PODR (Podravka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PODR (Podravka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 11:57
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
PODR
156,26
136.103
871
156,00
156,50
-0,95%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Znaci cifra je 131 milion kuna, a ne 500 miliona kao sto neki tvrde.


@ohladi

Hvala na info.
Usput, zašto “neki” tvrde to što tvrde?

FOTO Pucar: Planiramo da u naredne dvije godine kompletna proizvodnja bazirana na voću i povrću dolazi s hrvatskih polja


“ministru su prezentirani sljedeći koraci Podravke te su definirani projekti s kojima se javlja na natječaje Ministarstva….
Prijavili smo se za natječaj za investiciju proširenja kapaciteta, a koji je upravo danas otvoren i nadamo se da ćemo proći te da će dio investicija u tvornicu Kalnik doći i iz Ministarstva…
Također, potrebno nam je da nam Ministarstvo pravosuđa ustupi poljoprivredne površine u okviru Valture za sadnju rajčice…
Podravka, osim u svojoj županiji, može biti generator razvoja i u svim ostalim kontinentalnim županijama, ali i u jadranskoj Hrvatskoj. Ministarstvo će u tome pomoći kroz program ruralnog razvoja, natječaje i financiranje projekata koje Podravka predlaže, a nakon što prođe na natječaju – ministrove su riječi.
Obećao je potpunu potporu svim projektima koji imaju smisla i jačaju hrvatsku poljoprivredu, a koje će Podravka prezentirati.”

Poljoprivrednicima još 300 mil. kuna iz EU fondova



Znaci cifra je 131 milion kuna, a ne 500 miliona kao sto neki tvrde.


@ohladi

Hvala na info.
Usput, zašto "neki" tvrde to što tvrde?
[/quote]

To tvrdi snupy na forumu bez ikakvog obrazlozenja.

To tvrdi snupy na forumu bez ikakvog obrazlozenja.

Recimo kako bi dobro bilo obrazloženje da na cijeloj ZSE imamo 2-3 kompanije sa korektnim izvješćima. ERNT, HT….i….. ne mogu se sjetit treće. Ako sam nešto naučio na našoj burzi to je da osim ERNT ne smijem vjerovat nijednom izvješću, čak ni revidiranom. Uostalom, što je revizor ugledniji, to samo podrazumijeva da ih treba masnije podmitit. I sad bi kao trebalo povjerovat tvrdnjama o 130 mil. Kn. Džiizzz.


To tvrdi snupy na forumu bez ikakvog obrazlozenja.

Recimo kako bi dobro bilo obrazloženje da na cijeloj ZSE imamo 2-3 kompanije sa korektnim izvješćima. ERNT, HT….i….. ne mogu se sjetit treće. Ako sam nešto naučio na našoj burzi to je da osim ERNT ne smijem vjerovat nijednom izvješću, čak ni revidiranom. Uostalom, što je revizor ugledniji, to samo podrazumijeva da ih treba masnije podmitit. I sad bi kao trebalo povjerovat tvrdnjama o 130 mil. Kn. Džiizzz.
[/quote]

A jel vjerujete Adrisu i 1mlrd kn?

Podravka u Hrv ima prodaju 1,3 mlrd kn. A rade sa svim retailerima. Nek 20% otpada na Konzum. To je 260m kn. Da im pola godine nista nisu platili je..?


pad prodaje je strasan i sam sam iz KC i imam nekoliko poznanika u Podravci a sto se tice izlozenosti prema Agrokoru oni dosezu oko 500 mil kn

Pad prodaje kao pad prihoda?

Ako mislite na to, jeste li procitali razlog?


To tvrdi snupy na forumu bez ikakvog obrazlozenja.

