PODR (Podravka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PODR (Podravka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 18:37
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
PODR
156,46
205.428
1,313
155,00
158,00
-0,63%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

http://zse.hr/default.aspx?id=47285

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju/prodaju predmetnih dionica.

vrlo dobri rezultati. mršić me iznenadio. počeo je vući poteze atipične za političara, a pohvalne kod menadžera. rast profitnih marži na svim razinama. manje zaposlenih, više novca u blagajni. jedino više hrvata na burzi. ali to nije podravkin problem, niti on može biti riješen pre-zapošljavanjem. hž cargo je zastrašujući primjer te prakse.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

hvala vam, kolega!
sad bar ne moram pitati zašto ovdje već dva mjeseca nema nijednog posta 🙂
da, možda nas Mršić u konačnici ipak sve iznenadi… šanse za to su sad svakako nešto bolje.

izostanak pisanja ja bih prije uzeo kao dobru no kao lošu vijest. većina pisanja ovdje je na stečajušama i sličnim vrućim tobože dionicama, tvrtke koje nešto posjeduju i neki novac iz te imovine generiraju, to je na grobexu bezveze i tu para nema. tako naši “investitori” razmišljaju

rast marži na svim razinama – to pokazuje da mjere nisu donošene stihijski i sjekirom, jer svatko zna podijelitiu otkaze, ali hoće li to dići ili spustiti produktivnost, poboljšati novčani tok, proizvesti višu dobit na isti prihod, to je pitanje. pogledajte atlantic što fin i oper mjere čine kompaniji od 2 i više milijardi prihoda, tu dobit raste nekoliko desetaka , čak i do 100 milja kn.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


izostanak pisanja ja bih prije uzeo kao dobru no kao lošu vijest. većina pisanja ovdje je na stečajušama i sličnim vrućim tobože dionicama, tvrtke koje nešto posjeduju i neki novac iz te imovine generiraju, to je na grobexu bezveze i tu para nema. tako naši "investitori" razmišljaju

rast marži na svim razinama – to pokazuje da mjere nisu donošene stihijski i sjekirom, jer svatko zna podijelitiu otkaze, ali hoće li to dići ili spustiti produktivnost, poboljšati novčani tok, proizvesti višu dobit na isti prihod, to je pitanje. pogledajte atlantic što fin i oper mjere čine kompaniji od 2 i više milijardi prihoda, tu dobit raste nekoliko desetaka , čak i do 100 milja kn.


a što da vam kažem… meni je odmah loše kad gledam majstore kako raspravljaju o tehničkoj analizi na dionici s 10k kuna prometa dnevno (makar, nije da to ima puno više smisla i na većim prometima).
a ove stečajuše su posebna priča.

da, ATGR mi je uvijek bila “off the radar”, ali vidim da je to bila moja greška… a o PODR brinem kao što brinem i o bilo kojih 6% portfelja 😉

no, ja sam tu samo povremeno… da pogledam kako ljudi razmišljaju, da pogledam financijske izvještaje i da vidim što ću dokupiti kad/ako imam para.

pozdrav

Konsolidirani podaci Podravke također su solidni. Dobit od 98,68 milijuna kuna je za 38 posto viša nego lani. Ukupno promatrano, devet kompanija iz indeksa CROBEXnutris zaradilo je 507,29 milijuna kuna, što je za 50 milijuna više nego lani. Ukupni prihod tih kompanija bio je 11,49 milijardi kuna.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Bit ce ovdje dobra dividenda na godinu .


Bit ce ovdje dobra dividenda na godinu .

veoma sumnjam. u recesiji se štedi svaka kuna, samo neka ulože u daljne poboljšanje marži i poslovanja, ja zadovoljan. bit će dividendi onda, bez brige.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...



Bit ce ovdje dobra dividenda na godinu .

veoma sumnjam. u recesiji se štedi svaka kuna, samo neka ulože u daljne poboljšanje marži i poslovanja, ja zadovoljan. bit će dividendi onda, bez brige.
[/quote]
zapravo, ja mislim da postoje dosta dobre šanse za dividendu… i to relativno brzo.
naime, mršić je opsjednut misijom da napravi pravu veliku kompaniju od podravke, a prave velike kompanije isplaćuju dividende.

Zna li netko na koji način su u izvješću računali neto dug?




Bit ce ovdje dobra dividenda na godinu .

veoma sumnjam. u recesiji se štedi svaka kuna, samo neka ulože u daljne poboljšanje marži i poslovanja, ja zadovoljan. bit će dividendi onda, bez brige.
[/quote]
zapravo, ja mislim da postoje dosta dobre šanse za dividendu… i to relativno brzo.
naime, mršić je opsjednut misijom da napravi pravu veliku kompaniju od podravke, a prave velike kompanije isplaćuju dividende.
[/quote]

daj bože, ali nemojte zaboravii da je podravka iz spice afere izašla sa pola milijarde duga. nešto je izdogovarano, nešto otplaćeno, nešto pokriveno rezanjem temeljnog kapitala, ali to je otprilike 4 godine neto zarade podravke. dobro im ide i napreduju, ali to nije mal novac.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

u jučerašnjem večernjem intervju s mršićem… a što ja znam… izgleda da se stvarno čovjek uživio u igranje pravog menadžera.

jedino je opet pričao da su pića jako loše poslovala… valjda da ih lakše proda 😉

ne isključuje ni akvizicije, koje stalno razmatraju, ali žele rasti i organski.

New Report

Close