PODR (Podravka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PODR (Podravka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 19.09.2024. u 16:34
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
PODR
158,00
20.382
129
156,00
157,50
1,28%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


slabo se prilagođavaju trendovima u prehrambenoj industriji. spori su. socijalistička firma.

Nekada bila socijalistička, ali stvari su se ipak počele mijenjati. Ne možeš očekivati da će se sve promjene dogoditi preko noći, zar ne? Bitno je da su se promjene već počele događati.

http://www.vecernji.hr/kompanije-i-trzista/emir-dzanic-svi-su-nasi-proizvodi-u-tehnoloskom-ili-marketinskom-smislu-obiljezeni-inovacijom-i-to-ih-cini-konkurentnima-1128963

I ovdje su se morali prilagoditi:

http://www.jutarnji.hr/globus/velika-sansa-za-hrvatsko-gospodarstvo-%E2%80%93-izlaz-na-trziste-islamskih-zemalja/296026/


nekad sam kupovao pelate iz umaga, ali su retardi (vjerojatno podmićeni novcem velikog lanca) prodali tvornicu za preradu paradajza u umagu..pazi, za to moraš biti retardiran. domaći istarski paradajz mijenjaš za smeće iz uvoza..debili.

“Podravka je najveći prerađivač rajčice u Hrvatskoj, a u suradnji s kooperantima ove je godine ukupno posađeno 4,500.000 presadnica na površini od oko 220 hektara…
Na poljima Podravkinih kooperanata, na širem umaškom području i u okolici Pule i Ližnjana, berba rajčice ovih dana privodi se kraju, a Podravkina Tvornica povrća u Umagu preradit će dovoljne količine rajčice za potrebe vlastite proizvodnje, koja dolazi s hrvatskih polja od 70-ak kooperanata”
link: Podravka ostvarila rekorde u otkupu rajčice prve klase

Nove akvizicije se najavljuju a šta se pripajanja tiče treba dioničare pitati. Mršić je tu samo da to provodi u djelo.

http://www.seebiz.eu/mrsic-najbolje-je-da-podravka-ostane-samostalna/ar-146254/



nekad sam kupovao pelate iz umaga, ali su retardi (vjerojatno podmićeni novcem velikog lanca) prodali tvornicu za preradu paradajza u umagu..pazi, za to moraš biti retardiran. domaći istarski paradajz mijenjaš za smeće iz uvoza..debili.

"Podravka je najveći prerađivač rajčice u Hrvatskoj, a u suradnji s kooperantima ove je godine ukupno posađeno 4,500.000 presadnica na površini od oko 220 hektara…
Na poljima Podravkinih kooperanata, na širem umaškom području i u okolici Pule i Ližnjana, berba rajčice ovih dana privodi se kraju, a Podravkina Tvornica povrća u Umagu preradit će dovoljne količine rajčice za potrebe vlastite proizvodnje, koja dolazi s hrvatskih polja od 70-ak kooperanata"
link: Podravka ostvarila rekorde u otkupu rajčice prve klase
[/quote]

zašto je meni u sjećanju da su prodali? znam da su nešto tamo prodali. možda samo dio parcele. ajde, barem nešto dobro i domaće. taj paradajz je vrhunskog okusa.

...povijest se ponavlja...

Ne vidim zašto predsjednik Uprave ne bi izrazio svoje mišljenje? Ako netko ima uvid, onda je to on. Podravka treba ostati do daljnjega samostalna, a ATGR neka dalje stagnira. Što kažete na ideju da Podravka preuzme Atlantic grupu?

podravka ne može preuzeti ATGR jer ATGR nije na prodaju. a i mislim da to nitko ne bi htio financirati. no zato obratno siguran sam da bi mnoge banke htjele sudjelovati.

...povijest se ponavlja...

Zanimljiva konstatacija. Zašto misliš da nitko ne bi dao novac Podravci da preuzme Atlantic, ali bi svi htjeli dati novac Atlanticu (pogotovo F. Luković, Tedeschijev mentor iz Trilaterale) za kupnju Podravke? Od koga je Podravka dobila novac po najpovoljnijim uvjetima za kupnju Žita? Opet čudno. Tako “loše” vođena kompanija i prema Goranu Mariću “loš”, gotovo izdajnički projekt, odjednom dobiva tako povoljan kredit? Mislio sam da na rizična ulaganja loše vođenih poduzeća postoji premija.rizika, hm? Bit će da se radi o nekoj samaritanskoj financijskoj instituciji… ☺

Stvar je jednostavna. Bez obzira na veličinu firmi, pokazatelje i sl. Atlantic će preuzeti Podravku, a ne obrnuto zato jer Atlantic ima jasnog gazdu s imenom i prezimenom koji može za svoj račun svima koji mu pomognu obećati i dati razne pogodnosti. I to čak ne niti ilegalno. Dok Podravka to nema.
I to je razlog zašto priča ide tako, a ne obrnuto. Takav je pos’o.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Ide ovo prema pokušaju proboja 400 kn, samo treba strpljenja.

Dajte mi jeftino da vam prodam skupo.

Podravka mi izgleda kao da će eksplodirati….

vrlo zanimljiva diskusija. po meni potpuno irelevantno tko ima “bolje” proizvode, kupci na kraju vele svoje. podr ima niz poznatih preh marki, atlantic ima masu proiz kao dopuna prehrani i puno manje same prehrane. podr ima belupo ( još se jedna tvornica gradi), atlantic ima popriličan broj ljekarni (direktno ili indirektno), … da ne duljim dalje. dakle, niz komplementarnih proizvoda obostrano, jako malo substituta, sinergija se nameće sama po sebi. kompanije gotovo iste mcap, po nekima podr u ekspanziji a atlantic u stagnaciji, dugovi poprilični, no ne i preveliki, brojke pregledajte sami. činjenica da mirovinci imaju veliki udio vlasništva u obje kompanije (ne smijemo smetnuti s uma udio države u podr), nameće nekoliko scenarija. moje mišljenje jest da su obje kompanije financijski “preslabe” da preuzimaju jedna drugu, iako je moguće, te će se moguće preuzimanje/spajanje većim dijelom (ukoliko do njega i dođe) realizirati zamjenom dionica. isto tako ne smijemo zaboraviti da emil sam ima 50+%, a unutra su još i članovi obitelji. sve u svemu, kombinacija jako puno.

A mogli bi i ovi MM-ovi malo aktivniju ulogu u rastu pokazat…

Dajte mi jeftino da vam prodam skupo.

New Report

Close