Recimo kako bi dobro bilo obrazloženje da na cijeloj ZSE imamo 2-3 kompanije sa korektnim izvješćima. ERNT, HT….i….. ne mogu se sjetit treće. Ako sam nešto naučio na našoj burzi to je da osim ERNT ne smijem vjerovat nijednom izvješću, čak ni revidiranom. Uostalom, što je revizor ugledniji, to samo podrazumijeva da ih treba masnije podmitit. I sad bi kao trebalo povjerovat tvrdnjama o 130 mil. Kn. Džiizzz.
[/quote]

Ta izloženost je i dosta manja. Ne treba brkati pad prihoda i izloženost. To može, ali ne mora biti snažno povezano. Vidi se da Podravka u prvom kvartalu ima značajan pad prihoda, no to nije zbog izloženosti.

Podravka nije jako izložena Agrokoru. Procjenjujem da se radi o cca 5% domaćih prihoda.


Ne znam kako ste izračunali da će od 130 mil. Kn potraživanja od Agrokora PODR otpisati 30 mil., kao da postoji zagarantirani postotak naplate potraživanja? Naravno, i dalje visi u zraku jeli 130 mil. točan podatak, osobno sumnjam da je istinit. Nadalje, zabrinjavajuće je što je u razmaku između dva zadnja izvjšća nestalo skoro 90 mil. Kn keša iz blagajne, sa 337 mil na 250 mil. U kontekstu smjene predsjednika uprave, kriminalnih sklonosti izvjesne stranke te nepredvidivog iznosa otpisa potraživanja, PODR postaje vrlo rizična dionica za kupnju na duge staze. Optimisti bi mogli računati na prebijanje potraživanja kroz preuzimanje LEDA, ali to je malo žešći mačak u vreći, logičan ishod je da ga uzme netko od velikih vjerovnika pa preproda. Po meni, trenutna fer cijena je negdje između 250-290 kn, pod uvjetom da otpis potrživanja ne bude veći od 300 mil. Kn, a iduća izvješća pokazat će koliko dionica stvarno vrijedi. Osobno, stajao bih podalje od ove dionice, sve vezano za Agrokor i HDZ je toksično.

Jeste li mozda usporedili kes poziciju isto razdoblje prosle god….2015 vs q1 2016?
Fakat nema potrebe za teorijama zavjere..


To tvrdi snupy na forumu bez ikakvog obrazlozenja.

Recimo kako bi dobro bilo obrazloženje da na cijeloj ZSE imamo 2-3 kompanije sa korektnim izvješćima. ERNT, HT….i….. ne mogu se sjetit treće.
[/quote]
Ja mogu. KODT.


Jeste li mozda usporedili kes poziciju isto razdoblje prosle god….2015 vs q1 2016?
Fakat nema potrebe za teorijama zavjere..

Evo kolega od 2013. pa sami ocijenite jesu li ovo teorije zavjere:

PODR stanje keša u blagajni (Revidirana – konsolidirana FI):

2013.=179 mil.
2014.=220 mil.
2015.=291 mil.
2016.=337 mil.
————————————-
1Q 2017. = 250 mil. ????


Ja mogu. KODT.

Da,da, previdjeh KODT. 🙂
Mislim da ima još pokoja tvrtka, no nisu toliko u fokusu (PRT i sl.).



Jeste li mozda usporedili kes poziciju isto razdoblje prosle god….2015 vs q1 2016?
Fakat nema potrebe za teorijama zavjere..

Evo kolega od 2013. pa sami ocijenite jesu li ovo teorije zavjere:

PODR stanje keša u blagajni (Revidirana – konsolidirana FI):

2013.=179 mil.
2014.=220 mil.
2015.=291 mil.
2016.=337 mil.
————————————-
1Q 2017. = 250 mil. ????
[/quote]

Kolega, nemojte me krivo shvatiti. Nema nimalo zlobe.
Zelim vam ukazati da morate raditi usporedbu isto razdoblje za isto razdoblje. Iako se ne radi o istoj industriji zamislite da na Rivp gledate kes poziciju na 30.09 i usporedujete sa 30.06…jednostavno nema smisla. Tako i ovdje

2013 vs. Q1 2014 = 179 vs 149 = -30
2014 vs. Q1 2015 = 220 vs 132 = -88
2015 vs. Q1 2016 = 291 vs 182 = -109
2016 vs. Q1 2017 = 337 vs 250 = -87

Kuzite…

New Report

Close