PODR (Podravka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PODR (Podravka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 19.09.2024. u 01:46
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
PODR
156,00
109.668
703
156,00
158,00
-1,27%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

a ATGR kao ne proizvodi hranu? pa ATGR proizvodi jako puno hrane dečko…a podravka puno toga samo pakira, a ne proizvodi. zašto je zatvorena tvornica za preradu paradajza u umagu? tko će za to odgovarati? tamo je sada trgovački centar, a mogli su proizvoditi i dalje domaće paradajze. sada nam uvaljuju talijanske pitaj boga kakve kvalitete. nije baš podravka bajna firma, samo da se zna. a to naravno nema nikakve veze sa cijenom dionice.

...povijest se ponavlja...

Rekao sam, ono što najbolje zna.

Nije bitno tko će koga, samo da se spoje. Jer bolje će im biti skupa nego odvojeno.

Ma sa svi se slažem ja što vi pišete…ali ono što mene najviše interesira…a vjerujem i vas jest cijena dionice i njezin rast.
Sve drugo je za raspravu kad se nema što raditi i kad je dosadno…pri tom mislim priče atgr-podr i obrnuto…tko tu koga…tko kome ..kada…kako i za koliko…
Non me interesa..jer ja ionako na to ne mogu utjecati…
Brojke i slova tj. cijeba dionice…to me interesa

A BALVANA!!! :) :) :)


Rekao sam, ono što najbolje zna.

pa dobro, ali koji je to kvalitetan podravkin proizvod. ona studena je odvratna, grašak je talijanski, pekmezi su ok, vegeta kažu da je otrov, gotova jela nisu jestiva – odvratna su po okusu, paradajz u tubi je ok. njihova je mana što proizvode sve i svašta, a ništa konkretno i po ničemu nisu prepoznatljivi. previše šaraju.
o upravi neću, to je smijurija.
a onda imaš Atlantic koji je vrhunski vođena firma sa odličnim planovima poslovanja. da nije sankcija rusiji, atgr bi još bolje poslovao, a i ovako posluje odlično. podravkin je problem politika i dok se politike ne oslobodi u svakom smislu, a posebno kadrovskom, tu neće biti napretka. no, ponavljam, to opet nema veze sa cijenom dionice koja raste iz sasvim drugih razloga – psiholoških.

...povijest se ponavlja...



Rekao sam, ono što najbolje zna.

pa dobro, ali koji je to kvalitetan podravkin proizvod. ona studena je odvratna, grašak je talijanski, pekmezi su ok, vegeta kažu da je otrov, gotova jela nisu jestiva – odvratna su po okusu, paradajz u tubi je ok. njihova je mana što proizvode sve i svašta, a ništa konkretno i po ničemu nisu prepoznatljivi. previše šaraju.[/quote]

Otrov su i Coca Cola i McDonalds, pa nikako da propadnu.

A izjavom da Podravka nije prepoznatljiva pobijedio si samog sebe, što je velik uspjeh s obzirom da si sam sebi najveća konkurencija.




Rekao sam, ono što najbolje zna.

pa dobro, ali koji je to kvalitetan podravkin proizvod. ona studena je odvratna, grašak je talijanski, pekmezi su ok, vegeta kažu da je otrov, gotova jela nisu jestiva – odvratna su po okusu, paradajz u tubi je ok. njihova je mana što proizvode sve i svašta, a ništa konkretno i po ničemu nisu prepoznatljivi. previše šaraju.[/quote]

Otrov su i Coca Cola i McDonalds, pa nikako da propadnu.

A izjavom da Podravka nije prepoznatljiva pobijedio si samog sebe, što je velik uspjeh s obzirom da si sam sebi najveća konkurencija.
[/quote]

pa meni nije, a ti mi reci po čemu tebi je, umjesto da etiketiraš. nisam ja rekao da će ona propasti, samo da ju je politika unazadila kadroviranjima po podobnosti, a ne po sposobnosti. također sam rekao da nemaju prepoznatljive proizvode. ali reci ti zato lijepo koji su to proizvodi, osim čokolina, po kojima je podravka prepoznatljiva. a čak ni za njega nisam siguran da ga proizvode sami. dobro, tu je belupo, to je dobro vođena firma. sve u svemu, to bi moralo puno bolje. i opet ti kažem, to nema veze sa cijenom. sentiment će učiniti svoje.ili neće. a coca cola i mcD se mijenjaju, osluškuju javnost. sada imaš colu sa steviom jer ljudi hoće manje šećera. ne primjećujem da je vegeta smanjila udio nitrita…i dalje je ista receptura. dakle, slabo se prilagođavaju trendovima u prehrambenoj industriji. spori su. socijalistička firma.

