PODR (Podravka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PODR (Podravka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 00:54
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
PODR
158,00
20.382
129
156,00
157,50
1,28%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Nemam dionice niti me Podravka previše zanima, ali nadam se da mirovinci neće dopustiti da ovakav lik preuzme kormilo…
Vaš link …

Kada se samo sjetim…
Vaš link …[/url]

Izuzetak su izjave predsjednika HDZ-ovog Odbora za gospodarstvo Marka Kolakovića, koji je uvjeren da bi se tunel od Zadra do Ugljana isplatio kroz sedam godina, dok bi se investicije tuneliranja do Brača, Hvara i Šolte, tvrdio je Kolaković, isplatili kroz deset godina. Država bi, prema tvrdnjama Kolakovića, zaradu ubirala putem PDV-a, a predsjednik HDZ-ovog Odbora za gospodarstvo tvrdio je da je za razvoj projekta podmorskih tunela u Jadranu zainteresirana i Europska unija.

Još jedan profesor željan prakse u poduzetništvu ali bez previše rizika… Još jedan u nizu ”ideje moje/naše, novci vaši”, zadnje što treba Podravci u ovom trenutku…

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

http://zse.hr/userdocsimages/stjecanje_otpustanje/PODR_stjecanje_otpustanje_2017__231201794431.pdf

Neka adezejevi kandidati isto lijepo kupe dionice pa neka se onda natječu. Na taj način bi najbolje pokazali svoju vjeru u rezultate firme pod njihovim vodstvom. Minimalno 2000 kom. Ako nemaš 100 iljada eura za uložiti nisi ozbiljan kao kandidat.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

http://www.jutarnji.hr/biznis/tvrtke/pet-godina-zvonimira-mrsica-kakvu-podravku-ostavlja/5532927/

Nastavno na ovaj clanak, umalo propusten detalj vezan uz “nesluzbene informacije” o 200 milijuna kuna neto dobiti u 2016. EPS 28,8 kn, trailing P/E 13,3. Forward P/E bar 12 sa konzervativnom pretpostavkom o 10% rasta dobiti u 2017.

Sad je pitanje, strah od politike ili ZSE efikasnost? Ako je strah od politike, svim srcem se nadam da cete mi i dionice HEP-a prodavati po istoj valuaciji. Over and out!

Ponavljam, radim u Belju i što novinari pišu je laž. Belje je odlična firma i proizvodi toliko dobrih proizvoda kakve ni Podravka nema.

Eno ga naslovnica Jutarnjeg da Podravka kupuje Mlinar, ovdje stvarno ne manjka vijesti. 😀


Eno ga naslovnica Jutarnjeg da Podravka kupuje Mlinar, ovdje stvarno ne manjka vijesti. 😀

Mlinar 2014 godine 382 milijuna kuna prihoda, 46.3 milijuna kuna dobiti => 12.11% NPM
Mlinar 2015 godine 439 milijuna kuna prihoda, 48.9 milijuna kuna dobiti => 11.13% NPM

Za usporedbu:
Podravka 2016 godine 4.4 milijarde kuna prihoda, 200 milijuna kuna dobiti = 4.54% NPM.

Ako se to ostvari, to ce biti fenomenalno, znacajno bi se poboljsala metrika PODR-R-A nakon konsolidacije. Samo me zanima koliko ce vlasnici Mlinara traziti za tu njihovu tvornicu novca, jer to Mlinar uistinu i jest. Kakve su to marze na kruhu to je nevjerojatno.

Ponavljam, radim u Belju i što novinari pišu je laž. Belje je odlična firma i proizvodi toliko dobrih proizvoda kakve ni Podravka nema.

Ja sam veliki pobornik “pravila 15” u zivotu pa tako i P/E 15 mi je gornja granica ukusne valuacije. To bi dalo cijenu od 733 milijuna kuna za 100% dionica, temeljem rezultata iz 2015-te i to bez premije. Ide jos jedan dokap samo tako!

Ponavljam, radim u Belju i što novinari pišu je laž. Belje je odlična firma i proizvodi toliko dobrih proizvoda kakve ni Podravka nema.

Špekulira se o iznosu između 400 i 500 milijuna kuna, piše na naslovnici. Podravka je valjda već predala neobvezujuću ponudu.


Špekulira se o iznosu između 400 i 500 milijuna kuna, piše na naslovnici. Podravka je valjda već predala neobvezujuću ponudu.

500 milijuna kuna bio bi P/E 10 sto je fantazija, naravno sve financirano dokapom bez kune kredita. A metrika u tom slucaju leti u nebo.

Ponavljam, radim u Belju i što novinari pišu je laž. Belje je odlična firma i proizvodi toliko dobrih proizvoda kakve ni Podravka nema.

Svoju pekaru je Podravka zatvorila, ovo nije nova vijest oko Mlinara.
Možda je mrle pustio spin da se obrani od smjene. Kao i ovo što
je kupio 50 dionica. 50 dionica Pih

Mozda nije nova vijest, ali je mozda sada ozbiljna. Tresu se stolice u upravi, ova akvizicija po cijenama koje se spominju u JL bila bi izrazito, izrazito dobra poslovna odluka!

Ponavljam, radim u Belju i što novinari pišu je laž. Belje je odlična firma i proizvodi toliko dobrih proizvoda kakve ni Podravka nema.

Ako je i spin, dobar je spin. Nego, što je Žito ako nije pekara?


Špekulira se o iznosu između 400 i 500 milijuna kuna, piše na naslovnici. Podravka je valjda već predala neobvezujuću ponudu.

To sam čuo i prošle godine od radnika koje radi u Mlinar.
Vise vjerujem radnicima nego novinama.

Najsigurnije znak za blagostanje neke zemlje jeste porast broja njenog stanovništva.

New Report

Close