PODR (Podravka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PODR (Podravka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 11:28
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
PODR
156,26
136.103
871
156,00
156,50
-0,95%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Nema što, sve jače od jačega.
Još kad gazda Mrle preuzme kormilo, frcat će sa preuzimanjima.
Nekad sam i ja imao velike iluzije o Podravci, ali gazda Mrle je izgleda posljednji čavao u lijes.





Gdje su najbolje prilike ?

Prema mom mišljenju, "obzirom na rizik" (jer tako ja sve gledam) i obzirom na moje znanje (neke stvari koje su izvan mog intelektualnog dosega sigurno da propuštam vidjeti) najbolje prilike su u mojim dionicama – naravno. Zato i jesam u njima. Onaj koji je pametniji od mene će imati možda nešto drugačije dionice i misliti će da su njegove najbolje i moguće da je u pravu. Međutim ne vjerujem da bi neki takav, "pametniji od mene", mogao smatrati PODR tom prilikom, to bar meni obzirom na moje znanje i razumijevanje problematike izgleda kao kontradikcija, mislim da netko pametniji od mene ne može u PODR vidjeti tu svoju "priliku", mislim da je samo s porastom pameti njemu još i jasnije nego meni kako sve i zašto dobra prilika obzirom na rizik i alternativne investicije to: nije.
[/quote]
kupovao si kodt po 3000 i frnk po 1500…..nakon 3 godine frnk je 700, tako da nam tvoje mišljenje i nije baš zanimljivo. Problem je što ti više uopće nemaš svoje mišljenje, nego se ulizuješ i hvališ dionice koje prije nebi ni pogledao, a zauzvrat dobiješ sendvić i colu. [bye]
[/quote]
Ovdje si napisao jednu hrpicu gluposti. Čak i cijene pogrešne iako sam njih vjerojatno kao što to inače činim tu na forumu objavio nakon kupnje pa tu nisi morao griješiti.

Što se tiče FRNK, tu sam priznajem pogriješio kao što sam to već sto puta i naglasio (ali ne baš toliko koliko ti misliš, uostalom većina kupnji mi je tu bila na 700 kn) jer nisam dovoljno istražio upravu tj. odnose sa povezanim društvima.

Što se tiče KODT, to je jedna predivna investicija, u kojoj i do sada u predivnom plusu (i koja jako doprisnosi i ovim grafovima što sam naknado ti ipak priložio), a što tek očekujem… e, to je glavno, budućnost, unatoč tome što je i kroz dosadašnje vrijeme već super.

Kao što ti je poznato iz sličica koje sam baš na ovakve provokacije slične tvojoj ovdje ponekad prilagao, moj portfelj (treba gledati portfeljno!, i gore sam naveo "niz dionica, tj. portfelj") jako lijepo pobjeđuje indeks – a kako tvoj? 😉

P.S. Kada već želiš, evo ti tih tvojih famoznih "3 godine" (pa reci kako su prošle tvoje zadnje 3 godine, čestitke ako su baš bitno bolje!), i radi boljeg praćenja još dodatno raščlamba na ovu godinu i "od dna burze" koje je bilo baš u međuvremenu da vidiš da nikakvo "dno burze" dugoročnom investitoru nije problem (dapače, prilika je!, kada bi vidio i dollar weighted onda bi ti bilo tek jasno, jer sam baš izrazito kupovao recimo u proljeće 2009. što se ne odražva na ove time weighted rezultate), jer iz tog se dna lako izađe kao što se lijepo vidi iz priloženoga a tvoje dionice ako su dobro to će učiniti i snažnije.
[/quote]

ako je tako svaka čast [thumbsup]

pepe7


Nema što, sve jače od jačega.
Još kad gazda Mrle preuzme kormilo, frcat će sa preuzimanjima.
Nekad sam i ja imao velike iluzije o Podravci, ali gazda Mrle je izgleda posljednji čavao u lijes.

nemoj tako………..novi Vegetin gazda će vjernim diončarima dijeliti kisele krastvace kao nagradu za vjernost……..sigurno te neće zaobići……..možda dobijete i pregače od srca srcu

a jeste svi neki pesimisti

normalno da smo pesimist kad " ova kriza" traje več pune 4 godine u americi , a kod nas 3 godine i 10 mjeseci.

Baš me zanima Hanfino rješenje s obzirom na zakonske limite ulaganja mirovinaca:
http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Burza/Mirovinci-moraju-krenuti-u-preuzimanje-Podravke?homesrclink=preporuke

Vaš link

Nije bolest sve što boli

Ove godine 140 milijuna kn dobiti.

hate red

nema tu nikakve dobiti dok je politika unutra……ne mogu oni zaraditi toliko koliko mršić može potrošiti….to sve ide na sanaciju pokradenog
a vidim da se drug mršić već nameračio preuzeti podravku od polija i ekipe

Mršić nema šanse preuzeti Podravku.
Nakon svega što se dogodilo, više jednostavno nije moguće da će nova vlast (vjerojatno Kukuriku) raditi stvari zbog kojih je žestoko kritizirala HSS i HDZ.
A drugi par rukava su mirovinci koji zajedno već imaju više od 30 posto. I još kupuju (AZ fond).
U Podravku, kako sam imao prilike ovih dana čuti upravo od kukuriku političara, dolaze menadžeri koji nemaju veze s politikom.
U drugoj fazi (za godinu-dvije) država će prodati svoj udjel strateškom partneru (vjerojatno nekoj domaćoj firmi).
Dakle, Mršić je potpuno promašena priča…

hate red

Nije li priča o Mršiću samo spin, kako bi se i dalje tiho dokupljivalo po ovim cijenama? [sealed]


Nije li priča o Mršiću samo spin, kako bi se i dalje tiho dokupljivalo po ovim cijenama? [sealed]

Ne vjerujem u teorije zavjere takve vrste.
Pogotovo na ‘strogo kontroliranom vlaku’ poput ovog.

hate red

New Report

Close