...povijest se ponavlja...

Kažu da je i Cedevita (by Atlantic) također otrov. Što ćemo sada? Jeo sam ajvar, navodno ga proizvode u Srbiji, odličan je, ali cijena je “boli glava”, višestruko skuplji od Podravkinog koji je također ok. (Ne znam je li znate da je Podravka otvorila novi pogon za proizvodnju ajvara u sjeverozapadnoj Hrvatskoj?)

pazi, podravkin ajvar nije ajvar. to je katastrofa. atlanticov je ok, najbolji je onaj makedonski u konzumu. to probaj , neki mamas i slično, pa onda vidi jel se ovo može nazvati ajvarom.
cedevita je možda otrov, ali o tome i govorim – oni to znaju pa su sada smanjili količinu šećera u cedeviti. isto je napravila coca cola. imaš u mulleru zelenu colu sa manje šećera i sa steviom. probaj. dakle, napreduju u skladu sa trendovima u prehrambenoj industriji. podravka stoji. jesu li se očitovali o nitritima u juhama i vegeti? nisu. jesu li smanjili količinu soli u juhama i vegeti? nisu. to ti govorim. briga mene za njih, ja ionako njihove proizvode slabo kupujem, osim krastavaca i cikle jer mi nisu finog okusa. nekad sam kupovao pelate iz umaga, ali su retardi (vjerojatno podmićeni novcem velikog lanca) prodali tvornicu za preradu paradajza u umagu..pazi, za to moraš biti retardiran. domaći istarski paradajz mijenjaš za smeće iz uvoza..debili.
dobar im je sladoled što su kupili onaj ital-ice iz poreča, ali to tako slabo nude , nemaju reklame, vjerojatno jer je todorić molio da ne uništavaju ledo, iako je ital-ice 10 puta kvalitetniji. eto, to su ti sitnice…ne shvaćam čemu braniti neobranjivo, a to je da poslovanje mora biti 10 puta bolje, a proizvodi 10 puta kvalitetniji. ne kažem da nemaju kvalitetne proizvode, samo kažem da ne prate nove nutricionističke trendove, a bez toga nema širenja po svijetu.

evo samo 1 primjer…šećer. svi govore da je štetan, jel je ili nije, to prepustimo stručnjacima. uglavnom, kupci traže što manje šećera. kupci vole pekmet.
dođeš u dućan. uzmeš u ruke podravku (meni vrhunski okus) ,ali količina šećera (rafiniranog, ne iz voća) 60-80%. uzmeš “bakinu tajnu” ATGR-a, 90% udio voća!!! 90%, a podravka 40%…cijena slična. što uzima prosječna žena bombardirana časopisima i pričama o šećeru? kupuje bakinu tajnu. to je samo 1 primjer.

...povijest se ponavlja...


nisam ja rekao da će ona propasti, samo da ju je politika unazadila kadroviranjima po podobnosti, a ne po sposobnosti.

Ako je tako, kojoj stranci pripadaju strani top manageri koje je doveo predsjednik Uprave Mršić? SDP-u ili HDZ-u? Ili možda ipak Mostu? Prema kojem političkom kriteriju je podoban novi top manager Austrijanac? 😀

eh, sada, nakon 50 godina mužnje doveli austrijanca. i zašto baš austrijanca, a ne engleza ili singapurca? i sam znaš da sam u pravu da to mora i može bolje, ali nikako da krene. politika je kadrovirala sve. pa jedan kojeg znam se htio tamo ubaciti kao vozač, a dečko ima faks. preko politike je trebao ući, ali je odustao onda jer mu se ni to ne radi. oni hitno moraju početi okretati na zdraviju hranu, jer ovo što prodaju za 10 godina više ni pas neće htjeti kupiti.

...povijest se ponavlja...

Sada opet nije dobro zato što je Austrijanac? Doveli su Austrijanca vjerojatno zato što je on “podoban” (rekao si da zapošljavaju po podobnosti), a Singapurac i Englez nisu. Šala, šala, čovjek, kažu, ima iskustva u RH (dakle, naučio je sve smicalice) i bio je manager u turizmu.

New Report

Close