PODR (Podravka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PODR (Podravka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 20:31
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
PODR
156,46
205.428
1,313
155,00
158,00
-0,63%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

– Akvizicije stalno najavljuju, ali od toga ništa, to je već postala poštapalica, u stilu planiramo nešto kupiti, ali ni sami ne znamo što, ni gdje, ni zbog čega, niti po kojoj cijeni

– Za povećanje profitabilnosti rezanjem radnih mjesta ne trebaš imati titulu doktora znanosti

– Tek kad ozbiljnije povećaju prihode, koji su trenutno u padu, može se pričati o boljoj situaciji, ostalo je prodavanje magle

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.


– Akvizicije stalno najavljuju, ali od toga ništa, to je već postala poštapalica, u stilu planiramo nešto kupiti, ali ni sami ne znamo što, ni gdje, ni zbog čega, niti po kojoj cijeni

– Za povećanje profitabilnosti rezanjem radnih mjesta ne trebaš imati titulu doktora znanosti

– Tek kad ozbiljnije povećaju prihode, koji su trenutno u padu, može se pričati o boljoj situaciji, ostalo je prodavanje magle

ne, ali trebaš imati m… a mršić ih očito ima.

prihodi padaju, ali padaju i rashodi. shodno tomu, rastu marže tj od jedne kune prodanog, ostane po kojalipa više u džepu podravke. to je alfa i omega svake recesije – uravnoteženje i stabilizacija. dizati prihode u recesiji je dobra stvar, ali nije ključna. treba viditi isplati li se – razvoj, marketing itd.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

U prvih devet mjeseci Podravka grupa je iskazala poboljšanu efikasnost u svim segmentima, povećavši EBITDA za 11% i neto dobit za 55% unatoč smanjenim prihodima od prodaje uzrokovanima ukidanjem određenih programa, nižim cijenama lijekova, stečajevima i predstečajnim nagodbama te generalnim nedostatkom potrošnje u regiji, piše u ponedjeljak iCapital.

Podravka je povećala troškove marketinga šest posto kako bi stvorila dobru poziciju kada dođe do oporavka gospodarstva, čije se postepeno pokretanje očekuje od 2014. godine. Izvan regije, kompanija vidi najviše potencijala na tržištima CIS-a, predvođenih Rusijom. Osim što divestira pića, pekare i dio smrznutog programa, Podravka analizira nekoliko akvizicijskih meta na više tržišta.

Prema mišljenju analitičara iCapitala, pozitivno je što menadžment ne žuri u akviziciju kako bi podigao razinu prodaje, posebice s obzirom na Podravkinu M&A povijest i činjenicu da ima još dosta posla oko čišćenja vlastitog dvorišta kako bi se stvorili preduvjeti za kvalitetnu integraciju potencijalnog dodatka Grupi. Međutim, teška gospodarska vremena reflektiraju se i na M&A tržište, što znači da bi se Podravci mogla pojaviti prilika za kupnju zanimljive mete po atraktivnoj valuaciji.

Ipak, ta ista okolina niskih valuacija mogla bi se pokazati na baš optimalnom za dokapitalizaciju kompanije, a upravo to je najizglednija opcija financiranja akvizicije.

Sukladno tome, analitičari smatraju da kompanija s restrukturiranjem ide u pravom smjeru, iako bi se dinamika mogla dodatno intenzivirati, no ne bi trebala žuriti s velikom akvizicijom prije nego što bude u potpunosti sigurna oko kompatibilnosti i valuacije. Također, ukoliko Podravka nastavi s poboljšavanjem operativne efikasnosti, to bi se trebalo reflektirati i na cijenu dionice, što bi u konačnici moglo dovesti do povoljnije valuacije kod dokapitalizacije.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Nova otpuštanja, zatvaranje Danice, prodaje Studene….itd
NNNKIP

podravka se umjetno dize to je istina,tj., ne vrijedi ni lipu vise od 200HRK, medjutim u ovim igrama bez granica koje pretendiraju da predstavljaju burzu lako moze dosegnuti I 300[emo_vrtimise]


podravka se umjetno dize to je istina,tj., ne vrijedi ni lipu vise od 200HRK, medjutim u ovim igrama bez granica koje pretendiraju da predstavljaju burzu lako moze dosegnuti I 300[emo_vrtimise]

ja mislim da vrijedi 200, 01, a ja sam pametniji od vas.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...



podravka se umjetno dize to je istina,tj., ne vrijedi ni lipu vise od 200HRK, medjutim u ovim igrama bez granica koje pretendiraju da predstavljaju burzu lako moze dosegnuti I 300[emo_vrtimise]

ja mislim da vrijedi 200, 01, a ja sam pametniji od vas.
[/quote]pa necemo se ovdje valjda natezati oko jedne lipe, evo ja cu se sloziti sa Vama 200,01, a sto se tice pameti to neznam ali mislim da kazu pametniji popusta[emo_namigusa]

http://liderpress.hr/tvrtke-i-trzista/trziste-kapitala/pozornost-investitora-mozda-privuce-podravka/

ajde, barem d se nešto događa

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

ako se ne varam, bilo je nekih šaputanja i u svezi atlanticovih drogerija ili ljekarni

Svaka čast upravi Podravke izgleda da oni ne pokradaju svoje radnike kao čuveni Nadanov Kraš :Vaš link …

porast od 5% na 200K prometa, alal vera da su ulozili milju mogli su je dici bar 50%, strasno usminkavanje decki jednostavno ne mogu podnijeti pad I to je to

Porast vjerojatno zbog objave analize na blogu:

http://trzistakapitala.wordpress.com/2013/12/17/podravka-u-investicijskom-sweetspotu/

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

New Report

Close