PODR (Podravka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PODR (Podravka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 16.09.2024. u 19:20
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
PODR
156,32
5.940
38
156,50
158,00
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Što se sad promijenilo u odnosu na prije par dana?

Krcalo se kao ludo na 310,a sad ovakav pad?

Netko se prestrašio dokapa, ali to je zapravao dobra stvar za dionicu, tako da mi je ovo čudno.

Belupo u najvećoj ovogodišnjoj industrijskoj investiciji u zemlji

Belupo u najvećoj ovogodišnjoj industrijskoj investiciji u zemlji

Plan je povećati izvoz na 60% ukupne proizvodnje

‘Izgradnjom ovih pogona Belupo će novim proizvodima i tehnologijama ojačati konkurentsku tržišnu poziciju, a s novim kapacitetima postat ćemo i proizvodno fleksibilniji’, kazao je Hrvoje Kolarić, šef Belupove uprave. Druga po veličini farmaceutska kompanija u Hrvatskoj prema tržišnom udjelu, Belupo je lani ostvario prihode od oko 840 milijuna kuna uz dobit od 63 milijuna.

http://zse.hr/default.aspx?id=57896

Kupjeno!

Opa, ipak ..

http://www.zse.hr/default.aspx?id=57896

BRAVO!
Još jedna akvizicija u Deželi.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Ovako nabrzaka izgleda kao odlićan deal za Podravku, kupili su profitabilnu tvrtku oko P/E 16-20 , prihodi oko 900 mil. HRK, komplementarnu, vjerojatno sa velikim uštedama u poslovanju.

http://www.banka.hr/regija/ljubljansko-zito-povecalo-neto-dobit-za-trecinu-na-3-mil-eura

Zna li netko koliko je EV kod Žita ?

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

ne bi rekao da je dobar deal za podravku.tko pozna situaciju u sloveniji zna da je žito već dugo problematično,puno je razloga zašto već odavno nitko nije okrupnio paket u kompaniji.

ovo je klasično tunelarenje podravke,preko mirovinaca(naše love) kako bi se ministri i vlada mogli hvaliti sa nečim u trenutku kad imaju 19 milijardi deficita.

da mi je znati tko će kupovati čokolade gorenjak ili njihove čajeve ,sad kad nema mercatora nego je konzum ubacio svoje k plus proizvode u regiji.

izgleda da profesor ono i dsz zna bolje nego veliki igrači kojim ase žito nudi već par godina

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity

O Bože, pa kako nije bilo zainteresiranih kada ih se nekoliko javilo sada sa ponudom? Tako su barem prenijele sve novine u Sloveniji.

A što se tiče dokapitalizacije,obzirom da je predsjednik Uprave prošle godine kupovao dionice ako se ne varam na cijeni oko 270-280 kuna, a u međuvremenu je radio sve da poveća profitabilnost čak održao prezentaciju za investitore gdje je prikazana podcjenjenost dionice, da se kladimo da će Podravka izbaciti odlično izvješće za 1.Q , a da će dokapitalizacija biti po cijeni većoj od burzovne? Uostalom i dva mirovinca su skupljala zadnjih tjedana dionice Podravke ..ćemu ako se znalo da ide dokapitalizacija ?
Ne znam .. možda se i varam, vidjet ćemo ..

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


O Bože, pa kako nije bilo zainteresiranih kada ih se nekoliko javilo sada sa ponudom? Tako su barem prenijele sve novine u Sloveniji.

A što se tiče dokapitalizacije,obzirom da je predsjednik Uprave prošle godine kupovao dionice ako se ne varam na cijeni oko 270-280 kuna, a u međuvremenu je radio sve da poveća profitabilnost čak održao prezentaciju za investitore gdje je prikazana podcjenjenost dionice, da se kladimo da će Podravka izbaciti odlično izvješće za 1.Q , a da će dokapitalizacija biti po cijeni većoj od burzovne? Uostalom i dva mirovinca su skupljala zadnjih tjedana dionice Podravke ..ćemu ako se znalo da ide dokapitalizacija ?
Ne znam .. možda se i varam, vidjet ćemo ..

lp

Otkako ja pratim donice , u proteklih 5 godina, dokap je išao skoro uvijek ispod burzovne cijene i u večini slučajeva je nako dokapa slijedio pad cijene, tako da sam ja svoje dionice Podravke prodao prošli tjedan. (trebao sam malo pričekat).

Sad je bio predsjednik uprave Podravke na Dnevniku kaze da ce svi dionicari moci sudjelovati u dokapu vjerojatno ce uskoro provesti dokap



O Bože, pa kako nije bilo zainteresiranih kada ih se nekoliko javilo sada sa ponudom? Tako su barem prenijele sve novine u Sloveniji.

A što se tiče dokapitalizacije,obzirom da je predsjednik Uprave prošle godine kupovao dionice ako se ne varam na cijeni oko 270-280 kuna, a u međuvremenu je radio sve da poveća profitabilnost čak održao prezentaciju za investitore gdje je prikazana podcjenjenost dionice, da se kladimo da će Podravka izbaciti odlično izvješće za 1.Q , a da će dokapitalizacija biti po cijeni većoj od burzovne? Uostalom i dva mirovinca su skupljala zadnjih tjedana dionice Podravke ..ćemu ako se znalo da ide dokapitalizacija ?
Ne znam .. možda se i varam, vidjet ćemo ..

lp

Otkako ja pratim donice , u proteklih 5 godina, dokap je išao skoro uvijek ispod burzovne cijene i u večini slučajeva je nako dokapa slijedio pad cijene, tako da sam ja svoje dionice Podravke prodao prošli tjedan. (trebao sam malo pričekat).

[/quote]

Pratite dionice za vrijeme krize, kada je većina dokapitalizacija bila spašavanje tvrtki po principu daj šta daš pred stečaj, a i tu je bili drugačijih primjera.
Treba razlikovati dokapitalizaciju uspješne kompanije od dokapitalizacije koja je jedina slamka spasa a tvrtku.Podravka je uspješna kompanija.

Kako smo sada ćuli na Dnevniku HTV-a, osim optimizma za budučnot tvrtke i dionice, predsjednik Uprave je naveo da će dokapitalizirati moći svi postojeći dioničari. To znači da možemo očekivati i dokapitalizaciju po manjoj cijeni za sve postojeće ali koja će u konačnici opet biti na dobrobit postojećih dioničara. Dođe na isto.
Pričekajmo vidjet ćemo.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

http://www.seebiz.eu/sto-podravka-dobiva-preuzimanjem-zita/ar-110101/
http://www.mojedionice.com/dionica/PODR-R-A

čudo jedno, dionica uopće ne reagira na vijest o preuzimanju., barem za sada., mislim da ta situacija na može još dugo potrajati ali siguran sam bi u slučaju objave da ja žito preuzeo neko drugi a ne Podr momentalno pala bar 5-10%…..

New Report

Close