PODR (Podravka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PODR (Podravka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 16:36
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
PODR
156,46
205.428
1,313
155,00
158,00
-0,63%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Ne znam zašto sam se ulovio Mršića (vjerojatno jer mi je iskreno žao na koji način upropaštavaju tvrtku već godinama i jer mi je njegov CV fascinantan) ali kada predsjednik uprave bubne nešto ovako “…Očekuje se da takav potez donese veći povrat na kapital i brži anorganski rast nego što Podravka danas čini sama. Kada će se to dogoditi ovisi o više faktora”
Nije to sada nešto specijalno ali iz načina na koji se izrazio evidentno je da nema pojma što priča. Žalosno.

Strateg im je vrhunski. Kaže- mi kad vidimo da nečeg fali na tržištu, želimo to proizvest, no problem je što tada fali i resursa za to hahahaha

– Factoring in the still unfavorable macroeconomic conditions in the key Podravka markets along with a greater than earlier envisaged burden associated with the restructuring process, we decrease our DCF-based 12-month target price from HRK 285.0 to HRK 252.5 per share.
– While we continue to think that the restructuring will shore up the profitability in the medium to long run, the associated toll is for the time being high and near-term visibility of the measures’ impact far from ideal. Consequently, we stick to Hold.
– Reflecting the weak 1Q13 performance (sales down 1.4% y/y, bottom line dragged into the red by severance costs), we cut our 2013 sales estimate to HRK 3,613mn and lower our net profit target 35.5% to HRK 78.2mn.
– For 2014, we expect the economic situation to improve and restructuring benefits to outweigh the pains. We project Podravka’s sales advancing 2.8% y/y to HRK 3,713mn and net profit jumping 79% y/y to HRK 140.2mn.

https://produkte.erstegroup.com/modules/res/ResearchPDF.php?ID_ENTRY=21796&PDF=ILILDEAABPJKHJLBNLMILIIICMKENMC

Ako je i od Podravke,previše je.
Ovako brutalan rast marži je naučna fantastika.
Bravo za Mršića!!!!!
A slijedečih dana bi mirovinci mogli honorirati ovako dobro izvješče.

U Podravki bi moglo poteći med i mlijeko,a smanjenjem temeljnog kapitala i pokriću
gubitaka iz predhodnih razdoblja postaje i dividendna dionica.
Bravo!!!

Mršić: Podravka je na točki preokreta, ciljamo više meta za preuzimanje. Da se malo nadovežem na priču o dotičnom gosp. Mršiću, pa pogledajte ga sve zna, ma dovoljno ga je samo pogledati i sve vam je jasno…

Samo je još zaboravio izjaviti, kupujte dionice PODR, kao prije par mjeseci!

A CEFTA, a prodaja STUDENCA, sladoleda, pekarski proizvoda, tjestenina….koliko će im to donjet ušteda i gubitka, baš me zanima!

Kad u svijetu voda postiže veliko bogatstvo, i stalno će se povećavat oni rade s minusom, baš me zanima što bi rekli u JANI-JAMNICI…

E moj Mršiću….politik je z…….a stvar

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE


Samo je još zaboravio izjaviti, kupujte dionice PODR, kao prije par mjeseci!

A CEFTA, a prodaja STUDENCA, sladoleda, pekarski proizvoda, tjestenina….koliko će im to donjet ušteda i gubitka, baš me zanima!

Kad u svijetu voda postiže veliko bogatstvo, i stalno će se povećavat oni rade s minusom, baš me zanima što bi rekli u JANI-JAMNICI…

E moj Mršiću….politik je z…….a stvar


Bogatstvo vode je ogromno, a Hrvatska je “bogom” dana da je ima i kavalitetne i kvantitativne. Tko u rukama ima vodu a ne zna to pretvoriti u “zlato” s njim nešto ne štima. Samo da napomenem da od našeg dragog Ivice koji se hvali da je samo puni jer je toliko dobra, je skuplja nego otkupna cijena mlijeka od “seljaka”!

mršić je po meni i dalje nezasluženo tu gdje je, ali ajko su ovi podaci vjerodostojni i ne pretjerano umiveni, to su jako dobre vijesti za podravku. političar koji otpušta svoje lokalne ljude radi boljih marži ili je poludio ili je ozbiljno odlučio postati više menađer, a manje političar. poludio nije, dakle mrle se igra menađera i zasad mu dobro ide. kao što jurčić reće – podravka uz iole normalno poslovanje može prebaciti 100 milja dobiti, imaju brend, imaju volumen, samo moraju brusiti marže, to će reći gaziti po ljudima, i evo profita. dosada politika nije dala talasati, sad očito nema izbora.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


Ako je i od Podravke,previše je.
Ovako brutalan rast marži je naučna fantastika.
Bravo za Mršića!!!!!

Nagradno pitanje je – kakvi bi rezultati bili bez Bekupa? [emo_beztona]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Večernji list, tiskano

Podravka objavila polugodišnje rezultate
Prodaja pada, dobit manja nego lani

Da nije bilo otpremnina, blabla bla bila bi veća dobit, a nagodinu će pisat da nije bilo CEFTE, studenca, sladoleda dobit bi bila veća…..

Bože, bože tko vodi ovu kompaniju…!!!

[emo_mrgud]

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

Istresanje na 243 kn po 132 komada, tko voli nek izvoli.

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

Ovo se polako miče s mrtve točke…valjda se ekipa iz fondova polako vraća s godišnjeg [emo_namigusa]

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.

New Report

Close