kupovati ista od Agrokora za 1H 2017 godine Podravka ima 16 posto manje prihoda u odnosu na proslu godinu

Puno puta je o tome već govoreno.
Podravka može , mora i hoće preuzimati druge, a što se tiče Agrokorovih firmi, pa tu mi mogla nešto lako izvući s obzirom na potraživanja od njih, ovisno kako su riješene garancije.

Slazem se sa pozitivom da podravka moze i MORA da preuzima druge.
Oni samostalno na adria (ex yu) trziste ne mogu da se vise sire, cak su prosli kvartal pali na adria trzistu (vjerojatno radi Agrokora), a rast na stranim trzistima nije nadoknadio manjak na adria trzistu.
Ako zele da rastu na adria trzistu moraju raditi akvizicije a kud ces bolje akvizicije od Agrokorovih firmi.

Agrokor im po zanjem izvjescu duguje 120 mil kuna, zasto nebi sa tih 120 mil usli u vlasnistvo neke firme a vjerujem da ce drzava davati prednost domacim firmama prilikom rjesavanja agrokorovih firmi.

Ako im trebaju novci, uvjek se mogu dokapitalizirat, mislim da bi to mirovinci vrlo rado uradili, imaju 50-tak posto Podravke, a kupovinom nekih Agrokorovih firmi stitili bi i svoje vlasnicke udjele u tim firmama.

Naravno, nece to ici jos, prvo se moraju smanjiti garancije svasta jos nesto…, medjutim to da ce se agrokorove firme prodavati zna svatko, samo je pitnaje kako i kome.

New Report

Close