PODR (Podravka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PODR (Podravka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 01.07.2024. u 05:15
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
PODR
157,26
103.006
655
154,50
158,50
0,32%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Prometi su veliki ovih dana dionicom PODR, u zadnja 4 dana oko 33.000 dionica. Netko je rasprodavao, ali kupnja je to sve usisala bez pada cijene. Sad je rasprodaja stala (bar na ovim razinama cijene), a cijena polako raste.
Sprema li se početak raspleta oko PODR? Hoće li cijena dionice PODR tijekom suđenja Polančecu i ostalima otići iznad 400 kn, gdje praktički neće biti štete za kompaniju, a to bi onda moglo donijeti oslobađajuće presude?
Puno je upitnika još ovdje,ali izgleda da PODR ide prema raspletu, a što bi trebalo donijeti rast cijene. Druge prehrambene kompanije, s puno lošijim rezultatima od PODR znatno su porasle, dok se PODR skoro nije makla s mjesta.

forumsko pisanje nije investicijsko savjetovanje niti preporuka za kupnju ili prodaju dionica !!!


Sprema li se početak raspleta oko PODR? Hoće li cijena dionice PODR tijekom suđenja Polančecu i ostalima otići iznad 400 kn, gdje praktički neće biti štete za kompaniju, a to bi onda moglo donijeti oslobađajuće presude?

kako misliš neće biti štete?
ta bi tvrdnja stajala u slučaju da je podravka vlasnik tih 577.000 dionica.
ali nije.

hate red



Sprema li se početak raspleta oko PODR? Hoće li cijena dionice PODR tijekom suđenja Polančecu i ostalima otići iznad 400 kn, gdje praktički neće biti štete za kompaniju, a to bi onda moglo donijeti oslobađajuće presude?

kako misliš neće biti štete?
ta bi tvrdnja stajala u slučaju da je podravka vlasnik tih 577.000 dionica.
ali nije.
[/quote]

pročitao sam negdje da je bila odredba u ugovoru u smislu da će PODR biti u obvezi nadoknaditi štetu tj. razliku u cijeni ako bi cijena dionice bila manja od one po kojoj su dionice bile založene kod kredita i da štete ne bi bilo ako bi se cijena dionice vratila na razine kad je ugovor sklopljen, znači iznad 400 kn…tako nekako

forumsko pisanje nije investicijsko savjetovanje niti preporuka za kupnju ili prodaju dionica !!!


Prometi su veliki ovih dana dionicom PODR, u zadnja 4 dana oko 33.000 dionica. Netko je rasprodavao, ali kupnja je to sve usisala bez pada cijene. Sad je rasprodaja stala (bar na ovim razinama cijene), a cijena polako raste.
Sprema li se početak raspleta oko PODR? Hoće li cijena dionice PODR tijekom suđenja Polančecu i ostalima otići iznad 400 kn, gdje praktički neće biti štete za kompaniju, a to bi onda moglo donijeti oslobađajuće presude?
Puno je upitnika još ovdje,ali izgleda da PODR ide prema raspletu, a što bi trebalo donijeti rast cijene. Druge prehrambene kompanije, s puno lošijim rezultatima od PODR znatno su porasle, dok se PODR skoro nije makla s mjesta.

oslobađajuce presude radi cijene na burzi? 🙂 :-)….sto je to inace neprijateljsko pruzimanje? jel moze netko obajsniti tu mantru? netko bi ulupao stotine milijuna u zdravu komapaniju pa bi je unistio umjesto da ubire zaradu?

danas žabokrećina od trgovine

danas na otvaranju se netko počeo istovarati………šta možemo očekivati?molim komentare?

Nisam dionicar podravke trenutno, no razmisljam to postati kroz neki period…..

Moze pitanje za one koji prate ovu dionicu, vec mjescima se pojave ove vece transakcije od preko 3000komada, prodaje li to FIMA AMI svoje dionice dobivene u aferi SPICE ili je tu neka druga igra u tjeku?

Ta borba s OTP bankom i FIMAom jako koči ovu dionicu..

Eto ako moze pojasnjenja nekoga tko je u toku…mnogo hvala

...


danas na otvaranju se netko počeo istovarati………šta možemo očekivati?molim komentare?

po meni će se pretovar obaviti oko 320 kn, par kuna gore -dolje…takva je praksa već duže vrijeme, dakle ništa posebnoga ne očekujem.

ima li kakvih promjena u top10, ipak su ovo lijepe količine prolazile zadnjih dana???

moje pisanje je moje mišljenje u određenom trenutku i nije savjet za kupnju ili prodaju dionica

ti isti su to savjetovali i za inu to me veseli Ovdje upišite svoj komentar…Vaš link

ZAŠTO TODORIĆ NE BI KUPIO PODRAVKU?novac ima,a mercator ne može kupiti hmm…čak je i adris pokazao interes za podravku,i atgr..međutim,podravka se neće prodati jeftino-to je sasvim sigurno..

kako to da nitko nije komentirao raspodjelu dobiti za 2010.god., tj. da će isplatiti divedendu, i ne mislim tu na iznos dividende jer je za dioničare zanemariv (simboličnih 1 kn)
iako to za kompaniju baš i nije (5.200.000kn), već stoga što je to po nalogu vlade RH, a mislim da podravki baš i nije trebalo u ovim kriznim vremenima
iduće godine, ako nastave u ovoj godini s ovakvim rezultatima kao što je 1.kvartal, onda će to biti nešto sasvim drugo, i poželjno od strane ulagača


ti isti su to savjetovali i za inu to me veseli Ovdje upišite svoj komentar…Vaš link

čim nešto erste preporuči ,to uvijek znači da će padati,barem po dosadašnjoj praksi……..živi bili pa vidjeli

New Report

Close