PODR (Podravka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PODR (Podravka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 14:57
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
PODR
156,46
205.428
1,313
155,00
158,00
-0,63%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Ne znam kako ste izračunali da će od 130 mil. Kn potraživanja od Agrokora PODR otpisati 30 mil., kao da postoji zagarantirani postotak naplate potraživanja? Naravno, i dalje visi u zraku jeli 130 mil. točan podatak, osobno sumnjam da je istinit. Nadalje, zabrinjavajuće je što je u razmaku između dva zadnja izvjšća nestalo skoro 90 mil. Kn keša iz blagajne, sa 337 mil na 250 mil. U kontekstu smjene predsjednika uprave, kriminalnih sklonosti izvjesne stranke te nepredvidivog iznosa otpisa potraživanja, PODR postaje vrlo rizična dionica za kupnju na duge staze. Optimisti bi mogli računati na prebijanje potraživanja kroz preuzimanje LEDA, ali to je malo žešći mačak u vreći, logičan ishod je da ga uzme netko od velikih vjerovnika pa preproda. Po meni, trenutna fer cijena je negdje između 250-290 kn, pod uvjetom da otpis potrživanja ne bude veći od 300 mil. Kn, a iduća izvješća pokazat će koliko dionica stvarno vrijedi. Osobno, stajao bih podalje od ove dionice, sve vezano za Agrokor i HDZ je toksično.

@ snupy

To ti nije istina da su izloženi 500 milijuna kuna. To te netko jako prevario. Nemam niti jedne dionice Podravke.

Ukoliko i jesu izloženi kod Agrokora imaju velike prilike iz imovine se naplatiti , ali oni ga ne spominju ?
http://zse.hr/userdocsimages/novosti/YgJV8QJeMbehwd6DeKd7nA==.pdf


pad prodaje je strasan i sam sam iz KC i imam nekoliko poznanika u Podravci a sto se tice izlozenosti prema Agrokoru oni dosezu oko 500 mil kn

Odakle ti taj podatak da je izlozenost Podravke prema Agrokoru 500 miliona KN?
Ti tvoji poznanici su u upravi Podravke ili sta?
Ovdje dionice prodaje CERP/REPUBLIKA HRVATSKA. Prema mojedionice.com prodali malo mamje od 300 000 dionica. Zasto oni prodaju ne znam, ali su mozda uzrocnik pada oni.

Koliko vidim CERP/REPUBLIKA HRVATSKA se samo razdvojio na dva vlasnika: CERP/REPUBLIKA HRVATSKA i HPB D.D./REPUBLIKA HRVATSKA. Broj dionica je ostao isti, ne prodaju oni.

vjerovat cete mi da sam vas sad upozorio kao i sto sam upozoravao na Ledu kad je pao sa 11k na 8k da ga treba cijelog rasprodati sto se izlozenosti tice ona je apsolutno tocna a ja vam to sa dobrom voljom poklanjam a vi sad prosudite sami dali cete slusati mene ili cete cekati revizorsko za 2017 godinu.

A ja tvrdim da nije. Puno su manje izloženi. Ti si i inače nepouzdan sa svojim informacijama, al ovaj put nisam mogao ne komentirati.



pad prodaje je strasan i sam sam iz KC i imam nekoliko poznanika u Podravci a sto se tice izlozenosti prema Agrokoru oni dosezu oko 500 mil kn

Odakle ti taj podatak da je izlozenost Podravke prema Agrokoru 500 miliona KN?
Ti tvoji poznanici su u upravi Podravke ili sta?
Ovdje dionice prodaje CERP/REPUBLIKA HRVATSKA. Prema mojedionice.com prodali malo mamje od 300 000 dionica. Zasto oni prodaju ne znam, ali su mozda uzrocnik pada oni.

[/quote]

Nisu prodali nego su ih založili za kredit Petrokemiji.

Ako je u izvješću naveden iznos od 130 mil. kako onda netko napamet može spominjati 4x veći iznos???
To bi moglo izgledati kao očiti utjecaj na tržište, a podloge nema ni u čemu.
Znači izvješćima ne treba vjerovati, nego se pouzdati u forumska drukanja??
Neki misle da ako je bilo nepravilnosti kod Agrokora, da mora biti i kod svih ostalih?
Stvarno svašta.

Čemu onda idu u isplatu dividende ako je tako loše kako neki navode, adris je primjerice preko milijardu izložen prema agrokoru pa ne pada kao ovdje podr na ovim mizernim prometima.

Pucar navodi daljnje povećanje proizvodnje i kapaciteta

FOTO Pucar: Planiramo da u naredne dvije godine kompletna proizvodnja bazirana na voću i povrću dolazi s hrvatskih polja


Čemu onda idu u isplatu dividende ako je tako loše kako neki navode, adris je primjerice preko milijardu izložen prema agrokoru pa ne pada kao ovdje podr na ovim mizernim prometima.

Pucar navodi daljnje povećanje proizvodnje i kapaciteta

FOTO Pucar: Planiramo da u naredne dvije godine kompletna proizvodnja bazirana na voću i povrću dolazi s hrvatskih polja


Da, nakon što su otvorili najmoderniju tvornicu lijekova u ovom dijelu Europe, vraćaju se doista profitabilnim poslovima, sadnji rajčice, ujedinjenju domaće poljoprivrede i slično. Velike investicije slijede. U plugove.


Ako je u izvješću naveden iznos od 130 mil. kako onda netko napamet može spominjati 4x veći iznos???
To bi moglo izgledati kao očiti utjecaj na tržište, a podloge nema ni u čemu.
Znači izvješćima ne treba vjerovati, nego se pouzdati u forumska drukanja??
Neki misle da ako je bilo nepravilnosti kod Agrokora, da mora biti i kod svih ostalih?
Stvarno svašta.

U potpunosti se slazem. Sada sam pretrazivao izvjestaja i nasao ovaj podatak u izvjetaju za prvi kvartal 2017:

Izvjesce se moze preuzeti na ovom linku, sa sluzbenih web stranica podravke:

http://podravka-cdn.azureedge.net/repository/files/1/2/12eaa459fd7642f795793b50ff8d18d4.pdf

Na 17. stranici izvjestaja mozete pronaci ovaj podatak:

Citiram:

“U okviru potraživanja od kupaca i ostalih potraživanja uključena su i ukupna potraživanja u iznosu od 131,8 mil. kuna prema kupcima kojima je s 10. travnja 2017. otvoren postupak izvanredne Uprave. U trenutku odobravanja financijskih izvještaja kompanija je u procesu prijave tražbina nadležnim tijelima kupca, s još uvijek neizvjesnim ishodom tog postupka. Uprava ulaže napore kako bi osigurala što viši stupanj naplativosti tih potraživanja”

Znaci cifra je 131 milion kuna a ne 500 miliona kao sto neki tvrde.

New Report

Close