PODR (Podravka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PODR (Podravka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 19.09.2024. u 01:01
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
PODR
156,00
109.668
703
156,00
158,00
-1,27%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Zarade iz prošlosti nisu jamac zarada iz budućnosti, kako ono ide. Jesi li bio u Mlinarevim objektima? Njihove pekare svakako su pozitivan iskorak, ali cijene su im prilično nabrijane. Oni su u pekare uveli jedan noviji pristup, sve blješti, peći su tu odmah gdje ih vidimo, lijepo se osjećaš unutra i tako to. Ali cjenovno, oni su u rangu, pa čak i iznad ranga ručno pripremljenih proizvoda. Mislim da je to s cjenovne strane neodrživo na dulji rok. Možda je zato (prvotna?) ponuda Podravke ispod P/E 10.

Tesko mi je bez ikakvih poslovnih rezultata govoriti detaljnije o poslu. Cijene jesu vise ali grade odredjeni imidz i ambijent – kada idem na skijanje u Francusku uvijek rado posjetim te njihove “baguetterie”, topla atmosfera, ugodan osjecaj, estetski lijepo izlozeni kroasani i kruh itd. Ocito zasad imaju dovoljno musterija koji su voljni platiti tu premiju na cijenu. Dali ce to ostati tako, ne znam. Vidim velike mogucnosti (naglasavam mogucnosti) za sirenjem na strana trzista i to mi je svakako plus. Usudio bih se cak reci da ih mogu zamisliti kao neki istocno-europski pekarski Starbucks ako odigraju karte kako treba, uglavnom kroz agresivno fransiziranje sa visokim troskovima marketinga.

A sto se P/E-a tice, to je osobna preferencija, ovisi dali zelite ostati u tom poslu, imate li viziju daljnjeg rasta i razvoja, osjecate li umor itd. Meni je osobno P/E 10 malo preniska multipla no o ukusima se ne raspravlja.

Ponavljam, radim u Belju i što novinari pišu je laž. Belje je odlična firma i proizvodi toliko dobrih proizvoda kakve ni Podravka nema.

Ja mislim da je to preveliki iznos za Mlinara. Koliko imam informacije da je jako zadužena, a vjerujem da je jer Mlinar uopće nije neki konkurent čak nema neki svoj prozvodi koji bi bio poznat.

Najsigurnije znak za blagostanje neke zemlje jeste porast broja njenog stanovništva.

Ako je informacija o 300 milijuna kuna duga tocna a prihodi su 440 milijuna kuna u 2015-oj sa neto marzom od 11%, nebih se slozio ni priblizno da dug opterecuje poslovanje. Na kraju krajeva, irelevantno obzirom da nista od te akvizicije.

Ponavljam, radim u Belju i što novinari pišu je laž. Belje je odlična firma i proizvodi toliko dobrih proizvoda kakve ni Podravka nema.

Ja vjerujem da će Mlinar,odnosno Škojo popusti i prihvatit ponudu. Velika je to premija za Mlinara koja uoće nije poznata po proizvodima jedino sto ima je estetika i ljep ugođaj al prozvodi nula a preskupi .
Sto se tiče zaduženost,to ceem još malo pričekat.
Volio bi da je tako kako piše da je samo 300milj duga
Mlinar je opstao zbog monopola kod Konzuma inače bi davno propao .

Najsigurnije znak za blagostanje neke zemlje jeste porast broja njenog stanovništva.

Ako nema nekakvih kostura u knjigama, cijena od 500 milijuna kuna koja se spominjala je za moj račun izvanredna gledano iz perspektive Podravke. Ako je taj iznos dovoljan Škoji, dovoljan je i meni.

Ponavljam, radim u Belju i što novinari pišu je laž. Belje je odlična firma i proizvodi toliko dobrih proizvoda kakve ni Podravka nema.

@CashFlow

Ne slažem se da su Mlinarovi proizvodi nula. Dapače, za pojmove industrijske proizvodnje su mi vrlo prihvatljivi. Da su nula, nikada ne bi postigli to što su postigli.

@PersJesus:
Jasam ti naveo kako je postigao,zbog monopol s Konzumom i naravo počeo je izvozit smrznute proizvode sto je odlično.
Jasam reko da su nula u odnos na konkurenciju,recimo s dubravicom .

Najsigurnije znak za blagostanje neke zemlje jeste porast broja njenog stanovništva.


serislave, a što ako mirovinci odbiju prijedlog države?

Mirovinci i svaki pojedinac na Skupštini kojemu je stalo do ograničavanja državnog utjecaja u Podravki. Možemo mi to ako zajednički nastupimo i glasujemo protiv.

samo da spomenem, ako niste znali. škojo je kao vlasnik alastora imao odličnu suranju sa podravkom, tako da me ne bi začudila i daljnja “suradnja”.

Podravka surađuje sa svim relevantnim trgovcima izravno, a s ultramalima preko veleprodaja… tako da ova informacija o suradnji s Alastorom do 2003. kad je prešao u ruke Konzuma ne znači baš ništa niti daje temelj bilo kakvom raspletu oko Mlinara….
Ta transkacija/akvizicija će se ili dogoditi (teško) ili ne dogoditi (izvjesno), bez obzira na predpovijest Škoje i Alastora…


Ja vjerujem da će Mlinar,odnosno Škojo popusti i prihvatit ponudu.

ništa od kupnje mlinara!
http://www.vecernji.hr/kompanije-i-trzista/mlinar-nije-na-prodaju-ali-zele-ga-i-slovenci-i-belgijci-1144996

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!

“Sljedeći mjesec Podravka navodno otvara i novu tvornicu u Tanzaniji. Neki stručnjaci već su prije izrazili negodovanje zbog gašenja proizvodnje u Hrvatskoj i kupnje slične proizvodnje u Sloveniji, a sada još i proizvodnju dječje hrane sele na tržište Afrike. Neke druge analize kažu da je kupnja Žita bio poslovni pogodak, a da će to biti i tvornica u Tanzaniji u kojoj će se proizvodnja obavljati za tamošnje tržište na kojem sve više kompanija pokreće proizvodnju.” – navodi Večernjak…. LMAO… nikad nije bilo riječi niti o preseljenju bilo koje proizvodnje u Tanzaniju, niti je tema ikad bila Dječja hrana…
Preseljenje je kad zatvoriš butigu u KC, staviš ju na vlak/brod i pošalješ nekamo, a otvorenje novog pogona za lokalna tržišta je čistam nekaj drugo….

Pa kaže, KLARA se uselila u dvorište Podravkine tvornice… ovi su se o temi informirali kod babe Vange…

Autori članka bi trebali klečati na kuruzi.

New Report

Close