PODR (Podravka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PODR (Podravka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 08.09.2024. u 00:24
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
PODR
159,00
48.018
302
156,50
160,00
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

ja sam uvjeren da će mirovinci imati zadnju jer deal sa atlanticom se čini najizgledniji. a onda ni državni udio nije toliko bitan. a i vrijeme je da se politika makne iz svih sličnih firmi. jednom će se ionako morati maknuti.

To znaci da Mršić mora otići. Jer taj deal s Mršićom neće oni vidjeti .

Najsigurnije znak za blagostanje neke zemlje jeste porast broja njenog stanovništva.

Mrsic nije vlasnik, on je operativac. Njegovo misljenje o tome je krajnje nebitno.

Ponavljam, radim u Belju i što novinari pišu je laž. Belje je odlična firma i proizvodi toliko dobrih proizvoda kakve ni Podravka nema.

Da imaš pravo,ko njega pita pogotovo sad kad je HDZ na vlast.

Najsigurnije znak za blagostanje neke zemlje jeste porast broja njenog stanovništva.

Danas u koprivnickom Glasu Podravine…

hate red

Danas u Podravskom listu….


Zarade iz prošlosti nisu jamac zarada iz budućnosti, kako ono ide. Jesi li bio u Mlinarevim objektima? Njihove pekare svakako su pozitivan iskorak, ali cijene su im prilično nabrijane. Oni su u pekare uveli jedan noviji pristup, sve blješti, peći su tu odmah gdje ih vidimo, lijepo se osjećaš unutra i tako to. Ali cjenovno, oni su u rangu, pa čak i iznad ranga ručno pripremljenih proizvoda. Mislim da je to s cjenovne strane neodrživo na dulji rok. Možda je zato (prvotna?) ponuda Podravke ispod P/E 10.

Nešto poput Starbucksa i McDonaldsa. Ni ja nisam za kupnju Mlinara, ali to ne znaci da je takav pristup los. Mlinar ide na prepoznatljivost i lokacije tj. pametni pozicioniranje pekara.

U vezi sa svime sto se ovdje komentira oko politike, rekao bih da cemo mi dionicari na kraju izvuci deblji kraj. Drzava ce biti gubitnik, uhljebe ce izvuci lovu, fondovi ce izaci s kompromisom da im drzava negdje drugdje da dio kolaca, a mi… Nda.
Jedino je spas ako drzava proda udjele da kupi posrnulu INAu. To je jedini vlak nade da se politicki korov iscupa iz ovoga koliko je to kod nas moguce. Sva sreca pa je netko iz MOLa dobro podmazao nas drzavni vrh, pa se INA treba kupiti prije nego li se shvati koliko je zapravo propala s obzirom na stanje u Siriji, a i s obzirom na buducnost prljave industrije te el.automobila. S tim da, uzevsi u obzir hitnost sakupljanja love za INAu, moguce je da ce drzava dati Podravku ispod cijene. Sve ovisi koliko je MOL dobro podmazao vladu.

Uprava Podravke sije strah protiv nas …

Podravka spremna proizvoditi i u Rusiji

Lanjska je godina bila rekordna – na ruskom je tržištu prodaja bila 55 posto veća u odnosu na godinu dana ranije, što je najveći rast unutar Podravka Grupe.

“Taj plan postojao je prije četiri godine ali je zbog devalvacije rublje zaustavljen. No zbog rasta Podravkinih proizvoda plan stoji i realizirat ćemo ga kroz akviziciju, greenfield ili brownfield ulaganje – rekao je Mršić. Podravka ima potencijala za ulaganje i do 500 milijuna eura, a dio bi mogao biti i za tržište Rusije. Cilj je u pet godina rasti na međunarodnim tržištima, i organski i kroz strateška partnerstva s lokalnim kompanijama. “Rusiju gledamo kao glavno tržišta za rast i razvoj koristeći oba modela, a očekujemo dvoznamenkaste stope rasta. Od 1967. se puno promijenilo, no u globalnoj strategiji kompanije rusko tržište je vodeće u smislu rasta i mogućnosti razvoja”- zaključio je Mršić.

Tedeschi…

imate dolje video

Jasno je da Mršić neće još dugo. Sad slijedi otpuštanje SDP ovih kadrova uz otpremnine i zapošljavanje HDZ-ovih. A ti HDZ-ovi su isti oni koji su uzeli otpremnine od Mršića. Drugi put ću reći mami da me rodi u Koprivnici

Percepcija moći je jedino što politika ima. Dakle, bilo bi jako, jako čudno da politika ne prijeti.

New Report

Close