PODR (Podravka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PODR (Podravka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 04:01
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
PODR
158,00
20.382
129
156,00
157,50
1,28%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Okanite se licitiranja. Zadnjih 9 godina/7 kn.
Znači 1,28 kn/godišnje.
Nije ovdje toliko stvar u dividendi, nego u upravljanju
kao i drugdje. Zašto država caruje sa 26% vlaništva itd.

Otkud vam to kolega da drzava caruje? Tek treba vidjeti na skupstini sto ce biti. HDZ pokusava nesto iskokosariti, ali mislim da od drzavne prevlasti nista. Mirovinci isto imaju svoje vlasnike i ideja je da dobit raste, a ne da pada. Prosla su socijalisticka vremena kad su privreda i fondovi drhtali pred drugom Lazom iz komiteta. Ima jos otpora i starih shvacanja, ali gotovo je to.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


Otkud vam to kolega da drzava caruje? Tek treba vidjeti na skupstini sto ce biti. HDZ pokusava nesto iskokosariti, ali mislim da od drzavne prevlasti nista. Mirovinci isto imaju svoje vlasnike i ideja je da dobit raste, a ne da pada. Prosla su socijalisticka vremena kad su privreda i fondovi drhtali pred drugom Lazom iz komiteta. Ima jos otpora i starih shvacanja, ali gotovo je to.

ne, nije gotovo. država ovdje caruje i ima svoje planove.

...povijest se ponavlja...

Vi znate ishod skupstine i glasanja? Ja znam samo da je u manjini. Nema niti jedan razlog da bude sto kazu.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Nešto novo
http://www.jutarnji.hr/biznis/tvrtke/vlada-sprema-smjenu-mrsic-imamo-plan-za-novih-5-godina/5535347/

ne, ja znam neke druge važnije stvari. nemojte biti naivni samo. budimo svi uvijek maksimalno realni i hladne glave. znamo gdje živimo. nemojmo se praviti amerikancima.

...povijest se ponavlja...

A sto to znas? Te price drzava hoce, ovo ono, kadroviranje itd. su proslost, djelomicno sadasnjost protiv koje se borimo, ali nikako buducnost. Drzava je izgubila moc. Svatko im pokaze srednji prst i radi sto hoce, dok je u okviru zakona. Zaista je tako. Nema razloga da bude drukcije. Cak i ako budu micali Mrleta moze doci samo neko menadzersko lice, adezejski profesori socijalizma nemaju sanse. Zato jer bi direktore fondova njihovi vlasnici smijenili. Ponavljam, drzava je rupa. Nista ne mogu.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Mršić je u početku pješice išao na posao, odlazio na gablece u radničku menzu i hvalio se da ima manju plaću od svojih prethodnika. Radnici su mu pljeskali. No, nije to dugo egzistiralo. Sada ih vozači razvoze, dijele si dionice i bonuse, a plaću su si u međuvremenu povećali. Idila je doista kratko trajala – podsjeća M. Marđetko.

Ja ne znam i dalje da li ovo kupiti ili ne ???

Ne izgleda jako skupo, kao sigurno, a i isto tako
mogući su kosturi iz ormara. Dugo je Mrle tamo.


Mršić je u početku pješice išao na posao, odlazio na gablece u radničku menzu.

Da, to je posebno važno istaknuti. 😜 Hvala Bogu da tomu više nije tako i to je dokaz da je došlo do promjena. Čovjek je puno napravio pa je red da se i nagradi te da se sve prilagodi novonastalim uvjetima. Njegova plaćica je prava sitnica u odnosu na plaće nekih u RH i ja kao dioničar Podravke smatram da su njegova managerska primanja u granicama uobičajenog, ništa spektakularno, niti toliko spomena vrijedno. Vidim da se pri procjeni o odluci o kupnji rukovodiš nevažnim pojedinostima.

Njima je plaća za gablec, dobivaju tisuće dionica.
“I sve ostalo” kako bi rekao poznati Ćesić Rojs
Bitan su moment ti odlasci u radničku menzu na početku
da se prezentira kao običan radnik tj. podvaljivanje finte muda za bubrege.
Koliko dionica su podijelili, po sistemu ja tebi ti meni, da li to podržavate
kao dioničar.

P.S. Odabranici naravno prodaju istog časa tako lako stečene dionice
da se ne zaboravi.


Njima je plaća za gablec, dobivaju tisuće dionica.
“I sve ostalo”, kako bi rekao poznati Ćesić Rojs.
Bitan su moment ti odlasci u radničku menzu (…)

Dionice dobivaju mnogi u svijetu. U najpoznatijim svjetskim kompanijama pa se svejedno ulaže u njih. Ako nekome smeta što je Mršić išao jesti u radničku menzu, neka jednostavno ne ulaže u Podravku. Jednostavno. 🙂

New Report

Close